Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
FREE select Takis
when you buy select energy drinks
Save now
Promoted
H-E-B
Shop
Pantry
Salsa & dip
Salsa & dip
Real protein, unreal flavor
Shop now
Promoted
Skip to product grid
Pantry
Baking ingredients
Broth & bouillon
Canned & dried food
Cereal & breakfast
Jelly & jam
Pasta & rice
Peanut butter
Salsa & dip
Soups & chili
Spices & seasonings
Sugar & sweeteners
Savings
All savings
All savings
15
Has coupon
Has coupon
14
Sale
Sale
1
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
65
505 Southwestern
505 Southwestern
5
Ancira
Ancira
3
Arriba
Arriba
1
Arriba!
Arriba!
6
Show all
Brand filters
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
223
Low carb lifestyle
Low carb lifestyle
106
Go local
Go local
91
Gluten free verified
Gluten free verified
64
Select Ingredients
Select Ingredients
51
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
221
$10 - $19.99
$10 - $19.99
2
Type
Salsa
Salsa
121
Cheese & Queso
Cheese & Queso
22
Bean
Bean
5
Guacamole
Guacamole
5
Creamy
Creamy
3
Show all
Type filters
Heat
Medium
Medium
61
Mild
Mild
33
Hot
Hot
26
Flavor
Bacon
Bacon
1
Chipotle
Chipotle
3
Cilantro
Cilantro
4
Garlic
Garlic
3
Green Chile
Green Chile
3
Show all
Flavor filters
223 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$3.20
each
($0.20 / oz)
H-E-B Mi Tienda Salsa Verde con Aguacate - Mild, 16 oz
SNAP EBT
In Dairy on the Back Wall
Add to cart
$3.98
each
($0.25 / oz)
Mark's Good Stuff Lone Star Certified Restaurant Salsa - Medium, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$5.98
each
($0.37 / oz)
Culinary Cowgirls Lone Star Queso Dip, 16 oz
SNAP EBT
In Dairy on the Back Wall
Add to cart
$2.63
each
($0.11 / oz)
H-E-B Medium Picante Salsa, 24 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.97
each
($0.25 / oz)
Julio's Fresh Home Style Mild Salsa, 16 oz
SNAP EBT
In Dairy on the Back Wall
Add to cart
$3.78
each
($0.24 / oz)
H-E-B Specialty Series Mild Salsa - Cilantro, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$2.98
each
($0.33 / oz)
H-E-B Bean Dip, 9 oz
SNAP EBT
Aisle 11
Add to cart
$2.63
each
($0.11 / oz)
H-E-B Mild Picante Salsa, 24 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
Promoted
Promoted
Skip carousel
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Halloween Candy, 65 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
$5.99
each
Snickers Ghoulish Green Chocolate Fun Size Halloween Candy, 9.69 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Starburst, Life Savers & Hubba Bubba Assorted Halloween Candy, 95 pc
Add to cart
$19.87
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Halloween Candy Variety Pack, 150 pc
Add to cart
$5.99
each
Twix Ghoulish Green Caramel Chocolate Cookie Fun Size Halloween Candy, 9.8 oz
Add to cart
$5.99
each
Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 15 pc
Add to cart
$14.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Fun Size Halloween Candy, 55 pc
Add to cart
$5.99
each
M&M'S, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Trick Or Treat Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Twix Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
$24.87
each
M&M's, Milky Way, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Halloween Candy, 200 pc
Add to cart
$5.78
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Milk Chocolate Minis Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles, Twix, Starburst & 3 Musketeers Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S & Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
$7.99
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Individually Wrapped Halloween Candy Bars, 13.95 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles Assorted Chewy Fun Size Halloween Candy, 20 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Minis Fun Size Mixed - Party Bag, 17.67 oz
Add to cart
$3.99
each
Skittles Gummies Mix Fun Size, 7.31 oz
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
$5.99
each
Mars Variety Pack Bag, 30 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 9.48 oz
Add to cart
$3.99
each
Starburst Original Fun Size Fruit Chews Candy, 9.17 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles And Starburst Mixed Variety Fun Size Candy Bag, 20 pc
Add to cart
$3.96
each
Skittles Shriekers! Chewy Candies Halloween Fun Size Packs, 8.47 oz
Add to cart
$21.88
each
M&M'S Milk Chocolate Candy Full Size Variety Pack, 30.58 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Snickers Almond & Crunchy Peanut Butter Chocolate Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Starburst Assorted Fun Size Halloween Candy, 40 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles & Life Savers Assorted Variety Pack Bag, 45 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Trick or Treat Halloween Candy, 19.37 oz
Add to cart
$2.50
each
Snickers Pumpkins Chocolate Halloween Candy Bars - Share Size, 2.2 oz
Add to cart
$2.50
each
Twix Skulls - Share Size, 2.12 oz
Add to cart
$1.49
each
Twix Skull, 1.06 oz
Add to cart
$2.50
each
M&M'S Minis Milk Chocolate Halloween Candy Tube, 1.77 oz
Add to cart
$5.97
each
M&M'S Milk Chocolate Fun Size Individually Wrapped Candy, 10.53 oz
Add to cart
$5.97
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Fun Size Candy, 10.57 oz
Add to cart
$5.97
each
Milky Way Fun Size Chocolate Candy Bars, 10.65 oz
Add to cart
$5.97
each
Twix Milk Chocolate Caramel Cookie Fun Size Candy Bars, 10.83 oz
Add to cart
$2.50
each
Skittles Shriekers Sour Chewy Halloween Candy - Share Size, 3.6 oz
Add to cart
$5.97
each
3 Musketeers Milk Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.48 oz
Add to cart
$5.97
each
Snickers Original Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.59 oz
Add to cart
$3.76
each
($0.16 / oz)
Pace Chunky Mild Salsa, 24 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$5.98
each
($0.37 / oz)
Culinary Cowgirls Queso Blanco Dip, 16 oz
SNAP EBT
In Dairy on the Back Wall
Add to cart
$4.62
each
($0.29 / oz)
Mateo's Medium Gourmet Salsa, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.20
each
($0.20 / oz)
H-E-B Mi Tienda Salsa Taquera – Medium, 16 oz
SNAP EBT
In Dairy on the Back Wall
Add to cart
$3.48
each
($0.22 / oz)
H-E-B Medium Chunky Restaurant Style Salsa, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 11
Add to cart
$4.28
each
($0.27 / oz)
H-E-B Organics Thick N' Chunky Salsa - Mild, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
Coupon
$3.98
each
($0.44 / oz)
Fritos Original Flavor Bean Dip, 9 oz
SNAP EBT
Aisle 11
Add to cart
$3.76
each
($0.16 / oz)
Pace Chunky Medium Salsa, 24 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
20% off
select hiyo organic social tonics
Promoted
$4.66
each
($0.29 / oz)
Central Market Hatch Green Chile Queso - Medium, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.98
each
($0.25 / oz)
Mark's Good Stuff Lone Star Certified Salsa - Medium, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$4.52
each
($0.43 / oz)
Siete Casera Style Roja Mild Salsa, 10.5 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.20
each
($0.20 / oz)
H-E-B Mi Tienda Salsa Roja - Medium, 16 oz
SNAP EBT
In Dairy on the Back Wall
Add to cart
$5.98
each
($0.37 / oz)
Culinary Cowgirls Bacon-Wrapped Jalapeno Popper Dip, 16 oz
SNAP EBT
In Dairy on the Back Wall
Add to cart
$2.98
each
($0.12 / oz)
H-E-B Thick 'n Chunky Mild Salsa, 24 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.98
each
($0.25 / oz)
Mark's Good Stuff Lone Star Certified Roasted Salsa - Medium, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.20
each
($0.20 / oz)
H-E-B Mi Tienda Fire-Roasted Salsa Verde - Mild, 16 oz
SNAP EBT
In Dairy on the Back Wall
Add to cart
25% off
Core Power high protein shakes
Promoted
$2.98
each
($0.12 / oz)
H-E-B Thick 'n Chunky Medium Salsa, 24 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.98
each
($0.26 / oz)
Tostitos Medium Chunky Salsa, 15.5 oz
SNAP EBT
Aisle 11
Add to cart
$4.52
each
($0.43 / oz)
Siete Casera Style Spicy Salsa Roja, 10.5 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.98
each
($0.25 / oz)
Mark's Good Stuff Lone Star Certified Salsa - Mild, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$4.62
each
($0.29 / oz)
Mateo's Mild Gourmet Salsa, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.20
each
($0.20 / oz)
H-E-B Mi Tienda Salsa Roja - Hot, 16 oz
SNAP EBT
In Dairy on the Back Wall
Add to cart
$3.82
each
($0.25 / oz)
On The Border Salsa Con Queso, 15.5 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$2.97
each
($0.19 / oz)
Pace Hot Picante Sauce, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
Heritage worth sharing
Festive flavors for Hispanic Heritage Month
Promoted
$3.98
each
($0.26 / oz)
Tostitos Mild Chunky Salsa, 15.5 oz
SNAP EBT
Aisle 11
Add to cart
$4.52
each
($0.43 / oz)
Siete Taqueria Style Cremosa Jalapenos & Roasted Garlic Salsa, 10.5 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$2.18
each
($0.14 / oz)
H-E-B Thick N' Chunky Mild Salsa, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.78
each
($0.24 / oz)
H-E-B Specialty Series Mild Salsa - Salsa Ranchero, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.20
each
($0.20 / oz)
H-E-B Mi Tienda Fire-Roasted Salsa Roja - Medium, 16 oz
SNAP EBT
In Dairy on the Back Wall
Add to cart
$5.57
each
($0.51 / fl oz)
Salsa El Gallo Mexican Restaurant-Style Taquera - Jalapeño, 11.7 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.82
each
($0.25 / oz)
On The Border Monterey Jack Queso, 15.5 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.24
each
($0.20 / oz)
On The Border Mild Salsa, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
Energy with hydration
Shop Unwell Energy
Promoted
$2.18
each
($0.14 / oz)
H-E-B Medium Picante Salsa, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$4.97
each
($0.33 / oz)
Tostitos Medium Salsa con Queso Flavored Dip, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 11
Add to cart
$3.97
each
($0.25 / oz)
Clint's Texas Salsa - Medium, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$2.98
each
($0.33 / oz)
H-E-B Jalapeño Bean Dip, 9 oz
SNAP EBT
Aisle 11
Add to cart
$3.57
each
($0.23 / oz)
Herdez Medium Guacamole Salsa, 15.7 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$2.18
each
($0.14 / oz)
H-E-B Mild Picante Salsa, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$2.78
each
($0.17 / oz)
Joe T. Garcia's Medium Salsa Picante, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.68
each
($0.23 / oz)
H-E-B That's Salsa Bout Texas Medium Salsa, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.98
each
($0.25 / oz)
Arriba! Medium Fire Roasted Mexican Red Salsa, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
Coupon
$3.98
each
($0.44 / oz)
Fritos Hot Bean Dip with Jalapeño Peppers, 9 oz
SNAP EBT
Aisle 11
Add to cart
$4.75
each
($0.43 / fl oz)
H-E-B That Green Sauce - Medium, 11 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$4.23
each
($0.26 / oz)
Central Market Mild Peach Salsa, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$2.18
each
($0.14 / oz)
H-E-B Thick N' Chunky Medium Salsa, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.24
each
($0.20 / oz)
H-E-B Mi Tienda Salsa Verde – Medium, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$2.98
each
($0.20 / oz)
Ricos Gourmet Nacho Cheddar Cheese Sauce, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 11
Add to cart
$3.98
each
($0.28 / oz)
Ricos Nacho Cheese Sauce 4pk Cups, 3.5 oz
SNAP EBT
Aisle 11
Add to cart
$2.97
each
($0.19 / oz)
Pace Picante Sauce, Mild, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
Coupon
$3.98
each
($0.44 / oz)
Fritos Jalapeño Cheddar Flavored Cheese Dip, 9 oz
SNAP EBT
Aisle 11
Add to cart
$2.97
each
($0.19 / oz)
Pace Picante Sauce, Medium, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$1.28
each
($0.41 / oz)
Fritos Original Flavor Bean Dip, 3.12 oz
SNAP EBT
Aisle 59
Add to cart
1
2
...
4
Next
Not what you expected?
Give feedback