Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
$3 off 2
select Chobani or La Colombe items
Save now
Promoted
H-E-B
Shop
Pantry
Sugar & sweeteners
Sugar & sweeteners
$3 off 2
select Chobani creamer or La Colombe coffee
Save now
Promoted
Skip The perfect chocolate chip cookie carousel
The perfect chocolate chip cookie
$5.98
each
H-E-B Organics 55% Cacao Semi-Sweet Chocolate Baking Chips, 10 oz
Add to cart
$6.28
each
H-E-B Organics 70% Cacao Bittersweet Chocolate Mini Baking Chips, 10 oz
Add to cart
$3.98
each
H-E-B Sweet Cream Salted Butter Sticks, 4 ct
Add to cart
Price cut
$5.98
$5.46
each
H-E-B Organics Unbleached All Purpose Flour, 5 lbs
Add to cart
$2.48
each
H-E-B Pure Cane Extra Fine Granulated Sugar, 2 lbs
Add to cart
$3.48
each
H-E-B Organics Light Brown Sugar, 24 oz
Add to cart
$9.98
each
H-E-B Pure Madagascar Bourbon Vanilla Extract, 4 oz
Add to cart
$0.92
each
Hill Country Fare Pure Baking Soda, 16 oz
Add to cart
$2.38
each
H-E-B Mediterranean Sea Salt Grinder, 3.7 oz
Add to cart
$2.66
each
H-E-B Grade AA Cage Free Large Brown Eggs, 12 ct
Add to cart
$8.98
each
H-E-B Pecan Pieces, 12 oz
Add to cart
$6.28
each
H-E-B Organics 70% Cacao Bitter-Sweet Chocolate Baking Chips, 10 oz
Add to cart
$8.67
each
H-E-B Organics Gluten Free All Purpose Flour, 3 lb
Add to cart
$8.98
each
Central Market Organics Pure Vanilla Extract, 2 oz
Add to cart
$7.48
each
H-E-B Organics White Chocolate Baking Chips, 10 oz
Add to cart
$3.98
each
H-E-B Sweet Cream Unsalted Butter Sticks, 4 ct
Add to cart
Skip to product grid
Pantry
Sugar & sweeteners
Honey
Sugar
Sugar substitutes
Savings
All savings
All savings
10
Has coupon
Has coupon
7
Price cut
Price cut
3
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
50
Agave in the Raw
Agave in the Raw
1
Aunt Sue's
Aunt Sue's
2
BetterBody Foods
BetterBody Foods
3
Big Tree Farms
Big Tree Farms
2
Show all
Brand filters
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
237
Low sodium
Low sodium
132
Gluten free verified
Gluten free verified
100
Go local
Go local
48
Vegan
Vegan
43
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
191
$10 - $19.99
$10 - $19.99
41
$20 - $29.99
$20 - $29.99
6
Type
Cane
Cane
21
Pure
Pure
14
Stevia
Stevia
14
Raw
Raw
12
Sucralose
Sucralose
10
Show all
Type filters
238 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$2.42
each
($0.08 / oz)
H-E-B Confectioners Powdered Sugar, 2 lbs
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$2.48
each
($0.08 / oz)
H-E-B Pure Cane Extra Fine Granulated Sugar, 2 lbs
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$2.42
each
($0.08 / oz)
H-E-B Brown Sugar, 2 lbs
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$3.14
each
($0.10 / oz)
H-E-B Organics Pure Cane Sugar, 2 lbs
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$3.48
each
($0.14 / oz)
H-E-B Organics Light Brown Sugar, 24 oz
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$3.48
each
($0.14 / oz)
H-E-B Organics Powdered Sugar, 24 oz
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$4.68
each
($0.48 / oz)
H-E-B Sucralose Sweetener, 9.7 oz
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$3.28
each
($0.02 / ct)
H-E-B Sucralose Sweetener Packets, 200 ct
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
Promoted
Promoted
Skip carousel
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Halloween Candy, 65 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Snickers Ghoulish Green Chocolate Fun Size Halloween Candy, 9.69 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Starburst, Life Savers & Hubba Bubba Assorted Halloween Candy, 95 pc
Add to cart
$19.87
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Halloween Candy Variety Pack, 150 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Twix Ghoulish Green Caramel Chocolate Cookie Fun Size Halloween Candy, 9.8 oz
Add to cart
$5.99
each
Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 15 pc
Add to cart
$14.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Fun Size Halloween Candy, 55 pc
Add to cart
$5.99
each
M&M'S, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Trick Or Treat Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Twix Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
$24.87
each
M&M's, Milky Way, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Halloween Candy, 200 pc
Add to cart
$5.78
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Milk Chocolate Minis Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles, Twix, Starburst & 3 Musketeers Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S & Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
$7.99
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Individually Wrapped Halloween Candy Bars, 13.95 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles Assorted Chewy Fun Size Halloween Candy, 20 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Minis Fun Size Mixed - Party Bag, 17.67 oz
Add to cart
$3.99
each
Skittles Gummies Mix Fun Size, 7.31 oz
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
$5.99
each
Mars Variety Pack Bag, 30 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 9.48 oz
Add to cart
$3.99
each
Starburst Original Fun Size Fruit Chews Candy, 9.17 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles And Starburst Mixed Variety Fun Size Candy Bag, 20 pc
Add to cart
$3.96
each
Skittles Shriekers! Chewy Candies Halloween Fun Size Packs, 8.47 oz
Add to cart
$21.88
each
M&M'S Milk Chocolate Candy Full Size Variety Pack, 30.58 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Snickers Almond & Crunchy Peanut Butter Chocolate Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Starburst Assorted Fun Size Halloween Candy, 40 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles & Life Savers Assorted Variety Pack Bag, 45 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Trick or Treat Halloween Candy, 19.37 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Snickers Pumpkins Chocolate Halloween Candy Bars - Share Size, 2.2 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Twix Skulls - Share Size, 2.12 oz
Add to cart
$1.49
each
Twix Skull, 1.06 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
M&M'S Minis Milk Chocolate Halloween Candy Tube, 1.77 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Milk Chocolate Fun Size Individually Wrapped Candy, 10.53 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Fun Size Candy, 10.57 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Milky Way Fun Size Chocolate Candy Bars, 10.65 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Twix Milk Chocolate Caramel Cookie Fun Size Candy Bars, 10.83 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Skittles Shriekers Sour Chewy Halloween Candy - Share Size, 3.6 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
3 Musketeers Milk Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.48 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Snickers Original Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.59 oz
Add to cart
$4.09
each
($0.13 / oz)
H-E-B Fair Trade Turbinado Raw Cane Sugar, 2 lb
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$6.72
each
($0.42 / oz)
H-E-B Zero Calorie Sweetener Blend Monk Fruit Pouch, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$7.98
each
($0.50 / oz)
H-E-B Zero Calorie Brown Sweetener Blend, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$3.49
each
($0.09 / ct)
H-E-B Zero Calorie Sweetener Blend Monk Fruit Packets, 40 ct
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$2.97
each
($0.05 / oz)
Hill Country Fare Granulated Sugar, 4 lbs
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$3.54
each
($0.06 / oz)
H-E-B Pure Cane Extra Fine Granulated Sugar, 4 lbs
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$1.94
each
($0.06 / oz)
Hill Country Fare Brown Sugar, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$7.28
each
($0.05 / oz)
Hill Country Fare Granulated Sugar, 10 lbs
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$3 off 2
select Chobani creamer or La Colombe coffee
Promoted
$1.82
each
($0.06 / oz)
Hill Country Fare Confectioners Powdered Sugar, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$3.62
each
($0.06 / oz)
Imperial Sugar Pure Cane Extra Fine Granulated Sugar, 4 lbs
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$7.88
each
($0.05 / oz)
H-E-B Pure Cane Extra Fine Granulated Sugar, 10 lbs
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$3.54
each
($0.30 / oz)
Hill Country Fare Clover Honey Bear, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$10.52
each
($0.44 / oz)
Kelley's Raw Unfiltered Local Texas Honey, 24 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$7.98
each
($0.33 / oz)
H-E-B Texas Wildflower Honey, 24 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.48
each
($0.37 / oz)
H-E-B Texas Wildflower Honey, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.48
each
($0.08 / oz)
Imperial Sugar Extra Fine Granulated Pure Cane Sugar, 2 lb
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
A little luxury
Promoted
$2.82
each
($0.09 / oz)
Imperial Sugar Pure Cane Dark Brown Sugar, 2 lbs
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$7.98
each
($0.50 / oz)
Central Market Texas Gulf Coast Raw & Unfiltered Honey, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.82
each
($0.09 / oz)
Imperial Sugar Pure Cane Light Brown Sugar, 2 lbs
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$4.58
each
($0.29 / oz)
Hill Country Fare Clover Honey, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$1.58
each
($0.03 / ct)
Sweet 'N Low Granulated Sugar Substitute Packets, 50 ct
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
Price cut
$2.49
$0.98
each
($0.03 / oz)
C&H Pure Cane Granulated Sugar, 2 lbs
SNAP EBT
Aisle 7
Out of stock
Find similar items
$2.98
each
($1.84 / fl oz)
H-E-B Zero Calorie Liquid Stevia Blend Sweetener, 1.62 oz
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$5.98
each
($0.50 / oz)
Kelley's Raw Unfiltered Local Texas Honey, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
2 for $12
select Coca-Cola Hecho En Mexico multipacks
Promoted
$2.67
each
($0.03 / ct)
Sweet 'N Low Zero Calorie Sweetener Packets, 100 ct
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$4.97
each
($0.02 / ct)
Sweet 'N Low Zero Calorie Sweetener Packets, 250 ct
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$3.48
each
($0.44 / oz)
Good Flow Honey Co. Pure Wildflower Honey, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.82
each
($0.09 / oz)
Imperial Sugar Pure Cane 10X Powdered Sugar, 2 lbs
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$8.96
each
($0.06 / oz)
Imperial Sugar Pure Cane Extra Fine Granulated Sugar, 10 lbs
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$2.96
each
($0.37 / oz)
Sweet 'N Low Granulated Sugar Substitute, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$2.97
each
($0.19 / oz)
Karo Light Corn Syrup with Real Vanilla, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$15.96
each
($0.40 / oz)
Kelley's Raw Unfiltered Local Texas Honey, 40 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.12
each
($0.07 / oz)
Zulka Pure Cane Sugar, 2 lb
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$3.18
each
($0.08 / ct)
Truvia Calorie-Free Stevia Leaf Sweetener Packets, 40 ct
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$1.48
each
($0.09 / oz)
Zulka Brown Pure Cane Sugar, 1 lb
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$3.94
each
($0.33 / oz)
Grandma's Original Unsulphured Molasses, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$8.98
each
($0.37 / oz)
Good Flow Honey Co. Pure Wildflower Honey, 24 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$9.97
each
($0.83 / oz)
Mike's Hot Honey - Original, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.34
each
($0.07 / oz)
Zulka Pure Cane Sugar, 4 lb
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$3.09
each
($0.06 / ct)
Splenda Zero Calorie Sweetener Packets, 50 ct
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$10.96
each
($0.34 / oz)
Hill Country Fare Clover Honey, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.12
each
($0.02 / ct)
H-E-B Sucralose Sweetener Packets, 100 ct
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$7.98
each
($0.82 / oz)
Splenda Zero Calorie Granulated Sweetener, 9.7 oz
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$1.99
each
($0.11 / oz)
Imperial Sugar Pure Cane Sugar Cubes, 1 lb
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$3.48
each
($0.44 / oz)
Burleson's Clover Honey, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.36
each
($0.14 / oz)
Sugar in the Raw Natural Cane Turbinado Sugar, 2 lb
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$2.98
each
($1.92 / oz)
Mike's Hot Honey - Original, 1.55 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$7.38
each
($0.04 / ct)
Splenda Zero Calorie Sweetener Packets, 200 ct
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$4.97
each
($0.05 / ct)
Splenda Zero Calorie Sweetener Packets, 100 ct
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
Price cut
$11.46
$10.32
each
($0.64 / oz)
Nate's Honey 100% Pure Organic Raw Unfiltered Honey, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.32
each
($0.14 / oz)
Hill Country Fare Light Corn Syrup, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$18.17
each
($0.05 / oz)
Hill Country Fare Granulated Sugar - Texas-Size Pack, 25 lbs
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
1
2
...
4
Next
Not what you expected?
Give feedback