Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
$3 off 2
select Chobani or La Colombe items
Save now
Promoted
H-E-B
Shop
Pantry
Pasta & rice
Pasta & rice
$3 off 2
select Chobani creamer or La Colombe coffee
Save now
Promoted
Skip Pick your sauce carousel
Pick your sauce
$2.58
each
H-E-B Healthy Garden Combo Pasta Sauce, 15.5 oz
Add to cart
$2.98
each
H-E-B Cooking Sauce - Chinese Stir Fry, 9 oz
Add to cart
$2.68
each
H-E-B Creamy Poblano Pasta Sauce, 15 oz
Add to cart
$2.98
each
H-E-B Cooking Sauce - Cilantro Lime, 9 oz
Add to cart
$2.98
each
H-E-B Cooking Sauce - Pot Roast, 9 oz
Add to cart
$5.38
each
H-E-B Just the Sauce - Cacio e Pepe, 9.5 oz
Add to cart
$2.98
each
H-E-B Cooking Sauce - Spicy Green Curry, 6.89 oz
Add to cart
$3.48
each
H-E-B Organics Roasted Garlic Alfredo Pasta Sauce, 15 oz
Add to cart
$2.98
each
H-E-B Cooking Sauce - Marsala, 9 oz
Add to cart
$2.88
each
H-E-B Basil Pesto, 6.7 oz
Add to cart
$2.98
each
H-E-B Cooking Sauce - Sweet & Sour, 9 oz
Add to cart
$2.98
each
H-E-B Cooking Sauce - Scampi, 9 oz
Add to cart
Skip to product grid
Pantry
Pasta & rice
Pasta
Rice & grains
Savings
All savings
All savings
46
Has coupon
Has coupon
39
Sale
Sale
6
Price cut
Price cut
2
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
159
H-E-B
H-E-B
65
Central Market
Central Market
27
Hill Country Fare
Hill Country Fare
15
4Sisters
4Sisters
2
Show all
Brand filters
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
545
Low sodium
Low sodium
235
Gluten free verified
Gluten free verified
143
Select Ingredients
Select Ingredients
135
Fiber source
Fiber source
88
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
534
$10 - $19.99
$10 - $19.99
8
$20 - $29.99
$20 - $29.99
3
545 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$1.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Spaghetti, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Fettuccine, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.77
each
($0.06 / oz)
H-E-B Enriched Long Grain White Rice, 2 lbs
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
$1.67
each
($0.05 / oz)
H-E-B Long Grain Brown Rice, 2 lbs
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
$2.38
each
($0.20 / oz)
Higher Harvest by H-E-B Gluten Free Spaghetti Noodles, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$3.62
each
($0.11 / oz)
H-E-B Extra Long Grain Basmati Rice, 2 lbs
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
$0.92
each
($0.06 / oz)
H-E-B Enriched Long Grain White Rice, 1 lb
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
$1.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Elbows, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
Promoted
Promoted
Skip carousel
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Halloween Candy, 65 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Snickers Ghoulish Green Chocolate Fun Size Halloween Candy, 9.69 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Starburst, Life Savers & Hubba Bubba Assorted Halloween Candy, 95 pc
Add to cart
$19.87
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Halloween Candy Variety Pack, 150 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Twix Ghoulish Green Caramel Chocolate Cookie Fun Size Halloween Candy, 9.8 oz
Add to cart
$5.99
each
Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 15 pc
Add to cart
$14.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Fun Size Halloween Candy, 55 pc
Add to cart
$5.99
each
M&M'S, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Trick Or Treat Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Twix Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
$24.87
each
M&M's, Milky Way, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Halloween Candy, 200 pc
Add to cart
$5.78
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Milk Chocolate Minis Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles, Twix, Starburst & 3 Musketeers Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S & Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
$7.99
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Individually Wrapped Halloween Candy Bars, 13.95 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles Assorted Chewy Fun Size Halloween Candy, 20 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Minis Fun Size Mixed - Party Bag, 17.67 oz
Add to cart
$3.99
each
Skittles Gummies Mix Fun Size, 7.31 oz
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
$5.99
each
Mars Variety Pack Bag, 30 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 9.48 oz
Add to cart
$3.99
each
Starburst Original Fun Size Fruit Chews Candy, 9.17 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles And Starburst Mixed Variety Fun Size Candy Bag, 20 pc
Add to cart
$3.96
each
Skittles Shriekers! Chewy Candies Halloween Fun Size Packs, 8.47 oz
Add to cart
$21.88
each
M&M'S Milk Chocolate Candy Full Size Variety Pack, 30.58 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Snickers Almond & Crunchy Peanut Butter Chocolate Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Starburst Assorted Fun Size Halloween Candy, 40 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles & Life Savers Assorted Variety Pack Bag, 45 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Trick or Treat Halloween Candy, 19.37 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Snickers Pumpkins Chocolate Halloween Candy Bars - Share Size, 2.2 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Twix Skulls - Share Size, 2.12 oz
Add to cart
$1.49
each
Twix Skull, 1.06 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
M&M'S Minis Milk Chocolate Halloween Candy Tube, 1.77 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Milk Chocolate Fun Size Individually Wrapped Candy, 10.53 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Fun Size Candy, 10.57 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Milky Way Fun Size Chocolate Candy Bars, 10.65 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Twix Milk Chocolate Caramel Cookie Fun Size Candy Bars, 10.83 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Skittles Shriekers Sour Chewy Halloween Candy - Share Size, 3.6 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
3 Musketeers Milk Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.48 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Snickers Original Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.59 oz
Add to cart
$3.57
each
($0.11 / oz)
H-E-B Thai Hom Mali Jasmine Rice, 2 lbs
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
$1.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Linguine, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.58
each
($0.13 / oz)
H-E-B Thin Spaghetti Veggie Pasta, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.98
each
($0.12 / oz)
H-E-B Lasagna Noodles, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.82
each
($0.06 / oz)
H-E-B Enriched Medium Grain White Rice, 2 lbs
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
$2.98
each
($0.09 / oz)
H-E-B Organics Long Grain White Rice, 2 lbs
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
Coupon
$0.54
each
($0.08 / oz)
H-E-B Mi Tienda Conchitas Small Shell Pasta, 7.05 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
Coupon
$0.54
each
($0.08 / oz)
H-E-B Mi Tienda Vermicelli Fideo Pasta, 7.05 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$3 off 2
select Chobani creamer or La Colombe coffee
Promoted
$2.84
each
($0.09 / oz)
Hill Country Fare Enriched Long Grain American Jasmine Rice, 2 lbs
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
$1.67
each
($0.05 / oz)
Hill Country Fare Enriched Long Grain Parboiled Rice, 2 lbs
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
$0.88
each
($0.06 / oz)
H-E-B Long Grain Brown Rice, 1 lb
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
$1.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Penne Rigate, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Fusilli, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.38
each
($0.20 / oz)
Higher Harvest by H-E-B Gluten Free Fusilli Pasta Noodles, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.54
each
($0.08 / oz)
La Moderna Fideo Noodles, 7.05 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Whole Wheat Penne Rigate, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
2 for $12
select Coca-Cola Hecho En Mexico multipacks
Promoted
$1.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Capellini Angel Hair Pasta, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.58
each
($0.13 / oz)
H-E-B Ridged Elbow Veggie Pasta, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.92
each
($0.06 / oz)
H-E-B Enriched Long Grain White Rice, 1 lb
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
$4.97
each
($0.16 / oz)
H-E-B Organics Indian Basmati Rice, 2 lbs
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
$0.54
each
($0.08 / oz)
La Moderna Conchas Shells Pasta Noodles, 7 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
Coupon
$0.54
each
($0.08 / oz)
H-E-B Mi Tienda Vermicelli Pasta, 7.05 oz
SNAP EBT
Aisle 5, B1
Add to cart
$2.92
each
($0.33 / oz)
Barilla 12g Protein Chickpea Rotini Pasta, 8.8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.28
each
($0.08 / oz)
H-E-B Pot Ready Spaghetti Noodles, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.98
each
($0.20 / oz)
Mahatma Yellow Long Grain Rice, 10 oz
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
$0.98
each
($0.20 / oz)
Mahatma Yellow Long Grain Rice, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
Coupon
$0.54
each
($0.08 / oz)
H-E-B Mi Tienda Codito Pasta, 7.05 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.38
each
($0.20 / oz)
Higher Harvest by H-E-B Gluten Free Penne Rigate Pasta Noodles, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.98
each
($0.09 / oz)
H-E-B Organics Long Grain Brown Rice, 2 lbs
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
$0.98
each
($0.20 / oz)
Mahatma Spanish Rice, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
$1.28
each
($0.08 / oz)
H-E-B Pot Ready Thin Spaghetti, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.58
each
($0.29 / oz)
Minute Ready to Serve Organic White Rice, 2 ct
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
$1.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Whole Wheat Spaghetti, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
Coupon
$2.38
each
($0.30 / oz)
Skinner Manicotti, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.58
each
($0.13 / oz)
H-E-B Small Penne Veggie Pasta, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$3.58
each
($0.20 / oz)
Racconto Gluten Free Potato Gnocchi, 17.6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.33
each
($0.08 / oz)
H-E-B 100% Whole Wheat Thin Spaghetti Noodles, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.54
each
($0.08 / oz)
La Moderna Vermicelli Pasta Noodles, 7.05 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$4.98
each
($0.28 / oz)
Central Market Organic Bronze-Cut Pappardelle Pasta, 17.6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$4.98
each
($0.28 / oz)
Central Market Organic Spaghetti Alla Chitarra Bronze Cut Pasta, 17.6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$4.98
each
($0.28 / oz)
Central Market Organic Vesuvio Pasta, 17.6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$4.98
each
($0.28 / oz)
Central Market Organic Linguine Bronze Cut Pasta, 17.6 oz
SNAP EBT
Aisle 5, B7
Add to cart
$2.58
each
($0.16 / oz)
Central Market Spinach Tagliatelle, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$3.98
each
($0.45 / oz)
Central Market Bronze Cut Egg Pappardelle, 8.8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.48
each
($0.28 / oz)
Central Market Israeli Couscous, 8.8 oz
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
$3.98
each
($0.45 / oz)
Central Market Bronze-Cut Egg Taglierini Pasta, 8.8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.87
each
($0.36 / oz)
Higher Harvest by H-E-B Gluten Free Organic 14g Protein Yellow Lentil & Brown Rice Spaghetti Noodles, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Whole Wheat Linguine, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.87
each
($0.36 / oz)
Higher Harvest by H-E-B Gluten Free Organic 15g Protein Red Lentil Fusilli Pasta Noodles, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.87
each
($0.36 / oz)
Higher Harvest by H-E-B Gluten Free Organic 15g Protein Yellow Lentil Penne Pasta Noodles, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$3.98
each
($0.30 / oz)
Central Market Egg Lasagna, 13.23 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.87
each
($0.36 / oz)
Higher Harvest by H-E-B Gluten Free Organic 12g Protein Chickpea Shells Pasta Noodles, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
1
2
...
10
Next
Not what you expected?
Give feedback