Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
3 for $5
poppi prebiotic soda cans
Save now
Promoted
H-E-B
Shop
Pantry
Pasta & rice
Pasta
Pasta
3 for $5
poppi prebiotic soda cans
Save now
Promoted
Skip Pasta night carousel
Pasta night
$2.14
each
Midtown by H-E-B Bronze Cut Spaghetti, 16 oz
Add to cart
Coupon
$8.99
each
H-E-B Fully Cooked Frozen Beef & Pork Meatballs - Italian Style, 35 oz
Add to cart
$4.48
each
Midtown by H-E-B Tomato Romano Pasta Sauce, 16 oz
Add to cart
$3.49
each
H-E-B Grated Parmesan Cheese, 8 oz
Add to cart
Coupon
$1.97
each
H-E-B Garlic Breadsticks, 6 ct
Add to cart
$1.78
each
H-E-B Organics Penne Rigate, 16 oz
Add to cart
$4.94
each
H-E-B Pork Meatballs - Mild Italian-Style, Avg. 1.1 lbs
Add to cart
$2.68
each
H-E-B Creamy Poblano Pasta Sauce, 15 oz
Add to cart
$8.13
each
Meal Simple by H-E-B Shredded White Meat Chicken - Large (Sold Cold), Avg. 1.05 lbs
Add to cart
$4.98
each
H-E-B Black Peppercorns Grinder, 4.9 oz
Add to cart
Coupon
$1.78
each
H-E-B Frozen Texas Toast - Garlic, 8 ct
Add to cart
$2.48
each
H-E-B Crushed Red Pepper Spice, 1.5 oz
Add to cart
$1.78
each
H-E-B Organics Fusilli, 16 oz
Add to cart
$2.78
each
H-E-B Tomato & Alfredo Pasta Sauce, 24 oz
Add to cart
Coupon
$2.98
each
H-E-B Grated Parmesan Cheese, 6 oz
Add to cart
$2.88
each
H-E-B Basil Pesto, 6.7 oz
Add to cart
$5.38
each
H-E-B Just the Sauce - Smoky Pancetta, 9.5 oz
Add to cart
$15.49
lb
H-E-B Deli Uncured Pancetta, Custom Sliced, lb
Add to cart
$1.12
each
H-E-B Fettuccine Pasta Noodles, 16 oz
Add to cart
Skip to product grid
Pasta & rice
Pasta
Rice & grains
Savings
All savings
All savings
32
Has coupon
Has coupon
27
Sale
Sale
5
Price cut
Price cut
1
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
102
A Taste of Thai
A Taste of Thai
2
Banza
Banza
8
Barilla
Barilla
45
Bechtle
Bechtle
2
Show all
Brand filters
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
284
Low sodium
Low sodium
132
Select Ingredients
Select Ingredients
88
Fiber source
Fiber source
59
Gluten free verified
Gluten free verified
43
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
283
$10 - $19.99
$10 - $19.99
1
Type
Spaghetti
Spaghetti
28
Elbow
Elbow
18
Angel Hair
Angel Hair
15
Penne
Penne
15
Couscous
Couscous
13
Show all
Type filters
Cuisine
Mexican & Latin
Mexican & Latin
21
Asian
Asian
20
Italian
Italian
17
Middle Eastern
Middle Eastern
12
284 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$1.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Penne Rigate, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Spaghetti, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.88
each
($0.12 / oz)
Barilla Farfalle Pasta, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Fusilli, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Elbows, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.12
each
($0.07 / oz)
H-E-B Spaghetti Noodles, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.88
each
($0.12 / oz)
Barilla Penne Pasta, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.88
each
($0.12 / oz)
Barilla Rotini Pasta, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
Promoted
Promoted
Skip carousel
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Halloween Candy, 65 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Snickers Ghoulish Green Chocolate Fun Size Halloween Candy, 9.69 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Starburst, Life Savers & Hubba Bubba Assorted Halloween Candy, 95 pc
Add to cart
$19.87
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Halloween Candy Variety Pack, 150 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Twix Ghoulish Green Caramel Chocolate Cookie Fun Size Halloween Candy, 9.8 oz
Add to cart
$5.99
each
Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 15 pc
Add to cart
$14.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Fun Size Halloween Candy, 55 pc
Add to cart
$5.99
each
M&M'S, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Trick Or Treat Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Twix Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
$24.87
each
M&M's, Milky Way, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Halloween Candy, 200 pc
Add to cart
$5.78
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Milk Chocolate Minis Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles, Twix, Starburst & 3 Musketeers Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S & Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
$7.99
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Individually Wrapped Halloween Candy Bars, 13.95 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles Assorted Chewy Fun Size Halloween Candy, 20 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Minis Fun Size Mixed - Party Bag, 17.67 oz
Add to cart
$3.99
each
Skittles Gummies Mix Fun Size, 7.31 oz
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
$5.99
each
Mars Variety Pack Bag, 30 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 9.48 oz
Add to cart
$3.99
each
Starburst Original Fun Size Fruit Chews Candy, 9.17 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles And Starburst Mixed Variety Fun Size Candy Bag, 20 pc
Add to cart
$3.96
each
Skittles Shriekers! Chewy Candies Halloween Fun Size Packs, 8.47 oz
Add to cart
$21.88
each
M&M'S Milk Chocolate Candy Full Size Variety Pack, 30.58 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Snickers Almond & Crunchy Peanut Butter Chocolate Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Starburst Assorted Fun Size Halloween Candy, 40 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles & Life Savers Assorted Variety Pack Bag, 45 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Trick or Treat Halloween Candy, 19.37 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Snickers Pumpkins Chocolate Halloween Candy Bars - Share Size, 2.2 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Twix Skulls - Share Size, 2.12 oz
Add to cart
$1.49
each
Twix Skull, 1.06 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
M&M'S Minis Milk Chocolate Halloween Candy Tube, 1.77 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Milk Chocolate Fun Size Individually Wrapped Candy, 10.53 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Fun Size Candy, 10.57 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Milky Way Fun Size Chocolate Candy Bars, 10.65 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Twix Milk Chocolate Caramel Cookie Fun Size Candy Bars, 10.83 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Skittles Shriekers Sour Chewy Halloween Candy - Share Size, 3.6 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
3 Musketeers Milk Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.48 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Snickers Original Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.59 oz
Add to cart
$1.88
each
($0.16 / oz)
Barilla Tri-Color Rotini Pasta, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.12
each
($0.07 / oz)
H-E-B Rotini Pasta Noodles, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.12
each
($0.07 / oz)
H-E-B Rigatoni Pasta Noodles, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Capellini Angel Hair Pasta, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.38
each
($0.20 / oz)
Higher Harvest by H-E-B Gluten Free Penne Rigate Pasta Noodles, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.97
each
($0.28 / oz)
Barilla Ready Pasta Rotini, 7 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.98
each
($0.06 / oz)
Hill Country Fare Spaghetti Pasta, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.12
each
($0.07 / oz)
H-E-B Small Pasta Shells, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
3 for $5
poppi prebiotic soda cans
Promoted
$2.38
each
($0.20 / oz)
Higher Harvest by H-E-B Gluten Free Spaghetti Noodles, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.98
each
($0.06 / oz)
Hill Country Fare Angel Hair Pasta, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$4.98
each
($0.28 / oz)
Central Market Organic Spaghetti Alla Chitarra Bronze Cut Pasta, 17.6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$4.98
each
($0.28 / oz)
Central Market Organic Linguine Bronze Cut Pasta, 17.6 oz
SNAP EBT
Aisle 5, B7
Add to cart
$1.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Whole Wheat Spaghetti, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$4.98
each
($0.28 / oz)
Central Market Organic Bronze-Cut Pappardelle Pasta, 17.6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.98
each
($0.06 / oz)
Hill Country Fare Rotini Pasta, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.98
each
($0.06 / oz)
Hill Country Fare Penne Rigate Pasta, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
2 for $12
select Coca-Cola Hecho En Mexico multipacks
Promoted
$1.58
each
($0.13 / oz)
H-E-B Thin Spaghetti Veggie Pasta, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.58
each
($0.13 / oz)
H-E-B Small Penne Veggie Pasta, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.67
each
($0.22 / oz)
Barilla Gluten Free Penne Pasta, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.58
each
($0.13 / oz)
H-E-B Ridged Elbow Veggie Pasta, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
Coupon
$0.54
each
($0.08 / oz)
H-E-B Mi Tienda Conchitas Small Shell Pasta, 7.05 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.54
each
($0.08 / oz)
La Moderna Fideo Noodles, 7.05 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
Coupon
$0.54
each
($0.08 / oz)
H-E-B Mi Tienda Vermicelli Fideo Pasta, 7.05 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.28
each
($0.08 / oz)
H-E-B Pot Ready Spaghetti Noodles, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.98
each
($0.12 / oz)
H-E-B Lasagna Noodles, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.98
each
($0.16 / oz)
H-E-B Oven Ready Lasagna, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.67
each
($0.22 / oz)
Barilla Gluten Free Spaghetti Pasta, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Fettuccine, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.87
each
($0.36 / oz)
Higher Harvest by H-E-B Gluten Free Organic 15g Protein Red Lentil Spaghetti Pasta Noodles, 6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
Coupon
$2.38
each
($0.30 / oz)
Skinner Oven Ready Lasagna, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Linguine, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$5.98
each
($0.37 / oz)
Central Market Organic Single Heritage Grain Matt Durum Wheat Spaghetti Pasta, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$5.98
each
($0.37 / oz)
Central Market Organic Single Heritage Grain Kamut Khorasan Wheat Chiocciole Pasta, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.38
each
($0.20 / oz)
Higher Harvest by H-E-B Gluten Free Fusilli Pasta Noodles, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$5.98
each
($0.37 / oz)
Central Market Organic Single Heritage Grain Matt Durum Wheat Eliche Pasta, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$5.98
each
($0.37 / oz)
Central Market Organic Single Heritage Grain Cappelli Wheat Penne Rigate Pasta, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.98
each
($0.19 / oz)
DeLallo No. 65 Orzo, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.87
each
($0.18 / oz)
DeLallo Mini Potato Gnocchi, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
Coupon
$2.38
each
($0.30 / oz)
Skinner Manicotti, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$6.98
each
($0.22 / oz)
RiceSelect Original Orzo, 26.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.33
each
($0.08 / oz)
H-E-B 100% Whole Wheat Spaghetti Noodles, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.87
each
($0.36 / oz)
Higher Harvest by H-E-B Gluten Free Organic 15g Protein Yellow Lentil Penne Pasta Noodles, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.87
each
($0.36 / oz)
Higher Harvest by H-E-B Gluten Free Organic 15g Protein Red Lentil Fusilli Pasta Noodles, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.87
each
($0.36 / oz)
Higher Harvest by H-E-B Gluten Free Organic 12g Protein Chickpea Shells Pasta Noodles, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.87
each
($0.36 / oz)
Higher Harvest by H-E-B Gluten Free Organic 12g Protein Chickpea Elbows Pasta Noodles, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.92
each
($0.33 / oz)
Barilla 14g Protein Red Lentil Rotini Pasta, 8.8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Whole Wheat Linguine, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$3.42
each
($0.43 / oz)
Banza 23g Protein Chickpea Cavatappi Pasta, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$3.42
each
($0.43 / oz)
Banza 23g Protein Chickpea Rotini, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$3.42
each
($0.43 / oz)
Banza 23g Protein Chickpea Penne, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$3.42
each
($0.43 / oz)
Banza 23g Protein Chickpea Shells, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$3.98
each
($0.45 / oz)
Central Market Bronze Cut Egg Pappardelle, 8.8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
1
2
...
5
Next
Not what you expected?
Give feedback