Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
$3 off 2
select Chobani or La Colombe items
Save now
Promoted
H-E-B
Shop
Pantry
Soups & chili
Soups & chili
$3 off 2
select Chobani creamer or La Colombe coffee
Save now
Promoted
Skip Quick lunch carousel
Quick lunch
$7.99
each
Meal Simple by H-E-B Chicken & Dumpling Soup - Family Size, 32 oz
Add to cart
$4.99
each
Meal Simple by H-E-B Chicken Tortilla Soup, 16 oz
Add to cart
$2.00
each
H-E-B Tri-Color Tortilla Strips, 3.5 oz
Add to cart
$4.99
each
Meal Simple by H-E-B Chicken & Dumpling Soup, 16 oz
Add to cart
$4.99
each
Meal Simple by H-E-B Chicken Poblano Corn Chowder Soup, 16 oz
Add to cart
$3.98
each
H-E-B Bakery Scratch-Made Sourdough Rolls, 4 ct
Add to cart
$7.99
each
Meal Simple by H-E-B Chicken Tortilla Soup - Family Size, 32 oz
Add to cart
$4.99
each
Meal Simple by H-E-B Turkey & Wild Rice Soup, 16 oz
Add to cart
$4.99
each
Meal Simple by H-E-B Tomato Basil Soup, 16 oz
Add to cart
$4.99
each
Meal Simple by H-E-B Chicken & Uncured Sausage Gumbo Soup, 16 oz
Add to cart
Coupon
$4.98
each
H-E-B Bakery Cornbread, 7" x 7"
Add to cart
$4.99
each
Meal Simple by H-E-B Chicken Noodle Soup, 16 oz
Add to cart
$2.68
each
H-E-B Saltine Crackers - Original, 16 oz
Add to cart
$4.99
each
Meal Simple by H-E-B Green Chile Chicken Soup, 16 oz
Add to cart
$7.99
each
Meal Simple by H-E-B Broccoli Cheddar Soup - Family Size, 32 oz
Add to cart
$4.99
each
Meal Simple by H-E-B Beef Chili with Beans, 16 oz
Add to cart
$4.99
each
Meal Simple by H-E-B Maine Lobster Bisque Soup, 16 oz
Add to cart
$4.99
each
Meal Simple by H-E-B French Onion Soup, 16 oz
Add to cart
$5.98
each
H-E-B Bakery Mini Butter Croissants, 8 ct
Add to cart
Skip to product grid
Pantry
Baking ingredients
Broth & bouillon
Canned & dried food
Cereal & breakfast
Condiments
Dressing, oil & vinegar
Jelly & jam
Pantry meals
Pasta & rice
Peanut butter
Salsa & dip
Sauces & marinades
Snacks & candy
Soups & chili
Spices & seasonings
Sugar & sweeteners
Savings
All savings
All savings
52
Has coupon
Has coupon
5
Price cut
Price cut
48
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
91
Allen Family Foods
Allen Family Foods
12
Amy's
Amy's
32
Annie Chun's
Annie Chun's
8
Armour
Armour
2
Show all
Brand filters
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
550
Gluten free verified
Gluten free verified
95
Select Ingredients
Select Ingredients
73
Vegetarian
Vegetarian
44
Fiber source
Fiber source
43
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
547
$10 - $19.99
$10 - $19.99
3
Type
Soup
Soup
263
Chili
Chili
35
Noodle
Noodle
16
Stew
Stew
7
Lentil
Lentil
1
Flavor
Chicken
Chicken
94
Vegetable
Vegetable
41
Beef
Beef
32
Tomato
Tomato
27
Mushroom
Mushroom
18
Show all
Flavor filters
Preparation
Ready to Heat
Ready to Heat
157
Condensed
Condensed
65
Instant
Instant
62
Mix
Mix
29
550 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$1.58
each
($0.15 / oz)
H-E-B Texas-Inspired Chicken Noodle Condensed Soup, 10.5 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$4.96
each
($0.12 / oz)
Campbell's Condensed Chicken Noodle Soup, 4 pk
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
Price cut
$2.58
$2.28
each
($0.13 / oz)
H-E-B Chicken Tortilla Soup, 17 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.58
each
($0.15 / oz)
H-E-B Reduced Sodium Cream of Chicken Condensed Soup, 10.5 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
Price cut
$2.58
$2.28
each
($0.13 / oz)
H-E-B Creamy Poblano Chicken Noodle Soup, 17 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$4.12
each
($0.13 / oz)
Pacific Foods Pacific Foods Organic Soup Cream of Roasted Pepper Tomato, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
Price cut
$2.58
$2.28
each
($0.13 / oz)
H-E-B Sweet & Smoky Chicken Noodle Soup, 17 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$0.64
each
($0.28 / oz)
Maruchan Instant Lunch Ramen Noodle Soup - Chicken Flavor, 2.25 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
Promoted
Promoted
Skip carousel
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Halloween Candy, 65 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Snickers Ghoulish Green Chocolate Fun Size Halloween Candy, 9.69 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Starburst, Life Savers & Hubba Bubba Assorted Halloween Candy, 95 pc
Add to cart
$19.87
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Halloween Candy Variety Pack, 150 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Twix Ghoulish Green Caramel Chocolate Cookie Fun Size Halloween Candy, 9.8 oz
Add to cart
$5.99
each
Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 15 pc
Add to cart
$14.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Fun Size Halloween Candy, 55 pc
Add to cart
$5.99
each
M&M'S, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Trick Or Treat Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Twix Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
$24.87
each
M&M's, Milky Way, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Halloween Candy, 200 pc
Add to cart
$5.78
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Milk Chocolate Minis Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles, Twix, Starburst & 3 Musketeers Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S & Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
$7.99
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Individually Wrapped Halloween Candy Bars, 13.95 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles Assorted Chewy Fun Size Halloween Candy, 20 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Minis Fun Size Mixed - Party Bag, 17.67 oz
Add to cart
$3.99
each
Skittles Gummies Mix Fun Size, 7.31 oz
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
$5.99
each
Mars Variety Pack Bag, 30 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 9.48 oz
Add to cart
$3.99
each
Starburst Original Fun Size Fruit Chews Candy, 9.17 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles And Starburst Mixed Variety Fun Size Candy Bag, 20 pc
Add to cart
$3.96
each
Skittles Shriekers! Chewy Candies Halloween Fun Size Packs, 8.47 oz
Add to cart
$21.88
each
M&M'S Milk Chocolate Candy Full Size Variety Pack, 30.58 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Snickers Almond & Crunchy Peanut Butter Chocolate Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Starburst Assorted Fun Size Halloween Candy, 40 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles & Life Savers Assorted Variety Pack Bag, 45 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Trick or Treat Halloween Candy, 19.37 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Snickers Pumpkins Chocolate Halloween Candy Bars - Share Size, 2.2 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Twix Skulls - Share Size, 2.12 oz
Add to cart
$1.49
each
Twix Skull, 1.06 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
M&M'S Minis Milk Chocolate Halloween Candy Tube, 1.77 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Milk Chocolate Fun Size Individually Wrapped Candy, 10.53 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Fun Size Candy, 10.57 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Milky Way Fun Size Chocolate Candy Bars, 10.65 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Twix Milk Chocolate Caramel Cookie Fun Size Candy Bars, 10.83 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Skittles Shriekers Sour Chewy Halloween Candy - Share Size, 3.6 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
3 Musketeers Milk Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.48 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Snickers Original Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.59 oz
Add to cart
Price cut
$2.58
$2.28
each
($0.13 / oz)
H-E-B Beef Fajita Soup, 17 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$4.98
each
($0.31 / oz)
H-E-B Indulgent Creamy Tomato Basil Soup, 15.5 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$0.48
each
($0.16 / oz)
Maruchan Ramen Noodle Soup - Chicken Flavor, 3 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
Price cut
$2.58
$2.28
each
($0.13 / oz)
H-E-B Albondigas Meatball Soup, 17 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.48
each
($0.13 / oz)
Campbell's Chunky Savory Pot Roast Soup, 18.8 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.18
each
($0.11 / oz)
H-E-B Tomato Condensed Soup, 10.5 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$0.64
each
($0.28 / oz)
Maruchan Instant Lunch Ramen Noodle Soup - Lime Chili Flavor with Shrimp, 2.25 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$7.98
each
($0.25 / oz)
H-E-B Creamy Tomato Basil Soup, 31.4 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3 off 2
select Chobani creamer or La Colombe coffee
Promoted
$6.98
each
($0.58 / pack)
Maruchan Instant Lunch Ramen Noodle Soup Cups - Chicken Flavor, 12 ct
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$6.98
each
($0.58 / pack)
Maruchan Instant Lunch Ramen Noodle Soup Cups - Beef Flavor, 12 ct
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.68
each
($2.65 / oz)
Marukome Miso Instant Soup Packs - Tofu, 3 ct
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
$8.98
each
($0.28 / oz)
Cookwell & Company Tomato Basil Soup, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$0.98
each
($0.70 / oz)
Knorr Tamarind Soup Mix, 1.41 oz
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
$8.98
each
($0.28 / oz)
Cookwell & Company Tortilla Soup, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.58
each
($0.15 / oz)
H-E-B Reduced Sodium Cream of Mushroom Condensed Soup, 10.5 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$8.98
each
($0.28 / oz)
Cookwell & Company Cheese Enchilada Soup, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
A little luxury
Promoted
$8.98
each
($0.28 / oz)
Cookwell & Company Hatch Verde Tortilla Soup, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.96
each
($0.49 / pack)
Nissin Chicken Cup Noodles Value Pack, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.96
each
($0.49 / pack)
Nissin Beef Cup Noodles Value Pack, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.96
each
($0.49 / pack)
Nissin Shrimp Cup Noodles Value Pack, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
Price cut
$2.58
$2.28
each
($0.13 / oz)
H-E-B Organics Tomato Basil Soup, 17 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
Price cut
$2.58
$2.28
each
($0.13 / oz)
H-E-B Organics Southwest Style Black Bean Soup, 17 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.58
each
($0.15 / oz)
H-E-B Texas-Inspired Cream of Poblano Condensed Soup, 10.5 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.58
each
($0.15 / oz)
H-E-B Cream of Potato Condensed Soup, 10.5 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
2 for $12
select Coca-Cola Hecho En Mexico multipacks
Promoted
$1.58
each
($0.15 / oz)
H-E-B French Onion Condensed Soup, 10.5 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
Price cut
$2.58
$2.28
each
($0.13 / oz)
H-E-B Organics Lentil Soup, 17 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3.48
each
($0.22 / oz)
H-E-B Cheesy Chicken Enchilada Soup Microwaveable Pouch, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3.48
each
($0.22 / oz)
H-E-B Creamy Tomato & Basil Soup Microwaveable Pouch, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3.48
each
($0.22 / oz)
H-E-B Baked Potato Soup Microwaveable Pouch, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.96
each
($0.44 / oz)
Lipton Soup Secrets Noodle Soup Mix Noodle Soup, 4.5 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.96
each
($0.49 / ct)
Lipton Cup-a-Soup Instant Soup Mix Chicken Noodle with Meat, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.96
each
($0.49 / ct)
Lipton Cup-a-Soup Instant Soup Mix Cream of Chicken, 2.4 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.58
each
($0.15 / oz)
H-E-B Cream of Celery Condensed Soup, 10.5 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.58
each
($0.15 / oz)
H-E-B Cream of Jalapeno Condensed Soup, 10.5 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.58
each
($0.15 / oz)
H-E-B Cream of Asparagus Condensed Soup, 10.5 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.78
each
($0.11 / oz)
H-E-B Tomato Condensed Soup - Family Size, 26 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$5.48
each
($0.32 / oz)
Nongshim Kimchi Noodle Soup Family Pack, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$5.48
each
($0.35 / oz)
Nongshim Soon Veggie Noodle Soup Family Pack, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.96
each
($0.52 / oz)
Tapatio Spicy Chicken Ramen Noodle Soup Bowl, 3.8 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$0.64
each
($0.28 / oz)
Maruchan Instant Lunch Ramen Noodle Soup with Shrimp, 2.25 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.96
each
($0.52 / oz)
Tapatio Extra Spicy Ramen Noodle Soup Bowl, 3.8 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.28
each
($0.37 / oz)
Nissin Top Ramen Chicken Noodle Soup Bowl, 3.42 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.48
each
($1.23 / oz)
Mike's Mighty Good Chicken Bone Broth Ramen Soup, 2.01 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.96
each
($0.52 / oz)
Tapatio Spicy Original Ramen Noodle Soup Bowl, 3.8 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.36
each
($0.45 / oz)
Nongshim Shin Bowl Gourmet Spicy Noodle Soup, 3.03 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.58
each
($0.15 / oz)
H-E-B Texas-Inspired Beef Taco Condensed Soup, 10.5 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.08
each
($0.50 / oz)
Mrs. Grass Noodle Soup Mix with Real Chicken Broth, 2 ct
SNAP EBT
Add to cart
$0.72
each
($0.37 / oz)
Maggi Chicken Noodle Soup Mix, 1.94 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.38
each
($0.07 / oz)
Central Market Organics Free Range Low Sodium Chicken Broth, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.36
each
($0.45 / oz)
Nongshim Hot and Spicy Flavor Picante Bowl Noodle Soup, 3.03 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.36
each
($0.45 / oz)
Nongshim Spicy Chicken Bowl Noodle Soup, 3.03 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.98
each
($0.18 / oz)
H-E-B Organics Cream of Chicken Condensed Soup, 11 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
1
2
...
10
Next
Not what you expected?
Give feedback