Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
Scary good treats
Shop now
Promoted
H-E-B
Shop
Pantry
Jelly & jam
Jelly & jam
Scary good treats
Shop now
Promoted
Skip to product grid
Pantry
Baking ingredients
Broth & bouillon
Canned & dried food
Cereal & breakfast
Condiments
Dressing, oil & vinegar
Jelly & jam
Pantry meals
Pasta & rice
Peanut butter
Salsa & dip
Sauces & marinades
Snacks & candy
Soups & chili
Spices & seasonings
Sugar & sweeteners
Savings
All savings
All savings
15
Has coupon
Has coupon
8
Price cut
Price cut
7
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
37
Barton Creek Crossing
Barton Creek Crossing
2
Better Than Good
Better Than Good
2
Blackburn's
Blackburn's
1
Bonne Maman
Bonne Maman
13
Show all
Brand filters
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
139
Low sodium
Low sodium
83
Gluten free verified
Gluten free verified
40
Select Ingredients
Select Ingredients
21
Go local
Go local
10
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
139
Type
Pumpkin Seed
Pumpkin Seed
1
Flavor
Berry
Berry
37
Grape
Grape
13
Peach
Peach
8
Apricot
Apricot
7
Pepper
Pepper
6
Show all
Flavor filters
139 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$3.98
each
($0.23 / oz)
H-E-B Organics Concord Grape Jelly, 17.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.40
each
($0.26 / oz)
Polaner Sugar Free with Fiber Peach Preserves, 13 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.40
each
($0.25 / oz)
Polaner Sugar Free with Fiber Strawberry Preserves, 13.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$6.97
each
($0.54 / oz)
Stonewall Kitchen Strawberry Jam, 13 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$6.97
each
($0.54 / oz)
Stonewall Kitchen Wild Maine Blueberry Jam, 12.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.53
each
($0.14 / oz)
Hill Country Fare Apple Jelly, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.98
each
($0.48 / oz)
Reese Mint Jelly, 10.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.97
each
($0.22 / oz)
Hill Country Fare Red Raspberry Preserves, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
Promoted
Promoted
Skip carousel
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Halloween Candy, 65 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
$5.99
each
Snickers Ghoulish Green Chocolate Fun Size Halloween Candy, 9.69 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Starburst, Life Savers & Hubba Bubba Assorted Halloween Candy, 95 pc
Add to cart
$19.87
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Halloween Candy Variety Pack, 150 pc
Add to cart
$5.99
each
Twix Ghoulish Green Caramel Chocolate Cookie Fun Size Halloween Candy, 9.8 oz
Add to cart
$5.99
each
Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 15 pc
Add to cart
$14.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Fun Size Halloween Candy, 55 pc
Add to cart
$5.99
each
M&M'S, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Trick Or Treat Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Twix Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
$24.87
each
M&M's, Milky Way, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Halloween Candy, 200 pc
Add to cart
$5.78
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Milk Chocolate Minis Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles, Twix, Starburst & 3 Musketeers Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S & Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
$7.99
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Individually Wrapped Halloween Candy Bars, 13.95 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles Assorted Chewy Fun Size Halloween Candy, 20 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Minis Fun Size Mixed - Party Bag, 17.67 oz
Add to cart
$3.99
each
Skittles Gummies Mix Fun Size, 7.31 oz
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
$5.99
each
Mars Variety Pack Bag, 30 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 9.48 oz
Add to cart
$3.99
each
Starburst Original Fun Size Fruit Chews Candy, 9.17 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles And Starburst Mixed Variety Fun Size Candy Bag, 20 pc
Add to cart
$3.96
each
Skittles Shriekers! Chewy Candies Halloween Fun Size Packs, 8.47 oz
Add to cart
$21.88
each
M&M'S Milk Chocolate Candy Full Size Variety Pack, 30.58 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Snickers Almond & Crunchy Peanut Butter Chocolate Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Starburst Assorted Fun Size Halloween Candy, 40 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles & Life Savers Assorted Variety Pack Bag, 45 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Trick or Treat Halloween Candy, 19.37 oz
Add to cart
$2.50
each
Snickers Pumpkins Chocolate Halloween Candy Bars - Share Size, 2.2 oz
Add to cart
$2.50
each
Twix Skulls - Share Size, 2.12 oz
Add to cart
$1.49
each
Twix Skull, 1.06 oz
Add to cart
$2.50
each
M&M'S Minis Milk Chocolate Halloween Candy Tube, 1.77 oz
Add to cart
$5.97
each
M&M'S Milk Chocolate Fun Size Individually Wrapped Candy, 10.53 oz
Add to cart
$5.97
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Fun Size Candy, 10.57 oz
Add to cart
$5.97
each
Milky Way Fun Size Chocolate Candy Bars, 10.65 oz
Add to cart
$5.97
each
Twix Milk Chocolate Caramel Cookie Fun Size Candy Bars, 10.83 oz
Add to cart
$2.50
each
Skittles Shriekers Sour Chewy Halloween Candy - Share Size, 3.6 oz
Add to cart
$5.97
each
3 Musketeers Milk Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.48 oz
Add to cart
$5.97
each
Snickers Original Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.59 oz
Add to cart
$7.98
each
($0.73 / oz)
World of Chia Raspberry Fruit Spread, 10.9 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.98
each
($0.42 / oz)
Das Dutchman Essenhaus Apple Butter, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.06
each
($0.17 / oz)
Hill Country Fare Red Plum Jam, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.98
each
($0.23 / oz)
Musselman's Apple Butter, 17 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$5.68
each
($0.34 / oz)
Crofter's Organic Strawberry Premium Fruit Spread, 16.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$6.08
each
($0.61 / oz)
Felix Lingonberries, 10 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.48
each
($0.14 / oz)
Hill Country Fare Strawberry Jam, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$7.98
each
($0.73 / oz)
World of Chia Strawberry Fruit Spread, 10.9 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
Scary good treats
Promoted
$3.05
each
($0.17 / oz)
Hill Country Fare Pineapple Preserves, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.47
each
($0.35 / oz)
Smucker's Simply Fruit Apricot Spread, 10 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.47
each
($0.35 / oz)
Smucker's Simply Fruit Strawberry Spread, 10 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.53
each
($0.27 / oz)
H-E-B Organics Strawberry Fruit Spread, 17 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$1.98
each
($0.11 / oz)
Hill Country Fare Concord Grape Jelly, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.98
each
($0.15 / oz)
Smucker's Squeeze Grape Jelly, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.72
each
($0.14 / oz)
Welch's Concord Grape Jelly, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.48
each
($0.17 / oz)
Smucker's Squeeze Strawberry Fruit Spread, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
FREE select Herdez
®
hot sauce
when you buy select Herdez
®
salsa
Promoted
$2.97
each
($0.10 / oz)
Welch's Concord Grape Jelly, 30 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.98
each
($0.26 / oz)
H-E-B More Fruit Strawberry Fruit Spread, 15.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.97
each
($0.09 / oz)
Hill Country Fare Concord Grape Jelly, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.72
each
($0.14 / oz)
Welch's Concord Grape Jam, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.42
each
($0.13 / oz)
Hill Country Fare Concord Grape Jam, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$9.98
each
($0.28 / oz)
Nutella Hazelnut Spread with Cocoa, 2.2 lbs
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
Price cut
$3.94
$3.54
each
($0.20 / oz)
Smucker's Seedless Strawberry Jam, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.98
each
($0.26 / oz)
H-E-B More Fruit Grape Fruit Spread, 15.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
Energy with hydration
Shop Unwell Energy
Promoted
$2.66
each
($0.15 / oz)
Hill Country Fare Strawberry Preserves, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
Price cut
$3.94
$3.54
each
($0.20 / oz)
Smucker's Strawberry Preserves, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
Price cut
$3.94
$3.54
each
($0.20 / oz)
Smucker's Sweet Orange Marmalade, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.97
each
($0.10 / oz)
Welch's Concord Grape Jam, 30 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.58
each
($0.30 / oz)
H-E-B More Fruit Four Berry Fruit Spread, 15.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$6.44
each
($0.50 / oz)
Bonne Maman Strawberry Preserves, 13 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
Price cut
$3.94
$3.54
each
($0.20 / oz)
Smucker's Peach Preserves, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
Price cut
$4.44
$3.54
each
($0.20 / oz)
Smucker's Seedless Blackberry Jam, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
25% off
Core Power high protein shakes
Promoted
$3.98
each
($0.26 / oz)
H-E-B More Fruit Peach Fruit Spread, 15.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.18
each
($0.19 / oz)
Welch's Reduced Sugar Concord Grape Jelly, 17.1 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.97
each
($0.31 / oz)
Smucker's Sugar Free Seedless Strawberry Jam, 12.75 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.98
each
($0.26 / oz)
H-E-B More Fruit Red Plum Fruit Spread, 15.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.97
each
($0.31 / oz)
Smucker's Sugar Free Grape Jam, 12.75 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$6.44
each
($0.50 / oz)
Bonne Maman Fig Preserves, 13 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Out of stock
Find similar items
$3.74
each
($0.12 / oz)
Hill Country Fare Strawberry Preserves, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.58
each
($0.15 / oz)
Smucker's Strawberry Jam, 30 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.58
each
($0.30 / oz)
H-E-B More Fruit Blackberry Fruit Spread, 15.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.98
each
($0.19 / oz)
H-E-B More Fruit Strawberry Fruit Spread, 26.9 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.72
each
($0.21 / oz)
Hill Country Fare Peach Preserves, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.98
each
($0.26 / oz)
H-E-B More Fruit Apricot Fruit Spread, 15.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
Price cut
$3.94
$3.54
each
($0.20 / oz)
Smucker's Apricot Preserves, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.98
each
($0.37 / oz)
Fischer & Wieser Fredericksburg Peach Jam, 10.9 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
Coupon
$3.67
each
($0.20 / oz)
Welch's Natural Strawberry Spread, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
Coupon
$3.27
each
($0.18 / oz)
Welch's Natural Concord Grape Spread, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$6.44
each
($0.50 / oz)
Bonne Maman Raspberry Preserves, 13 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.97
each
($0.31 / oz)
Smucker's Sugar Free Apricot Preserves, 12.75 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.58
each
($0.30 / oz)
H-E-B More Fruit Raspberry Fruit Spread, 15.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.98
each
($0.26 / oz)
H-E-B More Fruit Cherry & Blueberry Fruit Spread, 15.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
1
2
3
Next
Not what you expected?
Give feedback