Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
Scary good treats
Shop now
Promoted
H-E-B
Shop
Pantry
Peanut butter
Peanut butter
Real protein, unreal flavor
Shop now
Promoted
Skip to product grid
Pantry
Baking ingredients
Broth & bouillon
Canned & dried food
Cereal & breakfast
Condiments
Dressing, oil & vinegar
Jelly & jam
Pantry meals
Pasta & rice
Peanut butter
Salsa & dip
Sauces & marinades
Snacks & candy
Soups & chili
Spices & seasonings
Sugar & sweeteners
Savings
All savings
All savings
5
Has coupon
Has coupon
5
Price cut
Price cut
3
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
46
Artisana
Artisana
1
Barney Butter
Barney Butter
5
Central Market
Central Market
9
Good Good
Good Good
2
Show all
Brand filters
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
149
Gluten free verified
Gluten free verified
109
Select Ingredients
Select Ingredients
44
Vegan
Vegan
16
Low sodium
Low sodium
15
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
131
$10 - $19.99
$10 - $19.99
18
Type
Peanut
Peanut
57
Almond
Almond
18
Hazelnut
Hazelnut
7
Cashew
Cashew
1
Coconut
Coconut
1
Show all
Type filters
Flavor
Honey
Honey
12
Chocolate
Chocolate
11
Peanut Butter
Peanut Butter
4
Fruit
Fruit
2
Vanilla
Vanilla
2
Show all
Flavor filters
Consistency
Creamy
Creamy
69
Chunky
Chunky
17
149 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$4.17
each
($0.23 / oz)
Central Market Smooth Peanut Butter with Honey - Salted, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.62
each
($0.15 / oz)
H-E-B Made in Texas Crunchy Peanut Butter, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.62
each
($0.15 / oz)
H-E-B Made in Texas Creamy Peanut Butter, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.79
each
($0.14 / oz)
H-E-B Made in Texas Creamy Peanut Butter, 28 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.79
each
($0.14 / oz)
H-E-B Made in Texas Crunchy Peanut Butter, 28 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.17
each
($0.23 / oz)
Central Market All-Natural Crunchy Peanut Butter – Unsalted, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.17
each
($0.23 / oz)
Central Market All-Natural Smooth Peanut Butter - Unsalted, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$5.08
each
($0.28 / oz)
H-E-B Organics 7g Protein Creamy Peanut Butter Spread, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
Promoted
Promoted
Skip carousel
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Halloween Candy, 65 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Snickers Ghoulish Green Chocolate Fun Size Halloween Candy, 9.69 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Starburst, Life Savers & Hubba Bubba Assorted Halloween Candy, 95 pc
Add to cart
$19.87
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Halloween Candy Variety Pack, 150 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Twix Ghoulish Green Caramel Chocolate Cookie Fun Size Halloween Candy, 9.8 oz
Add to cart
$5.99
each
Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 15 pc
Add to cart
$14.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Fun Size Halloween Candy, 55 pc
Add to cart
$5.99
each
M&M'S, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Trick Or Treat Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Twix Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
$24.87
each
M&M's, Milky Way, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Halloween Candy, 200 pc
Add to cart
$5.78
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Milk Chocolate Minis Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles, Twix, Starburst & 3 Musketeers Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S & Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
$7.99
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Individually Wrapped Halloween Candy Bars, 13.95 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles Assorted Chewy Fun Size Halloween Candy, 20 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Minis Fun Size Mixed - Party Bag, 17.67 oz
Add to cart
$3.99
each
Skittles Gummies Mix Fun Size, 7.31 oz
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
$5.99
each
Mars Variety Pack Bag, 30 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 9.48 oz
Add to cart
$3.99
each
Starburst Original Fun Size Fruit Chews Candy, 9.17 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles And Starburst Mixed Variety Fun Size Candy Bag, 20 pc
Add to cart
$3.96
each
Skittles Shriekers! Chewy Candies Halloween Fun Size Packs, 8.47 oz
Add to cart
$21.88
each
M&M'S Milk Chocolate Candy Full Size Variety Pack, 30.58 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Snickers Almond & Crunchy Peanut Butter Chocolate Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Starburst Assorted Fun Size Halloween Candy, 40 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles & Life Savers Assorted Variety Pack Bag, 45 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Trick or Treat Halloween Candy, 19.37 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Snickers Pumpkins Chocolate Halloween Candy Bars - Share Size, 2.2 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Twix Skulls - Share Size, 2.12 oz
Add to cart
$1.49
each
Twix Skull, 1.06 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
M&M'S Minis Milk Chocolate Halloween Candy Tube, 1.77 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Milk Chocolate Fun Size Individually Wrapped Candy, 10.53 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Fun Size Candy, 10.57 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Milky Way Fun Size Chocolate Candy Bars, 10.65 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Twix Milk Chocolate Caramel Cookie Fun Size Candy Bars, 10.83 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Skittles Shriekers Sour Chewy Halloween Candy - Share Size, 3.6 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
3 Musketeers Milk Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.48 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Snickers Original Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.59 oz
Add to cart
$2.23
each
($0.12 / oz)
Hill Country Fare Creamy Peanut Butter, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$5.08
each
($0.28 / oz)
H-E-B Organics 7g Protein Crunchy Peanut Butter, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$5.98
each
($0.37 / oz)
Justin's Honey Peanut Butter Blend, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$5.98
each
($0.37 / oz)
Justin's Classic Peanut Butter, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$5.25
each
($0.29 / oz)
Nut' N Better Organic Crunchy Peanut Butter, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$5.23
each
($0.29 / oz)
Nut' N Better Organic Creamy Peanut Butter, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.97
each
($0.22 / oz)
Reese's Creamy Peanut Butter, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.47
each
($0.15 / oz)
Peter Pan Creamy Honey Peanut Butter Spread, 16.3 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
Scary good treats
Promoted
$2.47
each
($0.15 / oz)
Peter Pan Crunchy Peanut Butter, 16.3 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$5.28
each
($0.29 / oz)
Nut' N Better Organic Creamy Peanut Butter - No Stir, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.98
each
($0.10 / oz)
Hill Country Fare Crunchy Peanut Butter, 40 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$6.28
each
($0.24 / oz)
Smart Balance Creamy Peanut & Flaxseed Oil Spread, 26 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$6.98
each
($0.44 / oz)
H-E-B Creamy Almond Butter - Honey, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$6.74
each
($0.42 / oz)
H-E-B No Sugar Added Creamy Almond Butter, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$11.61
each
($0.73 / oz)
MaraNatha All Natural Raw Creamy Almond Butter, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$13.68
each
($0.86 / oz)
Justin's Vanilla Almond Butter, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
2 for $12
select Coca-Cola Hecho En Mexico multipacks
Promoted
$13.68
each
($0.86 / oz)
Justin's Chocolate Hazelnut Butter Blend, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$11.71
each
($0.73 / oz)
Once Again Unsweetened Creamy Cashew Butter, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$13.68
each
($0.86 / oz)
Justin's Honey Almond Butter, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$13.68
each
($0.86 / oz)
Justin's Classic Almond Butter, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.98
each
($0.19 / oz)
Jif Creamy Peanut Butter, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.47
each
($0.15 / oz)
Peter Pan Creamy Peanut Butter, 16.3 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.97
each
($0.38 / oz)
Nutella Hazelnut Spread with Cocoa, 13 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$6.96
each
($0.17 / oz)
Jif Creamy Peanut Butter, 40 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.98
each
($0.39 / oz)
Nutella Hazelnut Spread with Cocoa, 7.7 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.48
each
($0.28 / oz)
H-E-B Unsalted Peanut Butter, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 1
Add to cart
$3.98
each
($0.10 / oz)
Hill Country Fare Creamy Peanut Butter, 40 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.17
each
($0.23 / oz)
Central Market All-Natural Smooth Peanut Butter - Salted, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$5.47
each
($0.39 / oz)
Lotus Biscoff Creamy Cookie Butter, 14.1 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
Price cut
Coupon
$1.98
$1.47
each
($0.09 / oz)
H-E-B Natural 7g Protein Creamy Peanut Butter, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.98
each
($0.31 / oz)
H-E-B Honey Peanut Butter, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 1
Add to cart
$3.97
each
($0.14 / oz)
Peter Pan Creamy Peanut Butter, 28 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.18
each
($0.36 / oz)
Jif To Go Creamy Peanut Butter Cups, 8 ct
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.73
each
($0.15 / oz)
Hill Country Fare PB&J Stripes - Creamy Peanut Butter & Grape Jelly, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$5.48
each
($0.20 / oz)
Jif Natural Creamy Peanut Butter Spread, 28 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.98
each
($0.22 / oz)
Smucker's Goober Peanut Butter & Grape Jelly Stripes, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$5.76
each
($0.14 / oz)
Peter Pan Creamy Peanut Butter, 40 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$5.76
each
($0.14 / oz)
Peter Pan Honey Roasted Creamy Peanut & Honey Spread, 40 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.48
each
($1.31 / oz)
Nutella & Go! Hazelnut Spread + Pretzel Sticks, 1.9 oz
SNAP EBT
Back Edge of Checkout, A8
Add to cart
$4.88
each
($0.30 / oz)
Laura Scudder's Old Fashioned All Natural Smooth Peanut Butter, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.98
each
($0.19 / oz)
Jif Reduced Fat Creamy Peanut Butter Spread, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$6.96
each
($0.17 / oz)
Jif Extra Crunchy Peanut Butter, 40 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.62
each
($0.15 / oz)
H-E-B Made in Texas Creamy Peanut Butter - Texas Wildflower Honey, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$9.98
each
($0.62 / oz)
H-E-B Almond Butter, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 1
Add to cart
$6.52
each
($0.10 / oz)
Hill Country Fare Creamy Peanut Butter - Texas-Size Pack, 4 lbs
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.23
each
($0.12 / oz)
Hill Country Fare Crunchy Peanut Butter, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.17
each
($0.23 / oz)
Central Market All-Natural Crunchy Peanut Butter – Salted, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$9.88
each
($0.37 / oz)
Nutella Hazelnut Spread with Cocoa, 26.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.79
each
($0.18 / oz)
Skippy Natural Creamy Peanut Butter, 26.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.98
each
($0.19 / oz)
Skippy No Sugar Added Creamy Peanut Butter, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
Price cut
Coupon
$1.98
$1.47
each
($0.09 / oz)
H-E-B Natural 6g Protein Creamy Peanut Butter - Honey, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.87
each
($0.22 / oz)
H-E-B Dark Chocolate Hazelnut Spread with Cocoa, 13 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
1
2
3
Next
Not what you expected?
Give feedback