Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
2 for $4
select Coca-Cola de Mexico
Save now
Promoted
H-E-B
Shop
Pantry
Cereal & breakfast
Cereal
Cereal
2 for $4
select Coca-Cola de Mexico
Save now
Promoted
Skip Cereal favorites carousel
Cereal favorites
$3.98
each
H-E-B Dulce De Leche Corn Flakes, 13 oz
Add to cart
$2.98
each
H-E-B Sugar Frosted Flakes Cereal, 17 oz
Add to cart
$2.48
each
Hill Country Fare Cinnamon Sugar Frosted Flakes Cereal, 15 oz
Add to cart
$4.98
each
Hill Country Fare Berry Crunch Cereal Bag, 32 oz
Add to cart
$3.68
each
H-E-B Organics Honey Nut Toasted O's Cereal, 14 oz
Add to cart
$2.06
each
Hill Country Fare Fruit & Frosted Rings Cereal, 15 oz
Add to cart
$3.48
each
H-E-B Honey & Nut Corn Flakes Cereal with Granola, 18 oz
Add to cart
$2.98
each
H-E-B Corn Flakes Cereal, 18 oz
Add to cart
$2.98
each
H-E-B Cocoa Hazelnut Filled Squares, 15 oz
Add to cart
$3.68
each
H-E-B Organics Raisin Bran Cereal, 15 oz
Add to cart
$4.98
each
Hill Country Fare Co-Co Krunch Cereal Bag, 32 oz
Add to cart
$2.51
each
Hill Country Fare Marshmallow Gems Cereal, 14 oz
Add to cart
$2.48
each
Hill Country Fare Frosted Wheat Puffs Cereal, 15.3 oz
Add to cart
$2.48
each
Hill Country Fare Cocoa Corn Puffs, 15 oz
Add to cart
$2.48
each
Hill Country Fare Sugar Frosted Flakes Cereal, 17 oz
Add to cart
$1.85
each
Hill Country Fare Cinni Mini Crunch Cereal, 12.8 oz
Add to cart
$2.14
each
Hill Country Fare Toasted O's Cereal, 14 oz
Add to cart
Skip to product grid
Cereal & breakfast
Cereal
Oatmeal & hot cereal
Pancake mixes
Syrup
Toaster pastries
Savings
All savings
All savings
20
Has coupon
Has coupon
9
Price cut
Price cut
11
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
64
:ratio
:ratio
2
Bear Naked
Bear Naked
4
Berry Nuts
Berry Nuts
2
Cap'n Crunch
Cap'n Crunch
7
Show all
Brand filters
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
322
Whole grain
Whole grain
184
Gluten free verified
Gluten free verified
92
Fiber source
Fiber source
84
Select Ingredients
Select Ingredients
57
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
320
$10 - $19.99
$10 - $19.99
2
Type
Puffs
Puffs
55
Flakes
Flakes
48
Granola & Muesli
Granola & Muesli
36
Crisps
Crisps
18
Shredded
Shredded
9
Show all
Type filters
Flavor
Caramel
Caramel
1
Chocolate
Chocolate
1
Cinnamon
Cinnamon
1
Fruit
Fruit
1
322 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$2.98
each
($0.18 / oz)
H-E-B Sugar Frosted Flakes Cereal, 17 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.97
each
($0.25 / ct)
Cap'n Crunch Crunch Berries Cereal , 11.7 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.06
each
($0.14 / oz)
Hill Country Fare Fruit & Frosted Rings Cereal, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$6.97
each
($0.22 / oz)
General Mills Cinnamon Toast Crunch Cereal Bag, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$5.97
each
($0.21 / oz)
Post Honey Bunches of Oats with Almonds Cereal - Mega Size, 28 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
Coupon
$6.12
each
($0.23 / oz)
General Mills Cinnamon Toast Crunch Cereal - Mega Size, 27 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$7.12
each
($0.22 / oz)
Post Fruity Pebbles Cereal Bag, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$7.12
each
($0.22 / oz)
Post Cocoa Pebbles Cereal Bag, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
Promoted
Promoted
Skip carousel
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Halloween Candy, 65 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
$5.99
each
Snickers Ghoulish Green Chocolate Fun Size Halloween Candy, 9.69 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Starburst, Life Savers & Hubba Bubba Assorted Halloween Candy, 95 pc
Add to cart
$19.87
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Halloween Candy Variety Pack, 150 pc
Add to cart
$5.99
each
Twix Ghoulish Green Caramel Chocolate Cookie Fun Size Halloween Candy, 9.8 oz
Add to cart
$5.99
each
Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 15 pc
Add to cart
$14.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Fun Size Halloween Candy, 55 pc
Add to cart
$5.99
each
M&M'S, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Trick Or Treat Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Twix Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
$24.87
each
M&M's, Milky Way, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Halloween Candy, 200 pc
Add to cart
$5.78
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Milk Chocolate Minis Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles, Twix, Starburst & 3 Musketeers Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S & Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
$7.99
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Individually Wrapped Halloween Candy Bars, 13.95 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles Assorted Chewy Fun Size Halloween Candy, 20 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Minis Fun Size Mixed - Party Bag, 17.67 oz
Add to cart
$3.99
each
Skittles Gummies Mix Fun Size, 7.31 oz
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
$5.99
each
Mars Variety Pack Bag, 30 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 9.48 oz
Add to cart
$3.99
each
Starburst Original Fun Size Fruit Chews Candy, 9.17 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles And Starburst Mixed Variety Fun Size Candy Bag, 20 pc
Add to cart
$3.96
each
Skittles Shriekers! Chewy Candies Halloween Fun Size Packs, 8.47 oz
Add to cart
$21.88
each
M&M'S Milk Chocolate Candy Full Size Variety Pack, 30.58 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Snickers Almond & Crunchy Peanut Butter Chocolate Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Starburst Assorted Fun Size Halloween Candy, 40 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles & Life Savers Assorted Variety Pack Bag, 45 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Trick or Treat Halloween Candy, 19.37 oz
Add to cart
$2.50
each
Snickers Pumpkins Chocolate Halloween Candy Bars - Share Size, 2.2 oz
Add to cart
$2.50
each
Twix Skulls - Share Size, 2.12 oz
Add to cart
$1.49
each
Twix Skull, 1.06 oz
Add to cart
$2.50
each
M&M'S Minis Milk Chocolate Halloween Candy Tube, 1.77 oz
Add to cart
$5.97
each
M&M'S Milk Chocolate Fun Size Individually Wrapped Candy, 10.53 oz
Add to cart
$5.97
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Fun Size Candy, 10.57 oz
Add to cart
$5.97
each
Milky Way Fun Size Chocolate Candy Bars, 10.65 oz
Add to cart
$5.97
each
Twix Milk Chocolate Caramel Cookie Fun Size Candy Bars, 10.83 oz
Add to cart
$2.50
each
Skittles Shriekers Sour Chewy Halloween Candy - Share Size, 3.6 oz
Add to cart
$5.97
each
3 Musketeers Milk Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.48 oz
Add to cart
$5.97
each
Snickers Original Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.59 oz
Add to cart
$6.97
each
($0.22 / oz)
General Mills Honey Nut Cheerios Cereal Bag, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
Price cut
$6.38
$5.74
each
($0.19 / oz)
Kellogg's Frosted Flakes Original Breakfast Cereal - Mega Size, 30.6 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$5.97
each
($0.22 / oz)
Post Fruity Pebbles Cereal - Mega Size, 27.5 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
Price cut
$6.38
$5.74
each
($0.18 / oz)
Kellogg's Frosted Mini Wheats Original Breakfast Cereal - Mega Size, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.97
each
($0.28 / oz)
General Mills Bluey Cereal - Family Size, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$5.97
each
($0.16 / oz)
Malt-O-Meal Frosted Flakes Cereal Bag, 37 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$6.97
each
($0.18 / oz)
Kellogg's Frosted Flakes Cereal Bag, 39.5 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.97
each
($0.27 / oz)
Post Cocoa Pebbles Cereal, 11 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
2 for $4
select Coca-Cola de Mexico
Promoted
$4.98
each
($0.16 / oz)
Hill Country Fare Berry Crunch Cereal Bag, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$5.98
each
($0.14 / oz)
H-E-B Sugar Frosted Flakes - Value Pack, 42 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.48
each
($0.25 / oz)
H-E-B Classic Granola, 14 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
Coupon
$6.12
each
($0.22 / oz)
General Mills Honey Nut Cheerios Cereal - Mega Size, 27.2 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.97
each
($0.29 / oz)
Cap'n Crunch Oops! All Berries, 11.5 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$5.97
each
($0.21 / oz)
Post Honey Bunches of Oats Honey Roasted Cereal - Mega Size, 28 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.98
each
($0.23 / oz)
Kellogg's Frosted Flakes Cereal - Family Size, 21.7 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.98
each
($0.24 / oz)
Kellogg's Raisin Bran Crunch Original Cold Breakfast Cereal - Family Size, 20.7 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3 off 2
select Chobani creamer or La Colombe coffee
Promoted
$4.98
each
($0.30 / oz)
Kellogg's Apple Jacks Cereal - Family Size, 16.6 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.68
each
($0.26 / oz)
H-E-B Organics Honey Nut Toasted O's Cereal, 14 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.98
each
($0.16 / oz)
Hill Country Fare Fruit & Frosted Rings Cereal Bag, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
Price cut
$6.38
$5.74
each
($0.23 / oz)
Kellogg's Froot Loops Original Breakfast Cereal - Mega Size, 24.7 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
Coupon
$6.12
each
($0.23 / oz)
General Mills Lucky Charms Cereal - Mega Size, 26.1 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$6.97
each
($0.20 / oz)
General Mills Trix Cereal Bag, 35 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.11
each
($0.12 / oz)
H-E-B Frosted Shredded Wheat Cereal, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$7.97
each
($1.14 / oz)
Magic Spoon Grain-Free Fruity Cereal, 7 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
Scary good treats
Promoted
$7.97
each
($1.14 / oz)
Magic Spoon Grain-Free Peanut Butter Cereal, 7 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$6.97
each
($0.77 / oz)
Catalina Crunch Keto Friendly Cinnamon Toast Cereal, 9 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$6.33
each
($0.74 / oz)
Three Wishes Grain Free Cinnamon Cereal, 8.6 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.97
each
($0.28 / oz)
Post Honey Bunches of Oats with Almonds Cereal - Family Size, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$7.12
each
($0.22 / oz)
Post Honey-Comb Cereal Bag, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.98
each
($0.31 / oz)
Kellogg's Froot Loops Original with Marshmallows Cereal, 16.2 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.97
each
($0.26 / oz)
General Mills Cinnamon Toast Crunch Cereal - Family Size, 18.8 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$5.97
each
($0.19 / oz)
Malt-O-Meal Fruity Dyno-Bites Cereal Bag, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
A little luxury
Promoted
$4.98
each
($0.32 / oz)
Kellogg's Special K Red Berries Cold Breakfast Cereal, 15.6 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
Coupon
$6.12
each
($0.21 / oz)
General Mills Reese's Puffs Cereal - Mega Size, 29 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.97
each
($0.27 / oz)
General Mills Fruity Cheerios Cereal - Family Size, 18.4 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$1.94
each
($0.16 / oz)
Hill Country Fare Honey & Nut Toasted O's Cereal, 12.25 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.68
each
($0.25 / oz)
H-E-B Organics Raisin Bran Cereal, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.97
each
($0.27 / oz)
General Mills Lucky Charms Cereal - Family Size, 18.6 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.97
each
($0.30 / oz)
Post Oreo Puffs Cereal - Family Size, 16.5 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.97
each
($0.27 / oz)
Post Fruity Pebbles Cereal, 11 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.48
each
($0.25 / oz)
H-E-B Granola - Pumpkin Seed & Nut, 14 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.97
each
($0.26 / oz)
Post Honeycomb Cereal - Family Size, 19 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.48
each
($0.24 / oz)
Post Golden Crisp Cereal, 14.75 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.97
each
($0.31 / oz)
General Mills Trix Cereal - Family Size, 16.1 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.97
each
($0.24 / oz)
Cap'n Crunch Cereal, 12.6 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.98
each
($0.25 / oz)
Kellogg's Frosted Mini-Wheats Original Breakfast Cereal, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.97
each
($0.27 / oz)
General Mills Cocoa Puffs Cereal - Family Size, 18.1 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.98
each
($0.30 / oz)
Kellogg's Froot Loops Cereal - Family Size, 16.6 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.97
each
($0.25 / oz)
General Mills Reese's Puffs Cereal - Family Size, 19.7 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$5.97
each
($0.18 / oz)
Malt-O-Meal Cinnamon Toasters Cereal Bag, 33 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$1.85
each
($0.14 / oz)
Hill Country Fare Cinni Mini Crunch Cereal, 12.8 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.97
each
($0.26 / oz)
General Mills Golden Grahams Cereal - Family Size, 18.9 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
1
2
...
6
Next
Not what you expected?
Give feedback