Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
2 for $12
select Coca-Cola de Mexico
Save now
Promoted
H-E-B
Shop
Pantry
Cereal & breakfast
Pancake mixes
Pancake mixes
2 for $12
select Coca-Cola Hecho En Mexico multipacks
Save now
Promoted
Skip to product grid
Cereal & breakfast
Cereal
Oatmeal & hot cereal
Pancake mixes
Syrup
Toaster pastries
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
4
Betty Crocker
Betty Crocker
1
Birch Benders
Birch Benders
2
Bisquick
Bisquick
2
Bob's Red Mill
Bob's Red Mill
2
Show all
Brand filters
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
47
Whole grain
Whole grain
15
Kosher
Kosher
15
Fiber source
Fiber source
9
Go local
Go local
7
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
47
Type
Pancake
Pancake
23
Waffle
Waffle
17
Flapjack
Flapjack
5
47 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$2.68
each
($0.08 / oz)
H-E-B Original Complete Pancake & Waffle Mix, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$2.68
each
($0.08 / oz)
H-E-B Buttermilk Complete Pancake & Waffle Mix, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$1.98
each
($0.06 / oz)
Hill Country Fare Buttermilk Complete Pancake & Waffle Mix, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$7.22
each
($0.09 / oz)
Krusteaz Buttermilk Complete Pancake Mix, 5 lb
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$2.68
each
($0.08 / oz)
H-E-B Original Pancake & Waffle Mix, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$3.28
each
($0.10 / oz)
Pearl Milling Company Buttermilk Complete Pancake & Waffle Mix, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$5.88
each
($0.29 / oz)
Kodiak Power Cakes 15g Protein Flapjack & Waffle Mix - Buttermilk, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$5.72
each
($0.32 / oz)
Kodiak 13g Protein Power Cakes Flapjack & Waffle Mix - Pumpkin, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
Promoted
Promoted
Skip carousel
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Halloween Candy, 65 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Snickers Ghoulish Green Chocolate Fun Size Halloween Candy, 9.69 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Starburst, Life Savers & Hubba Bubba Assorted Halloween Candy, 95 pc
Add to cart
$19.87
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Halloween Candy Variety Pack, 150 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Twix Ghoulish Green Caramel Chocolate Cookie Fun Size Halloween Candy, 9.8 oz
Add to cart
$5.99
each
Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 15 pc
Add to cart
$14.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Fun Size Halloween Candy, 55 pc
Add to cart
$5.99
each
M&M'S, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Trick Or Treat Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Twix Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
$24.87
each
M&M's, Milky Way, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Halloween Candy, 200 pc
Add to cart
$5.78
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Milk Chocolate Minis Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles, Twix, Starburst & 3 Musketeers Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S & Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
$7.99
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Individually Wrapped Halloween Candy Bars, 13.95 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles Assorted Chewy Fun Size Halloween Candy, 20 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Minis Fun Size Mixed - Party Bag, 17.67 oz
Add to cart
$3.99
each
Skittles Gummies Mix Fun Size, 7.31 oz
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
$5.99
each
Mars Variety Pack Bag, 30 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 9.48 oz
Add to cart
$3.99
each
Starburst Original Fun Size Fruit Chews Candy, 9.17 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles And Starburst Mixed Variety Fun Size Candy Bag, 20 pc
Add to cart
$3.96
each
Skittles Shriekers! Chewy Candies Halloween Fun Size Packs, 8.47 oz
Add to cart
$21.88
each
M&M'S Milk Chocolate Candy Full Size Variety Pack, 30.58 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Snickers Almond & Crunchy Peanut Butter Chocolate Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Starburst Assorted Fun Size Halloween Candy, 40 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles & Life Savers Assorted Variety Pack Bag, 45 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Trick or Treat Halloween Candy, 19.37 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Snickers Pumpkins Chocolate Halloween Candy Bars - Share Size, 2.2 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Twix Skulls - Share Size, 2.12 oz
Add to cart
$1.49
each
Twix Skull, 1.06 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
M&M'S Minis Milk Chocolate Halloween Candy Tube, 1.77 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Milk Chocolate Fun Size Individually Wrapped Candy, 10.53 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Fun Size Candy, 10.57 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Milky Way Fun Size Chocolate Candy Bars, 10.65 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Twix Milk Chocolate Caramel Cookie Fun Size Candy Bars, 10.83 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Skittles Shriekers Sour Chewy Halloween Candy - Share Size, 3.6 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
3 Musketeers Milk Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.48 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Snickers Original Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.59 oz
Add to cart
$3.28
each
($0.10 / oz)
Mrs. Butterworth's Complete Buttermilk Pancake & Waffle Mix, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$5.88
each
($0.29 / oz)
Kodiak Power Cakes 14g Protein Flapjack & Waffle Mix - Cinnamon Oat, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$2.97
each
($0.09 / oz)
Hungry Jack Complete Buttermilk Pancake & Waffle Mix, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$2.88
each
($0.11 / oz)
Krusteaz Sweet Cream Complete Pancake Mix, 26 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$7.98
each
($0.75 / oz)
Simple Mills Almond Flour Pancake & Waffle Mix Original, 10.7 oz
SNAP EBT
Aisle 4
Add to cart
$2.88
each
($0.09 / oz)
Krusteaz Buttermilk Complete Pancake Mix, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$8.98
each
($0.25 / oz)
Kodiak 15g Protein Power Cakes Flapjack & Waffle Mix - Buttermilk, 36 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$5.84
each
($0.39 / oz)
King Arthur Gluten Free Pancake Mix, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
2 for $12
select Coca-Cola Hecho En Mexico multipacks
Promoted
$3.42
each
($0.32 / oz)
Bisquick Shake 'n Pour Buttermilk Pancake Mix, 10.6 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$3.34
each
($0.10 / oz)
Patti's Good Life Buttermilk Pancake & Waffle Mix, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$2.93
each
($0.11 / oz)
Dolly Parton's Buttermilk Pancake Mix, 26 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$3.28
each
($0.10 / oz)
Pearl Milling Company Original Pancake & Waffle Mix, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$5.88
each
($0.33 / oz)
Kodiak 14g Protein Power Cakes Flapjack & Waffle Mix - Blueberry, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$4.38
each
($0.14 / oz)
Whataburger Original Pancake Mix, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$3.28
each
($0.10 / oz)
Pearl Milling Company Original Complete Pancake & Waffle Mix, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$1.18
each
($0.17 / oz)
Hungry Jack Complete Buttermilk Pancake & Waffle Mix, 7 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$2.88
each
($0.11 / oz)
Krusteaz Heart Healthy Buttermilk Complete Pancake Mix, 25.2 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$2.88
each
($0.10 / oz)
Krusteaz Belgian Waffle Mix, 28 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$3.18
each
($0.10 / oz)
Pioneer Complete Buttermilk Pancake & Waffle Mix, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$2.97
each
($0.09 / oz)
Hungry Jack Complete Extra Light & Fluffy Pancake & Waffle Mix, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$4.57
each
($0.11 / oz)
Betty Crocker Bisquick Pancake & Baking Mix - Original, 40 oz
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$2.26
each
($1.05 / oz)
Kodiak 10g Protein Flapjack Power Cup - Buttermilk & Maple, 2.15 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$2.26
each
($1.05 / oz)
Kodiak 12g Protein Flapjack Power Cup - Blueberry & Maple, 2.16 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$0.95
each
($0.16 / oz)
Pioneer Buttermilk Pancakes & Biscuits Baking Mix, 6 oz
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$2.26
each
($0.99 / oz)
Kodiak 12g Protein Flapjack Power Cup - Chocolate Chip & Maple, 2.29 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$5.88
each
($0.33 / oz)
Kodiak Power Cakes 13g Protein Flapjack & Waffle Mix - Chocolate Chip, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$2.26
each
($1.00 / oz)
Kodiak 12g Protein Flapjack Power Cup - Cinnamon & Maple, 2.25 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$6.28
each
($0.39 / oz)
Kodiak 14g Protein Gluten Free Flapjack & Waffle Mix - Frontier Oat, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$4.62
each
($0.23 / oz)
Krusteaz 15g Protein Buttermilk Pancake Mix, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$3.18
each
($0.10 / oz)
Pioneer Original Buttermilk Pancake & Waffle Mix, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$5.88
each
($0.33 / oz)
Kodiak 12g Protein Power Cakes Flapjack & Waffle Mix - Dark Chocolate, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$5.14
each
($0.32 / oz)
Bisquick Gluten Free Pancake & Baking Mix, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 7
Add to cart
$4.98
each
($0.25 / oz)
Bob's Red Mill Homestyle Buttermilk Pancake & Waffle Mix , 20 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$2.98
each
($0.09 / oz)
Jiffy Buttermilk Pancake & Waffle Mix, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$2.26
each
($0.96 / oz)
Kodiak 12g Protein Flapjack Power Cup - Chocolate Peanut Butter, 2.36 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$4.98
each
($0.31 / oz)
Birch Benders Organic Classic Complete Pancake & Waffle Mix, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$5.88
each
($0.33 / oz)
Kodiak 16g Protein Packed Flapjack & Waffle Mix - Birthday Cake, 18 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$4.98
each
($0.36 / oz)
Birch Benders Gluten Free Pancake & Waffle Mix, 14 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$4.98
each
($0.25 / oz)
Bob's Red Mill White Chocolate Strawberry Pancake & Waffle Mix, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
Not what you expected?
Give feedback