Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
Scary good treats
Shop now
Promoted
H-E-B
Shop
Pantry
Canned & dried food
Vegetables
Tomatoes
Tomatoes
Real protein, unreal flavor
Shop now
Promoted
Skip to product grid
Vegetables
Artichokes & asparagus
Beets, carrots & potatoes
Cabbage & sauerkraut
Corn
Green beans & peas
Leafy greens
Mixed vegetables
Mushrooms
Olives
Onions & garlic
Peppers
Pickles & cucumber
Specialty & Asian
Tomatoes
Savings
All savings
All savings
6
Has coupon
Has coupon
3
Sale
Sale
3
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
55
Alessi
Alessi
3
Amore
Amore
3
Bella Sun Luci
Bella Sun Luci
5
Bianco DiNapoli
Bianco DiNapoli
5
Show all
Brand filters
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
151
Low carb lifestyle
Low carb lifestyle
122
Select Ingredients
Select Ingredients
48
Made in Italy
Made in Italy
14
Low sodium
Low sodium
14
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
151
Canned or dried
Canned
Canned
106
Type
Tomato
Tomato
100
Jalapeno Pepper
Jalapeno Pepper
1
Preparation
Diced
Diced
30
Sauce
Sauce
24
Paste
Paste
12
Whole
Whole
11
Crushed
Crushed
9
Show all
Preparation filters
151 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$0.55
each
($0.07 / oz)
H-E-B Tomato Sauce, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.53
each
($0.15 / oz)
Ro-Tel Original Diced Tomatoes & Green Chilies, 10 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.96
each
($0.10 / oz)
H-E-B Diced Tomatoes with Green Chiles - Original, 10 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.96
each
($0.10 / oz)
H-E-B Diced Tomatoes with Green Chiles - Mild, 10 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.92
each
($0.15 / oz)
H-E-B Tomato Paste, 6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.08
each
($0.07 / oz)
H-E-B Tomato Sauce, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.08
each
($0.07 / oz)
H-E-B Diced Tomatoes, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.53
each
($0.15 / oz)
Ro-Tel Mild Diced Tomatoes and Green Chilies, 10 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
Promoted
Promoted
Skip carousel
$6.98
each
Archer Grass-Fed Beef Jerky - Hatch Chile, 2.5 oz
In-store only
$11.97
each
Archer Family Size 9g Protein Grass-Fed Beef Jerky - Mango Habanero, 7 oz
Add to cart
$6.98
each
Archer 10g Protein Grass-Fed Beef Jerky - Teriyaki, 2.5 oz
Add to cart
$6.98
each
Archer Zero Sugar Cowboy Cut Grass Fed Beef Jerky - Old Fashioned, 2 oz
Add to cart
$11.97
each
Archer Original Grass-Fed Beef Jerky - Family Size, 7 oz
Add to cart
Price cut
$13.97
$12.47
each
Archer Zero Sugar Minis Grass-Fed Beef Sticks - Original, 16 ct
Add to cart
$0.48
each
($0.06 / oz)
Hill Country Fare Tomato Sauce, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.92
each
($0.12 / oz)
Hunt's Tomato Sauce, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.23
each
($0.08 / oz)
H-E-B Fire Roasted Diced Tomatoes, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.55
each
($0.07 / oz)
H-E-B No Salt Added Tomato Sauce, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.68
each
($0.08 / oz)
H-E-B Tomato Sauce with Oregano, Garlic & Basil, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.08
each
($0.07 / oz)
H-E-B Petite Diced Tomatoes, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.82
each
($0.10 / oz)
H-E-B Organics Tomato Sauce, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.23
each
($0.08 / oz)
H-E-B Fire Roasted Diced Tomatoes with Garlic, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
Scary good treats
Promoted
$0.84
each
($0.12 / oz)
Del Fuerte Tomato Sauce Seasoned with Spices, 7.4 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.08
each
($0.07 / oz)
H-E-B Crushed Tomatoes, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.53
each
($0.15 / oz)
Ro-Tel Hot Diced Tomatoes with Habaneros, 10 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.22
each
($0.20 / oz)
Hunt's Tomato Paste, 6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.08
each
($0.07 / oz)
H-E-B Mexican Style Petite Diced Tomatoes, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.08
each
($0.07 / oz)
H-E-B Stewed Tomatoes, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.67
each
($0.06 / oz)
H-E-B Tomato Sauce, 29 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.08
each
($0.07 / oz)
H-E-B Italian Style Diced Tomatoes, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
Happy plates every night
Promoted
$0.96
each
($0.10 / oz)
H-E-B Diced Tomatoes with Green Chiles & Habaneros - Hot, 10 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.92
each
($0.12 / oz)
Hunt's Tomato Sauce with Basil, Garlic and Oregano, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.08
each
($0.07 / oz)
H-E-B No Salt Added Diced Tomatoes, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.08
each
($0.07 / oz)
H-E-B Whole Peeled Tomatoes, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.22
each
($0.20 / oz)
H-E-B Organics Tomato Paste, 6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.53
each
($0.05 / oz)
H-E-B Whole Peeled Tomatoes, 28 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.92
each
($0.12 / oz)
Hunt's Tomato Sauce with Roasted Garlic, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.22
each
($0.08 / oz)
Red Gold Petite Diced Tomatoes, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
High quality protein to build muscle
Promoted
$5.23
each
($0.62 / oz)
Bella Sun Luci Sun Dried Julienne Cut Tomatoes with Italian Herbs, 8.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.48
each
($0.10 / oz)
Hunt's Tomato Sauce, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.27
each
($0.11 / oz)
H-E-B Tomato Paste, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.73
each
($0.60 / oz)
Cento Tomato Paste in a Tube, 4.56 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.67
each
($0.06 / oz)
H-E-B Diced Tomatoes, 28 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.92
each
($0.12 / oz)
Hunt's No Salt Added Tomato Sauce, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.53
each
($0.15 / oz)
Ro-Tel Fire Roasted Diced Tomatoes and Green Chilies, 10 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.13
each
($0.08 / oz)
Red Gold Crushed Tomatoes, 28 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.22
each
($0.20 / oz)
Hunt's Tomato Paste with Basil Garlic and Oregano, 6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.08
each
($0.07 / oz)
H-E-B Petite Diced Tomatoes with Garlic & Olive Oil, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.96
each
($0.07 / oz)
Hill Country Fare Diced Tomatoes, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.44
each
($0.10 / oz)
Hunt's Diced Tomatoes, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.44
each
($0.10 / oz)
Hunt's Petite Diced Tomatoes, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.52
each
($0.10 / oz)
H-E-B Organics Diced Tomatoes, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.83
each
($0.10 / oz)
Contadina Tomato Sauce, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.22
each
($0.08 / oz)
Red Gold Stewed Tomatoes, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.24
each
($0.16 / oz)
El Pato Hot Tomato Sauce, 7.75 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.98
each
($0.14 / oz)
H-E-B Organics Fire Roasted Diced Tomatoes, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.08
each
($0.07 / oz)
H-E-B Diced Tomatoes for Chili, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.53
each
($0.15 / oz)
Ro-Tel Original No Salt Added Diced Tomatoes and Green Chilies, 10 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.22
each
($0.08 / oz)
Red Gold Crushed Tomatoes, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
Coupon
$0.83
each
($0.10 / oz)
Goya Tomato Sauce, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.98
each
($0.11 / oz)
H-E-B Organics Fire Roasted Diced Tomatoes, 28 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.96
each
($0.07 / oz)
Hill Country Fare Petite Diced Tomatoes, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$3.48
each
($0.99 / oz)
Bella Sun Luci Sun Dried Julienne-Cut Tomatoes, 3 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Out of stock
Find similar items
$1.44
each
($0.10 / oz)
Hunt's Fire Roasted Diced Tomatoes, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.38
each
($0.08 / oz)
H-E-B Organics Crushed Tomatoes with Basil, 28 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$3.48
each
($0.77 / oz)
Amore Tomato Paste, 4.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Out of stock
Find similar items
1
2
3
Next
Not what you expected?
Give feedback