Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
High quality protein
to build muscle
Shop now
Promoted
H-E-B
Shop
Pantry
Canned & dried food
Vegetables
Peppers
Peppers
High quality protein to build muscle
Shop now
Promoted
Skip to product grid
Vegetables
Artichokes & asparagus
Beets, carrots & potatoes
Cabbage & sauerkraut
Corn
Green beans & peas
Leafy greens
Mixed vegetables
Mushrooms
Olives
Onions & garlic
Peppers
Pickles & cucumber
Specialty & Asian
Tomatoes
Savings
All savings
All savings
15
Has coupon
Has coupon
14
Sale
Sale
1
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
20
H-E-B
H-E-B
9
Hill Country Fare
Hill Country Fare
3
Bolner's Fiesta
Bolner's Fiesta
5
Byers' Best
Byers' Best
2
Show all
Brand filters
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
112
Low carb lifestyle
Low carb lifestyle
80
Gluten free verified
Gluten free verified
34
Select Ingredients
Select Ingredients
8
Plant based
Plant based
6
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
112
112 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$2.58
each
($0.37 / oz)
San Marcos Crushed Chipotle, 7 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$1.58
each
($0.45 / oz)
San Marcos Chipotle Peppers in Adobo Sauce, 3.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.13
each
($0.18 / oz)
H-E-B Sliced Hot Jalapeños, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.13
each
($0.18 / oz)
H-E-B Sliced Mild Jalapeños, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$1.88
each
($0.27 / oz)
Hill Country Fare Diced Mild Green Chiles, 7 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$0.93
each
($0.23 / oz)
Hill Country Fare Diced Medium Jalapenos, 4 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.28
each
($0.57 / oz)
Hatch Organic Mild Diced Green Chiles, 4 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$1.77
each
($0.44 / oz)
La Victoria Fire Roasted Mild Diced Green Chiles, 4 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
Promoted
Promoted
Skip carousel
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Halloween Candy, 65 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Snickers Ghoulish Green Chocolate Fun Size Halloween Candy, 9.69 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Starburst, Life Savers & Hubba Bubba Assorted Halloween Candy, 95 pc
Add to cart
$19.87
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Halloween Candy Variety Pack, 150 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Twix Ghoulish Green Caramel Chocolate Cookie Fun Size Halloween Candy, 9.8 oz
Add to cart
$5.99
each
Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 15 pc
Add to cart
$14.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Fun Size Halloween Candy, 55 pc
Add to cart
$5.99
each
M&M'S, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Trick Or Treat Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Twix Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
$24.87
each
M&M's, Milky Way, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Halloween Candy, 200 pc
Add to cart
$5.78
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Milk Chocolate Minis Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles, Twix, Starburst & 3 Musketeers Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S & Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
$7.99
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Individually Wrapped Halloween Candy Bars, 13.95 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles Assorted Chewy Fun Size Halloween Candy, 20 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Minis Fun Size Mixed - Party Bag, 17.67 oz
Add to cart
$3.99
each
Skittles Gummies Mix Fun Size, 7.31 oz
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
$5.99
each
Mars Variety Pack Bag, 30 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 9.48 oz
Add to cart
$3.99
each
Starburst Original Fun Size Fruit Chews Candy, 9.17 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles And Starburst Mixed Variety Fun Size Candy Bag, 20 pc
Add to cart
$3.96
each
Skittles Shriekers! Chewy Candies Halloween Fun Size Packs, 8.47 oz
Add to cart
$21.88
each
M&M'S Milk Chocolate Candy Full Size Variety Pack, 30.58 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Snickers Almond & Crunchy Peanut Butter Chocolate Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Starburst Assorted Fun Size Halloween Candy, 40 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles & Life Savers Assorted Variety Pack Bag, 45 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Trick or Treat Halloween Candy, 19.37 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Snickers Pumpkins Chocolate Halloween Candy Bars - Share Size, 2.2 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Twix Skulls - Share Size, 2.12 oz
Add to cart
$1.49
each
Twix Skull, 1.06 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
M&M'S Minis Milk Chocolate Halloween Candy Tube, 1.77 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Milk Chocolate Fun Size Individually Wrapped Candy, 10.53 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Fun Size Candy, 10.57 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Milky Way Fun Size Chocolate Candy Bars, 10.65 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Twix Milk Chocolate Caramel Cookie Fun Size Candy Bars, 10.83 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Skittles Shriekers Sour Chewy Halloween Candy - Share Size, 3.6 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
3 Musketeers Milk Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.48 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Snickers Original Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.59 oz
Add to cart
$2.88
each
($0.24 / oz)
Louisiana Sliced Jalapeno Peppers, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.14
each
($0.18 / oz)
Mt. Olive Diced Jalapeno Peppers Fresh Pack, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.14
each
($0.18 / oz)
Mt. Olive Jalapeno Slices Fresh Pack, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.97
each
($0.08 / oz)
Mt. Olive Jalapeno Slices, 64 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$1.97
each
($0.18 / oz)
San Marcos Nacho Jalapeno Peppers, 11 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$1.28
each
($0.18 / oz)
San Marcos Nacho Jalapeno Peppers, 7 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.78
each
($0.25 / oz)
Faro Mild Jalapeno Halves, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.16
each
($0.20 / oz)
Mezzetta Sweet Cherry Peppers Mild, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
Happy plates every night
Promoted
$3.16
each
($0.20 / oz)
Mezzetta Hot Chili Peppers, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$1.27
each
($0.18 / oz)
La Costena Whole Pickled Jalapeño Peppers, 7 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.38
each
($0.13 / oz)
La Costena Nacho Sliced Pickled Jalapeño Peppers, 26 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
Coupon
$1.28
each
($0.18 / oz)
La Costena Nacho Sliced Pickled Jalapeño Peppers, 7 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.98
each
($0.31 / oz)
West Texas Pepper Traders Bread 'N' Butters Jalapenos, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.98
each
($0.33 / oz)
Hatch Organic Nacho Sliced Jalapenos, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.38
each
($0.36 / oz)
Rio Luna Organic Nacho Sliced Jalapenos, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$1.98
each
($0.27 / oz)
La Costena Diced Jalapeno Peppers, 7.4 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
High quality protein to build muscle
Promoted
$2.38
each
($0.20 / oz)
Mt. Olive Marinated Roasted Peppers in Olive Oil & Garlic, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.38
each
($0.32 / oz)
La Costena Sliced Pickled Habanero Peppers, 7.4 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.68
each
($0.23 / oz)
World Gourmet Hot & Sweet Cherry Peppers, 8.1 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.16
each
($0.20 / oz)
Mezzetta Deli-Sliced Tamed Jalapeno Peppers, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$4.33
each
($0.27 / oz)
Mezzetta Deli-Sliced Golden Greek Peperoncini, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.16
each
($0.20 / oz)
Mezzetta Hot Banana Peppers Rings, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$4.94
each
($0.41 / oz)
Texas Pepper Works Candy-Krisp Jalapenos, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.43
each
($0.20 / oz)
Mt. Olive Mild Banana Pepper Rings Fresh Pack, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.16
each
($0.20 / oz)
Mezzetta Express! Deli-Sliced Hot Jalapeno Peppers, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$4.98
each
($0.31 / oz)
Byers' Best Candied Jalapenos, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.97
each
($0.66 / oz)
Mezzetta Roasted Bell Peppers, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$3.16
each
($0.20 / oz)
Mezzetta Sweet Banana Peppers Mild, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$1.72
each
($0.43 / oz)
Hatch Diced Hot Green Chiles, 4 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.02
each
($0.27 / oz)
San Marcos Chilpotle Peppers in Adobo Sauce, 11 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$1.72
each
($0.43 / oz)
Hatch Select Diced Mild Green Chiles, 4 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.72
each
($0.15 / oz)
Mezzetta Sliced Tamed Jalapeno Peppers Medium Heat, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
Coupon
$1.23
each
($0.18 / oz)
La Costena Sliced Pickled Jalapeño Peppers, 7 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.48
each
($0.10 / oz)
San Marcos Sliced Jalapeno Peppers, 26 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$4.72
each
($0.15 / oz)
Mezzetta Mild Banana Pepper Rings, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 3
Add to cart
$0.93
each
($0.23 / oz)
Hill Country Fare Diced Mild Green Chiles, 4 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$1.63
each
($0.06 / oz)
San Marcos Whole Jalapeno Peppers, 26 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.48
each
($0.21 / oz)
Trappey's Sweet n Hot Jalapeno Slices, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$1.97
each
($0.13 / oz)
La Costena Nacho Sliced Pickled Jalapeño Peppers, 15.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$1.63
each
($0.23 / oz)
San Marcos Chipotle Peppers in Adobo Sauce, 7.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$1.62
each
($0.14 / oz)
La Costena Sliced Pickled Jalapeño Peppers, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.63
each
($0.23 / oz)
Old El Paso Hot Pickled Jalapeno Slices, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.18
each
($0.26 / oz)
La Costena Chipotle Peppers in Adobo Sauce, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$1.68
each
($0.14 / oz)
La Costena Whole Pickled Jalapeño Peppers, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.22
each
($0.18 / oz)
Trappey's Sliced Hot Jalapenos, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$1.73
each
($0.38 / oz)
Trappey's Hot Peppers in Vinegar, 4.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$1.78
each
($0.25 / oz)
La Costena Chipotle Peppers in Adobo Sauce, 7 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$1.78
each
($0.07 / oz)
La Costena Whole Pickled Jalapeño Peppers, 26 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$1.83
each
($0.15 / oz)
La Costena Pickled Serrano Peppers, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$3.38
each
($0.45 / oz)
San Marcos Sweet Chilpotles, 7.5 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$1.97
each
($0.16 / oz)
La Costena Nacho Sliced Pickled Jalapeño Peppers, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
$2.68
each
($0.10 / oz)
La Costena Sliced Pickled Jalapeño Peppers, 28 oz
SNAP EBT
Aisle 2
Add to cart
1
2
Next
Not what you expected?
Give feedback