Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
Bold flavor.
Expert nutrition.
Shop now
Promoted
H-E-B
Shop
Health & beauty
Oral hygiene
Oral pain relief
Oral pain relief
Bold flavor. Expert nutrition
Gummy vitamins that ignite your taste buds
Shop now
Promoted
Skip to product grid
Oral hygiene
Bite guards
Denture care
Floss
Mouthwash
Oral pain relief
Toothbrushes
Toothpaste
Whiteners
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
3
Anbesol
Anbesol
2
Biotene
Biotene
1
Colgate
Colgate
1
Dentemp
Dentemp
1
Show all
Brand filters
Ways to shop
FSA/HSA eligible
FSA/HSA eligible
4
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
16
$10 - $19.99
$10 - $19.99
1
17 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$2.97
each
($7.07 / oz)
H-E-B Mouth Sore Relief Gel, 0.42 oz
Aisle 31
Add to cart
$5.78
each
($17.52 / oz)
H-E-B Severe Toothache & Gum Relief Cream, 0.33 oz
Aisle 31
Add to cart
$4.17
each
($0.26 / fl oz)
H-E-B Oral Sore Antiseptic Rinse, 16 oz
Aisle 31
Add to cart
$6.97
each
($4.65 / oz)
Biotene Moisturizing Dry Mouth Gel - Flavor Free, 1.5 oz
Aisle 31
Add to cart
$7.48
each
($22.67 / oz)
Orajel 4x Medicated Toothache & Gum Instant Pain Relief Cream, 0.33 oz
Aisle 31
Out of stock
Find similar items
$11.96
each
($0.71 / oz)
Colgate Peroxyl Mouth Sore Rinse - Mild Mint, 16.9 oz
Aisle 31
Add to cart
$6.54
each
($15.57 / oz)
Orajel Instant Pain Relief For All Mouth Sores Maximum Strength Gel, 0.42 oz
Aisle 31
Add to cart
$7.12
each
($21.58 / oz)
Anbesol Maximum Strength Oral Pain Relief Gel, 0.33 oz
Aisle 31
Add to cart
Bold flavor. Expert nutrition
Gummy vitamins that ignite your taste buds
Promoted
$6.16
each
($51.33 / oz)
Red Cross Severe Toothache Relief Kit, Each
Aisle 31
Add to cart
$6.36
each
($25.44 / oz)
Orajel Severe Triple Medicated Fast - Acting Gel, 0.25 oz
Aisle 31
Out of stock
Find similar items
$6.48
each
($15.43 / oz)
Kanka Triple Action Canker Sores & Oral Pain Relief Gel, 0.42 oz
Aisle 31
Add to cart
$6.98
each
($0.44 / oz)
Orajel Medicated Gum Pain Rinse - Soothing Mint, 16 oz
Aisle 31
Add to cart
$7.12
each
($17.37 / fl oz)
Anbesol Max Strength Oral Pain Reliever Liquid, 0.41 oz
Aisle 31
Add to cart
$5.37
each
Dentemp Canker Cover, 4 ct
Aisle 31
Add to cart
$7.98
each
($24.18 / oz)
Kank-A Maximum Strength Oral Pain & Canker Sore Relief Liquid, 0.33 oz
Aisle 31
Add to cart
$7.97
each
($0.06 / ct)
Hyland's Baby Oral Pain Relief Tablets, 125 ct
Aisle 2
Add to cart
Fresh finds for fall beauty
Promoted
$7.97
each
($0.06 / ct)
Hyland's Baby Oral Pain Relief Nighttime Quick-Dissolving Tablets, 125 ct
Aisle 2
Add to cart
Not what you expected?
Give feedback