Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
$3 off
select Mucinex items
Save now
Promoted
H-E-B
Shop
Health & beauty
Oral hygiene
Mouthwash
Mouthwash
$3 off
select Mucinex items
Save now
Promoted
Skip to product grid
Oral hygiene
Bite guards
Denture care
Floss
Mouthwash
Oral pain relief
Toothbrushes
Toothpaste
Whiteners
Savings
All savings
All savings
5
Price cut
Price cut
5
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
23
ACT
ACT
8
Biotene
Biotene
4
CloSYS
CloSYS
2
Colgate
Colgate
2
Show all
Brand filters
Ways to shop
FSA/HSA eligible
FSA/HSA eligible
3
Low sodium
Low sodium
3
Low carb lifestyle
Low carb lifestyle
1
Gluten free verified
Gluten free verified
1
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
1
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
109
$10 - $19.99
$10 - $19.99
11
Concern
Tartar
Tartar
31
Gingivitis
Gingivitis
30
Anticavity
Anticavity
17
Dry Mouth
Dry Mouth
7
Whitening
Whitening
6
120 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$4.97
each
($0.15 / oz)
Crest Pro-Health Multi-Protection Alcohol Free Clean Mint Mouthwash, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$3.68
each
($0.11 / oz)
H-E-B Antiseptic Mouthwash - Fresh Green Mint, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$4.48
each
($0.27 / oz)
ACT Kids Anticavity Fluoride Mouthwash - Wild Watermelon, 16.9 oz
Aisle 31
Add to cart
$3.68
each
($0.11 / oz)
H-E-B Antiseptic Mouthwash – Cool Blue Mint, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$7.97
each
($0.24 / oz)
Crest 3D White Fresh Whitening Mouthwash - Energizing Mint, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$3.47
each
($0.19 / oz)
H-E-B Kid's Bubble Gum Flavor Anticavity Fluoride Mouth Rinse, 18 oz
Aisle 31
Add to cart
$6.97
each
($0.21 / oz)
Crest Mouthwash Pro Health Multi-Protection, 6-in-1 benefits 33.8 fl oz, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$8.82
each
($0.55 / oz)
TheraBreath Healthy Gums Oral Rinse - Clean Mint, 16 oz
Aisle 31
Add to cart
$3 off
select Mucinex items
Promoted
$3.97
each
($0.23 / oz)
Colgate Kids Mouthwash Unicorn, 16.9 oz
Aisle 31
Add to cart
Price cut
$6.98
$6.49
each
($0.06 / fl oz)
H-E-B Fresh Green Mint Antiseptic Mouthwash Texas Size Twin Pack, 50.7 oz
Aisle 31
Add to cart
$4.48
each
($0.27 / oz)
ACT Kids Anticavity Fluoride Mouthwash - Bubble Gum Blowout, 16.9 oz
Aisle 31
Add to cart
$7.17
each
($0.22 / oz)
Crest Pro-Health Clinical Rinse Alcohol Free Mouthwash, 32 oz
Aisle 31
Add to cart
$13.97
each
($0.41 / fl oz)
TheraBreath Fresh Breath Oral Rinse - Invigorating Icy Mint, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$7.67
each
($0.48 / oz)
TheraBreath Fresh Breath Oral Rinse - Icy Mint, 16 oz
Aisle 31
Add to cart
$6.97
each
($0.21 / oz)
Crest Mouthwash Pro-Health Enamel & Cavity Protection, Fresh Mint, 33.8 fl oz, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$7.67
each
($0.48 / oz)
TheraBreath Fresh Breath Oral Rinse - Mild Mint, 16 oz
Aisle 31
Add to cart
$7.17
each
($0.22 / oz)
Crest Pro-Health Advanced Mouthwash, Alcohol Free, Extra Whitening, Energizing Mint Flavor, 32oz, 32 oz
Aisle 31
Add to cart
$6.98
each
($0.21 / oz)
Listerine Antiseptic Mouthwash For Bad Breath - Cool Mint, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$7.98
each
($0.47 / oz)
Listerine Total Care Anticavity Mouthwash - Fresh Mint, 16.9 oz
Aisle 31
Add to cart
$2.97
each
($0.35 / oz)
Crest Pro-Health Multi-Protection Alcohol Free Clean Mint Mouthwash, 8.4oz, 8.4 oz
Aisle 31
Add to cart
$4.97
each
($0.29 / oz)
Listerine Freshburst Antiseptic Mouthwash, 16.9 oz
Aisle 31
Add to cart
$3.94
each
($0.12 / oz)
H-E-B Alcohol Free Whitening Oral Rinse - Fresh Mint, 32 oz
Aisle 31
Add to cart
$4.97
each
($0.15 / oz)
Crest Mouthwash Pro-Health Intense, Clean Mint, 1 L (33.8 fl oz), 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$6.97
each
($0.41 / oz)
Listerine Ultraclean Antiseptic Mouthwash - Cool Mint, 16.9 oz
Aisle 31
Add to cart
$4.88
each
($0.29 / fl oz)
Listerine Kids Smart Rinse Mouthwash - Mint Shield, 16.9 oz
Aisle 31
Add to cart
Price cut
$6.98
$6.49
each
($0.06 / fl oz)
H-E-B Cool Blue Mint Antiseptic Mouthwash Texas Size Twin Pack, 50.7 oz
Aisle 31
Add to cart
$4.97
each
($0.15 / oz)
Crest Scope Classic Original Mouthwash, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$7.97
each
($0.25 / oz)
Crest 3D White Clean Whitening Mouthwash/Mouth Rinse, Alcohol-Free, Arctic Mint Flavor, 32 oz
Aisle 31
Add to cart
$8.82
each
($0.55 / oz)
TheraBreath Anticavity Fluoride Mouthwash - Sparkle Mint, 16 oz
Aisle 31
Add to cart
$3.98
each
($0.12 / oz)
H-E-B Anticavity Mouthwash - Mint, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$7.98
each
($0.24 / oz)
Listerine Ultraclean Antiseptic Mouthwash for Tartar - Mint, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$4.97
each
($0.15 / oz)
Crest Mouthwash, Outlast, Peppermint, 1L, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$4.99
each
($0.15 / oz)
Colgate Total Gum Health Antibacterial Mouthwash - Clean Mint, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$7.97
each
($0.24 / oz)
Crest Pro-Health Gum Detoxify Mouthwash/Mouth Rinse, Cool Wintergreen, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$3.68
each
($0.11 / oz)
H-E-B Original Antiseptic Mouthwash, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$4.97
each
($0.29 / oz)
Listerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 16.9 oz
Aisle 31
Add to cart
$7.97
each
($0.25 / oz)
Crest 3D White Diamond Strong Alcohol Free Fluoride Clean Mint Mouthwash, Wintermint, 32oz, 32 oz
Aisle 31
Add to cart
$3.98
each
($0.12 / oz)
H-E-B Long Lasting Mouthwash - Mint, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$3.48
each
($0.10 / oz)
H-E-B Alcohol Free Mouth Rinse - Zesty Mint, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$4.97
each
($0.15 / oz)
Crest Scope Outlast Mouthwash/Mouth Rinse, Long Lasting Freshness, Kills Millions of Bad Breath Germs, Fresh Mint, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$3.98
each
($0.12 / oz)
H-E-B Alcohol Free Anticavity Mouthwash - Fresh Mint, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
Price cut
$3.98
$3.49
each
($0.07 / oz)
H-E-B Antiseptic Mouthwash – Cool Blue Mint, 50.7 oz
Aisle 31
Add to cart
$3.97
each
($0.22 / oz)
ACT Anticavity Fluoride Mouthwash - Mint, 18 oz
Aisle 31
Add to cart
$1.37
each
($0.16 / oz)
H-E-B Cool Blue Mint Antiseptic Mouthwash, 8.5 oz
Aisle 31
Add to cart
$3.57
each
($0.11 / oz)
H-E-B Alcohol Free Mouth Rinse – Refreshing Mint, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$8.98
each
($0.27 / oz)
Listerine Total Care Zero Alcohol Anticavity Mouthwash - Fresh Mint, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$1.99
each
($0.62 / oz)
Listerine Travel Size Antiseptic Mouthwash - Cool Mint, 3.2 oz
Aisle 30
Add to cart
$6.98
each
($0.21 / oz)
Listerine Original Antiseptic Mouthwash, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$8.98
each
($0.27 / oz)
Listerine Total Care Anticavity Mouthwash - Fresh Mint, 33.8 oz
Aisle 31
Add to cart
$7.98
each
($0.16 / oz)
Listerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 oz
Aisle 31
Add to cart
$1.98
each
($0.12 / oz)
H-E-B Cool Blue Mint Antiseptic Mouthwash, 16.9 oz
Aisle 31
Out of stock
Find similar items
$8.82
each
($0.55 / fl oz)
TheraBreath Whitening Fresh Breath Oral Rinse - Dazzling Mint, 16 oz
Aisle 31
Add to cart
Price cut
$3.98
$3.49
each
($0.07 / oz)
H-E-B Antiseptic Mouthwash – Fresh Green Mint, 50.7 oz
Aisle 31
Out of stock
Find similar items
$4.27
each
ACT Dry Mouth Moisturizing Lozenges - Soothing Mint, 18 ct
Aisle 31
Add to cart
$3.98
each
($0.12 / oz)
H-E-B Gleaming White Anticavity Mouthwash - Fresh Mint, 32 oz
Aisle 31
Add to cart
$1.99
each
($0.60 / oz)
Crest Travel Size Scope Outlast Mouthwash - Fresh Mint, 3.3 oz
Aisle 30
Add to cart
$1.99
each
($0.60 / oz)
Crest Travel Size Mouthwash Pro Health Complete Clean - Clean Mint, 3.3 oz
Aisle 30
Add to cart
$5.72
each
Listerine PocketPaks Bad Breath Strips - Cool Mint, 72 ct
Aisle 31
Add to cart
$6.97
each
($0.26 / ct)
Biotene Dry Mouth Lozenges for Fresh Breath, Refreshing Mint, 27 ct
Aisle 31
Add to cart
$8.82
each
($0.55 / fl oz)
TheraBreath Deep Clean Oral Rinse - Fresh Mint, 16 oz
Aisle 31
Add to cart
1
2
Next
Not what you expected?
Give feedback