Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
H-E-B
Shop
Fruit & vegetables
Vegetables
Herbs
Herbs
Delivery in an hour*
Shop now
Promoted
Skip to product grid
Vegetables
Artichokes & asparagus
Avocados
Beans & peas
Broccoli, cauliflower & cabbage
Celery & cucumbers
Corn
Herbs
Lettuce & leafy greens
Mixed vegetables
Mushrooms
Olives
Onions & garlic
Peppers
Potatoes & carrots
Specialty & Asian
Squash & pumpkins
Tomatoes
Savings
All savings
All savings
3
Has coupon
Has coupon
3
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
6
H-E-B
H-E-B
3
Fresh
Fresh
12
Goodness Gardens
Goodness Gardens
13
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
28
Select Ingredients
Select Ingredients
10
Vegan
Vegan
6
Vegetarian
Vegetarian
6
Low carb lifestyle
Low carb lifestyle
5
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
28
28 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$1.98
each
($2.64 / oz)
H-E-B Fresh Chopped Cilantro - Single Serve, .75 oz
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Add to cart
$1.98
each
($2.64 / oz)
H-E-B Fresh Minced Parsley - Single Serve, .75 oz
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Add to cart
$2.98
each
($0.99 / oz)
H-E-B Fresh Chopped Cilantro, 3 oz
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Add to cart
Coupon
$0.46
each
Fresh Cilantro, 1 Bunch
SNAP EBT
In Produce on the Right Wall
Add to cart
$0.96
each
Fresh Italian Parsley, Each
SNAP EBT
In Produce on the Right Wall
Add to cart
$1.78
each
($3.56 / oz)
Goodness Gardens Fresh Dill, 0.5 oz
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Add to cart
Coupon
$1.28
each
Fresh Organic Cilantro, Each
SNAP EBT
In Produce on the Right Wall
Add to cart
$1.78
each
($3.56 / oz)
Goodness Gardens Fresh Basil, 0.5 oz
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Add to cart
$1.78
each
($3.56 / oz)
Goodness Gardens Fresh Thyme, 0.5 oz
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Add to cart
$1.78
each
($3.56 / oz)
Goodness Gardens Fresh Rosemary, 0.5 oz
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Add to cart
$1.78
each
($3.56 / oz)
Goodness Gardens Fresh Chives, 0.5 oz
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Add to cart
$1.78
each
($3.56 / oz)
Goodness Gardens Fresh Mint, 0.5 oz
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Add to cart
$5.98
each
($0.37 / oz)
Fresh Organic Ginger Root, 16 oz
SNAP EBT
In Produce
Add to cart
$2.68
each
Fresh Aqua-dome Basil, Each
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Add to cart
$0.96
each
Fresh Curly Leaf Parsley, Each
SNAP EBT
In Produce on the Right Wall
Add to cart
Coupon
$2.68
each
($2.68 / ct)
Fresh Thai Basil, Each
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Add to cart
$1.78
each
($3.56 / oz)
Goodness Gardens Fresh Oregano, 0.5 oz
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Add to cart
$3.48
each
($1.74 / oz)
Goodness Gardens Fresh Basil - Value Pack, 2 oz
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Add to cart
$1.58
each
Fresh Organic Italian Parsley, Each
SNAP EBT
In Produce on the Right Wall
Add to cart
$2.68
each
Fresh Aqua-dome Mint, Each
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Add to cart
$3.48
each
($1.74 / oz)
Goodness Gardens Fresh Mint - Value Pack, 2 oz
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Add to cart
$1.78
each
($3.56 / oz)
Goodness Gardens Fresh Poultry Blend, 0.5 oz
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Add to cart
$1.78
each
($3.56 / oz)
Goodness Gardens Fresh Bay Leaves, 0.5 oz
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Add to cart
$1.78
each
($3.56 / oz)
Goodness Gardens Fresh Lemongrass, 2 ct
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Out of stock
Find similar items
$1.78
each
($3.56 / oz)
Goodness Gardens Fresh Sage, 0.5 oz
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Add to cart
$3.98
each
Fresh Fennel, Each
SNAP EBT
In Produce on the Right Wall
Add to cart
$2.68
each
Fresh Aqua-dome Rosemary , .75 oz
SNAP EBT
In Produce on the Front Wall
Add to cart
$1.58
each
Fresh Organic Curly Leaf Parsley, Each
SNAP EBT
In Produce on the Right Wall
Add to cart
Not what you expected?
Give feedback