Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
H-E-B
Shop
Fruit & vegetables
Fruit
Peaches, plums & apricots
Peaches, plums & apricots
Delivery in an hour*
Shop now
Promoted
Skip to product grid
Fruit
Apples
Bananas
Berries & cherries
Citrus
Grapes
Melons
Mixed fruit
Peaches, plums & apricots
Pears
Specialty & tropical
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
4
H-E-B
H-E-B
3
Fresh
Fresh
13
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
16
Low sodium
Low sodium
2
Vegan
Vegan
2
Organic
Organic
2
Select Ingredients
Select Ingredients
2
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
16
16 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$1.75
each
($3.98 / lb)
H-E-B Fresh Premium White Peach, Avg. 0.44 lb
SNAP EBT
In Produce
Add to cart
$0.52
each
($1.67 / lb)
Fresh Southern Peach, Avg. 0.31 lb
SNAP EBT
In Produce
Add to cart
$0.89
each
($2.98 / lb)
Fresh Black Plum, Avg. 0.3 lb
SNAP EBT
In Produce
Add to cart
$1.58
each
($2.98 / lb)
H-E-B Yellow Peach, Avg. 0.53 lb
SNAP EBT
In Produce
Add to cart
$1.57
each
($3.98 / lb)
Fresh Red Plumcot, Avg. 0.395 lb
SNAP EBT
In Produce
Add to cart
$3.98
each
($0.28 / oz)
Fresh Donut Peaches, 14 oz
SNAP EBT
In Produce
Add to cart
$4.50
each
($3.98 / lb)
Fresh Sugar Plum Prunes, Avg. 1.13 lbs
SNAP EBT
In Produce
In-store only
$0.95
each
($2.98 / lb)
Fresh Yellow Nectarine, Avg. 0.32 lb
SNAP EBT
In Produce
Out of stock
Find similar items
$1.75
each
($3.98 / lb)
H-E-B Fresh Premium White Nectarine, Avg. 0.44 lb
SNAP EBT
In Produce
Out of stock
Find similar items
$1.37
each
($2.98 / lb)
Fresh Yellow Peach, Avg. 0.46 lb
SNAP EBT
In Produce
Out of stock
Find similar items
$1.15
each
($3.98 / lb)
Fresh Organic Plums, Avg. 0.29 lb
SNAP EBT
In Produce
Out of stock
Find similar items
$0.89
each
($2.98 / lb)
Fresh Red Plums, Avg. 0.3 lb
SNAP EBT
In Produce with the Soft Fruit
Out of stock
Find similar items
$2.27
each
($4.28 / lb)
Fresh Organic Nectarine, Avg. 0.53 lb
SNAP EBT
In Produce
Out of stock
Find similar items
$1.13
each
($3.98 / lb)
Fresh Black Plumcot, Avg. 0.285 lb
SNAP EBT
In Produce
Out of stock
Find similar items
$1.91
each
($3.98 / lb)
Fresh White Nectarine, Avg. 0.48 lb
SNAP EBT
In Produce
Out of stock
Find similar items
$9.96
each
($4.98 / lb)
Fresh Apricots Basket, Avg. 2.0 lbs
SNAP EBT
In Produce
Out of stock
Find similar items
Not what you expected?
Give feedback