Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
H-E-B
Shop
Bakery & bread
Desserts & pastries
Desserts & pastries
Brownies & bars
Cupcakes
Donuts
Muffins
Pies
Delivery in an hour*
Shop now
Promoted
Skip Cake essentials carousel
Cake essentials
$10.48
each
H-E-B Heavy Duty 10 in Dinner Paper Plates, 100 ct
Add to cart
$1.98
each
H-E-B Plastic Spoons - Clear, 24 ct
Add to cart
$1.98
each
H-E-B Plastic Forks - Clear, 24 ct
Add to cart
$6.98
each
H-E-B Creamy Creations 1905 Vanilla Ice Cream, 1/2 gal
Add to cart
$6.98
each
H-E-B Creamy Creations Chocolate Ice Cream, 1/2 gal
Add to cart
$6.78
each
H-E-B Creamy Creations Homemade Vanilla Ice Cream Cups, 12 ct
Add to cart
$6.78
each
H-E-B Creamy Creations Mini Ice Cream Cups - Vanilla/Chocolate, 12 ct
Add to cart
$11.98
each
H-E-B Bakery Party Tray - Assorted Cookies, 36 ct
Add to cart
$8.78
each
H-E-B Plastic Forks & Spoons Combo Pack - Clear, 120 ct
Add to cart
$6.98
each
H-E-B Creamy Creations Strawberry Ice Cream, 1/2 gal
Add to cart
$2.58
each
Hill Country Essentials 8.8 in Foam Plates, 50 ct
Add to cart
Skip to product grid
Bakery & bread
Desserts & pastries
Brownies & bars
Cheesecakes
Cream puffs & eclairs
Croissants & puff pastries
Cupcakes
Donuts
Flan & bread pudding
Muffins
Pies
Sweet rolls & scones
Tarts & macarons
Savings
All savings
All savings
11
Has coupon
Has coupon
9
Sale
Sale
2
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
161
Bakery
Bakery
1
Bakery Fresh
Bakery Fresh
1
Bimbo
Bimbo
1
Cafe Valley Bakery
Cafe Valley Bakery
1
Show all
Brand filters
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
209
Kosher
Kosher
32
Select Ingredients
Select Ingredients
22
Gluten free verified
Gluten free verified
9
Protein source
Protein source
4
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
191
$10 - $19.99
$10 - $19.99
21
Type
Danish
Danish
6
Hole
Hole
6
Croissant
Croissant
5
Glazed
Glazed
5
Macaron
Macaron
5
Show all
Type filters
Flavor
Chocolate
Chocolate
15
Nuts
Nuts
14
Apple
Apple
13
Berry
Berry
13
Cherry
Cherry
8
Show all
Flavor filters
Occasion
Birthday
Birthday
2
Halloween
Halloween
2
Thanksgiving
Thanksgiving
2
212 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$4.98
each
($0.28 / oz)
H-E-B Bakery Pumpkin Muffins, 4 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$4.98
each
H-E-B Bakery Cream Cheese Strawberry Strudel Pastry Bites, 18 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$4.98
each
($0.30 / oz)
H-E-B Bakery Blueberry Muffins, 4 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$4.98
each
($0.35 / oz)
H-E-B Bakery Two-Bite Brownies, 12 oz
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$3.98
each
($0.39 / oz)
H-E-B Bakery Blueberry Streusel Mini Muffins, 12 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$6.97
each
H-E-B Bakery Mixed Dozen Glazed & Chocolate Iced Yeast Donuts, 12 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$14.98
each
H-E-B Bakery Gourmet Pecan Pie, 10"
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$5.98
each
H-E-B Bakery Mini Butter Croissants, 8 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$6.24
each
($0.28 / oz)
H-E-B Bakery Pecan Pie, 8"
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$3.98
each
($0.39 / oz)
H-E-B Bakery Chocolate Chip Mini Muffins, 12 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$5.87
each
($0.27 / oz)
H-E-B Bakery Pumpkin Pie, 8"
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$3.34
each
($0.21 / oz)
H-E-B Pumpkin Donut Holes, 16 oz
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
Coupon
$5.48
each
H-E-B Bakery Iced Cinnamon Rolls, 4 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$3.34
each
($0.21 / oz)
H-E-B Bakery Powdered Sugar Donut Holes, 16 oz
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$6.98
each
H-E-B Bakery Large Butter Croissants, 6 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$4.98
each
H-E-B Bakery Two-Bite Cinnamon Rolls, 12 oz
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
Coupon
$5.98
each
H-E-B Bakery Large Pumpkin Empanadas, 4 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$4.24
each
H-E-B Bakery Glazed Yeast Donuts, 6 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$4.98
each
H-E-B Bakery Apple Strudel Pastry Bites, 18 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$13.98
each
H-E-B Bakery Small Party Tray - Gourmet Brownies, 18 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$3.98
each
($0.38 / oz)
H-E-B Bakery Mini Cupcakes - Vanilla, 12 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$3.98
each
($0.39 / oz)
H-E-B Bakery Banana Nut Mini Muffins, 12 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$4.98
each
Cafe Valley Bakery Pumpkin Cream Cheese Coffee Cakes, 12 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$6.97
each
H-E-B Bakery Glazed Yeast Donuts, 12 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
Coupon
$5.98
each
H-E-B Bakery Large Conchas, 4 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$5.98
each
($1.50 / ct)
H-E-B Bakery Gourmet Iced Fudge Brownies, 4 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$7.98
each
H-E-B Bakery Gourmet Half Cinnamon Apple Pie, Each
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$4.98
each
H-E-B Bakery Apple Turnover Pastries, 4 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$3.34
each
($0.33 / oz)
H-E-B Bakery Glazed Donut Holes, 10 oz
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$4.24
each
H-E-B Bakery Chocolate Iced Yeast Donuts, 6 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$11.98
each
H-E-B Bakery Party Tray - Assorted Donut Holes, Each
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$4.98
each
Bakery Assorted Mini Danish Pastries, 10 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$7.98
each
H-E-B Bakery Gourmet Half Cherry Pie, Each
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$4.98
each
($0.28 / oz)
H-E-B Bakery Banana Nut Muffins, 4 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
Coupon
$5.48
each
H-E-B Bakery Cream Cheese Iced Cinnamon Rolls, 4 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$3.98
each
H-E-B Bakery Strawberry Cheese Coffee Cake, 14 oz
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$4.98
each
($0.28 / oz)
H-E-B Bakery Chocolate Chunk Muffins, 4 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$5.98
each
($1.50 / ct)
H-E-B Bakery Gourmet Pecan Fudge Brownies, 4 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$8.48
each
Two-Bite Party Platter - Pecan Tarts, 16 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
Coupon
$5.98
each
H-E-B Bakery Large Marranitos Gingerbread Cookies, 4 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$3.98
each
($0.38 / oz)
H-E-B Bakery Mini Cupcakes - Chocolate, 12 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$4.98
each
Two-Bite Pumpkin Spice Scones, 10.7 oz
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$4.98
each
($0.28 / oz)
H-E-B Bakery Double Chocolate Chip Muffins, 4 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$1.68
each
H-E-B Bakery Two-Bite Brownies, 2.47 oz
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$5.98
each
H-E-B Bakery Sour Cream Glazed Donuts, 6 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$2.98
each
H-E-B Bakery Gourmet Pecan Pie Slice, Slice
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$7.98
each
H-E-B Bakery Sensational Birthday Cake Cupcakes, 4 ct
SNAP EBT
Front Edge of Bakery
Add to cart
$3.98
each
H-E-B Bakery Cheese Coffee Cake, 14 oz
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$7.98
each
H-E-B Bakery Half Key Lime Pie, Each
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$4.98
each
Two-Bite Blueberry Scones, 10 oz
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$3.98
each
($0.39 / oz)
H-E-B Bakery Apple Cinnamon & Lemon Streusel Mini Muffins, 12 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$8.48
each
Two-Bite Party Platter - Cream Cheese Pumpkin Tarts, 16 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$4.98
each
H-E-B Bakery Glazed Apple Fritter Donuts, 6 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$0.98
each
H-E-B Bakery Chocolate Iced Yeast Donut, Each
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$7.98
each
H-E-B Bakery Triple Chocolate Cupcakes, 4 ct
SNAP EBT
Front Edge of Bakery
Add to cart
$14.98
each
H-E-B Bakery Key Lime Cream Pie, 9"
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$4.98
each
Two-Bite Orange Cranberry Scones, 10 oz
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$3.34
each
($0.21 / oz)
H-E-B Bakery Glazed Devil's Food Donut Holes, 16 oz
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
$0.98
each
H-E-B Bakery Glazed Yeast Donut, Each
In Bakery
Add to cart
$3.98
each
($0.38 / oz)
H-E-B Bakery Mini Pumpkin Spice Cupcakes, 12 ct
SNAP EBT
In Bakery
Add to cart
1
2
...
4
Next
Not what you expected?
Give feedback