Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
2 for $12
select Coca-Cola de Mexico
Save now
Promoted
H-E-B
Shop
Beverages
Mixes & flavor enhancers
Mixes & flavor enhancers
2 for $12
select Coca-Cola Hecho En Mexico multipacks
Save now
Promoted
Skip to product grid
Beverages
Beer & wine
Cocoa
Coconut water
Coffee
Coffee creamer
Coffee filters
Ice
Juice
Mixes & flavor enhancers
Shakes & smoothies
Soda
Sports & energy drinks
Tea
Water
Savings
All savings
All savings
8
Has coupon
Has coupon
5
Price cut
Price cut
3
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
20
4C
4C
6
A&W
A&W
1
Alpine
Alpine
2
BIOLYTE
BIOLYTE
2
Show all
Brand filters
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
300
Low carb lifestyle
Low carb lifestyle
133
Low sodium
Low sodium
130
Sugar free
Sugar free
128
Gluten free verified
Gluten free verified
90
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
288
$10 - $19.99
$10 - $19.99
28
$20 - $29.99
$20 - $29.99
7
$40 - $49.99
$40 - $49.99
1
Type
Powdered
Powdered
96
Liquid
Liquid
38
Dry Mix
Dry Mix
9
Powder
Powder
2
Concentrate
Concentrate
1
Flavor
Citrus
Citrus
52
Berry
Berry
38
Tropical
Tropical
22
Cherry
Cherry
15
Punch
Punch
12
Show all
Flavor filters
Pack size
6
6
7
8
8
7
10
10
20
1
1
91
18
18
1
324 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$0.50
each
Kool-Aid Unsweetened Drink Mix Packet - Tropical Punch, Each
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$0.50
each
Kool-Aid Unsweetened Drink Mix Packet - Blue Raspberry Lemonade, Each
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$0.50
each
Kool-Aid Unsweetened Drink Mix Packet - Grape, Each
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$0.50
each
Kool-Aid Unsweetened Drink Mix Packet - Black Cherry, Each
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$0.50
each
Kool-Aid Unsweetened Drink Mix Packet - Cherry, Each
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$0.50
each
Kool-Aid Unsweetened Drink Mix Packet - Pink Lemonade, Each
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$0.50
each
Kool-Aid Unsweetened Drink Mix Packet - Lemonade, Each
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$0.50
each
Kool-Aid Unsweetened Drink Mix Packet - Watermelon, Each
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
Promoted
Promoted
Skip carousel
Coupon
$4.98
each
Starbucks Sweet Cream Coffee Creamer - Vanilla, 24 oz
Add to cart
Coupon
$4.98
each
Starbucks Coffee Creamer - Cinnamon Dolce Latte, 28 oz
Add to cart
Coupon
$4.98
each
Starbucks Sweet Cream Coffee Creamer - White Chocolate Macadamia, 24 oz
Add to cart
Coupon
$4.98
each
Starbucks Sweet Cream Coffee Creamer - Brown Sugar, 24 oz
Add to cart
Coupon
$4.98
each
Starbucks Caramel Macchiato Liquid Coffee Creamer, 28 oz
Add to cart
$0.50
each
Kool-Aid Unsweetened Drink Mix Packet - Strawberry Lemonade, Each
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$0.50
each
Kool-Aid Unsweetened Drink Mix Packet - Strawberry, Each
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$0.50
each
Kool-Aid Unsweetened Drink Mix Packet - Sharkleberry Fin, Each
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$0.50
each
Kool-Aid Unsweetened Drink Mix Packet - Lemon Lime, Each
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$0.50
each
Kool-Aid Unsweetened Drink Mix Packet - Orange, Each
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$0.50
each
Kool-Aid Unsweetened Drink Mix Packet - Peach Mango, Each
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.98
each
($0.20 / ct)
H-E-B Drink Mix to Go Packets - Iced Tea with Lemon, 10 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$4.62
each
($0.58 / ct)
Propel Fitness Powder Electrolyte Stick Packs - Kiwi Strawberry, 8 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
2 for $12
select Coca-Cola Hecho En Mexico multipacks
Promoted
$1.96
each
($1.21 / oz)
H-E-B Liquid Drink Enhancer - Strawberry Watermelon, 1.62 oz
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.98
each
($0.20 / ct)
H-E-B Drink Mix to Go Packets - Lemonade, 10 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.98
each
($0.20 / ct)
H-E-B Drink Mix to Go Packets - Raspberry Green Tea, 10 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.98
each
($0.20 / ct)
H-E-B Drink Mix to Go Packets - Peach Iced Tea, 10 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.00
each
($0.17 / ct)
Margaritaville Singles to Go! Drink Sticks - Pina Colada, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.96
each
($1.21 / oz)
H-E-B Liquid Drink Enhancer - Fruit Punch, 1.62 oz
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$4.62
each
($0.58 / ct)
Propel Fitness Powder Electrolyte Stick Packs - Raspberry Lemonade, 8 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$4.62
each
($0.58 / ct)
Propel Fitness Powder Electrolyte Stick Packs - Grape, 8 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
50¢ off 3
FLRT Energy drinks
Promoted
$2.46
each
($0.41 / ct)
H-E-B Drink Mix Packets - Lemonade, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$4.78
each
($0.48 / oz)
Nesquik Chocolate Powder Drink Mix, 10 oz
SNAP EBT
Aisle 13
Add to cart
$1.38
each
($0.23 / ct)
Pure Kick Hydration Drink Sticks - Strawberry Watermelon, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$4.62
each
($4.62 / ct)
Propel Fitness Powder Electrolyte Stick Packs - Berry, 8 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.96
each
($1.21 / oz)
H-E-B Liquid Drink Enhancer - Lemonade, 1.62 oz
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.98
each
($0.20 / ct)
H-E-B Drink Mix to Go Packets - Fruit Punch, 10 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$4.63
each
($0.36 / oz)
Torani Vanilla Flavoring Syrup, 12.7 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$2.46
each
($0.41 / ct)
H-E-B Drink Mix Packets - Lemon Iced Tea, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
FREE select Jarritos soda
when you buy select Bimbo multipacks
Promoted
$1.17
each
($0.20 / ct)
Jolly Rancher Singles to Go! Drink Sticks - Watermelon, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.25
each
($0.16 / ct)
Wyler's Light Singles to Go! Drink Sticks - Pink Lemonade, 8 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.25
each
($0.16 / ct)
Wyler's Light Singles to Go! Drink Sticks - Lemonade, 8 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.96
each
($1.21 / oz)
H-E-B Liquid Drink Enhancer - Orange Tangerine, 1.62 oz
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.00
each
($0.17 / ct)
Crush Sugar Free Powder Drink Mix Packets - Grape, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.25
each
($0.16 / ct)
Wyler's Light Singles to Go! Drink Sticks - Half Iced Tea/Half Lemonade, 8 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$3.97
each
($0.21 / oz)
Country Time Drink Mix - Lemonade, 19 oz
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.17
each
($0.20 / ct)
Jolly Rancher Singles to Go! Drink Sticks - Green Apple, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1 off
Starbucks
®
sweet cream flavors
Promoted
$4.63
each
($0.36 / oz)
Torani Sugar Free Vanilla Flavoring Syrup, 12.7 oz
SNAP EBT
Aisle 8
Add to cart
$1.38
each
($2.19 / oz)
Pure Kick Energy Drink Sticks - Black Cherry Pomegranate, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$2.98
each
($1.84 / oz)
Crystal Light Liquid Drink Mix - Strawberry Lemonade, 1.62 oz
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$2.88
each
($1.78 / oz)
Kool-Aid Liquid Drink Mix - Grape, 1.62 oz
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$2.96
each
($0.49 / ct)
Crystal Light Zero Sugar Drink Mix Picther Packets - Lemonade, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$2.46
each
($0.41 / ct)
H-E-B Drink Mix Packets - Peach Iced Tea, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$2.48
each
($0.25 / ct)
True Lemon Drink Mix Packets - Original Lemonade, 10 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$2.96
each
($0.30 / ct)
Crystal Light Zero Sugar On The Go Drink Mix Packets - Raspberry Lemonade, 10 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$2.28
each
($0.46 / pack)
Kool-Aid Unsweetened Drink Mix Packets - Grape, 5 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.25
each
($0.16 / ct)
Wyler's Light Singles to Go! Drink Sticks - Cherry, 8 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$2.96
each
($0.30 / ct)
Crystal Light Zero SugarOn-The-Go Drink Mix with Caffeine Packets - Wild Strawberry, 10 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$3.97
each
($0.21 / oz)
Kool-Aid Drink Mix - Tropical Punch, 19 oz
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.96
each
($1.21 / oz)
H-E-B Liquid Drink Enhancer - Mango Peach, 1.62 oz
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.96
each
($1.21 / oz)
H-E-B Liquid Drink Enhancer - Raspberry Lemonade, 1.62 oz
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$2.96
each
($0.49 / ct)
Crystal Light Zero Sugar Drink Mix Picther Packets - Concord Grape, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.28
each
($0.16 / ct)
Hawaiian Punch Sugar Free On the Go Drink Mix Packets - Fruit Juicy Red, 8 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.36
each
($0.23 / ct)
Starburst Singles to Go! Drink Sticks - Strawberry, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$1.25
each
($0.16 / ct)
Wyler's Light Singles to Go! Drink Sticks - Strawberry Lemonade, 8 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
$2.96
each
($0.30 / ct)
Crystal Light Zero Sugar On The Go Drink Mix Packets - Fruit Punch, 10 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Out of stock
Find similar items
$6.96
each
($1.16 / ct)
BODYARMOR Flash I.V. Zero Sugar Hydration Booster Electrolyte Drink Mix Packets - Strawberry Kiwi, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 14
Add to cart
1
2
...
6
Next
Not what you expected?
Give feedback