Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
3 for $5
poppi prebiotic soda cans
Save now
Promoted
H-E-B
Shop
Pantry
Canned & dried food
Seafood
Seafood
Scary good treats
Shop now
Promoted
Skip to product grid
Canned & dried food
Beans & legumes
Fruit
Meat
Seafood
Vegetables
Savings
All savings
All savings
8
Has coupon
Has coupon
6
Sale
Sale
2
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
40
Beach Cliff
Beach Cliff
5
Bellino
Bellino
1
Bumble Bee
Bumble Bee
16
Cento
Cento
1
Show all
Brand filters
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
141
Low carb lifestyle
Low carb lifestyle
128
Protein source
Protein source
57
Select Ingredients
Select Ingredients
36
Gluten free verified
Gluten free verified
35
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
139
$10 - $19.99
$10 - $19.99
2
Canned or dried
Canned
Canned
141
Dried
Dried
2
Type
Tuna
Tuna
89
Sardines
Sardines
20
Salmon
Salmon
8
Oysters
Oysters
5
Anchovies
Anchovies
4
Show all
Type filters
141 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$2.88
each
($0.58 / oz)
Central Market Solid Yellowfin Tuna in Extra Virgin Olive Oil, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.48
each
($0.50 / oz)
Central Market No Salt Added Chunk Light Tongol Tuna, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.48
each
($0.50 / oz)
Central Market Chunk Light Tongol Tuna, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$4.98
each
($0.25 / oz)
StarKist Chunk Light Tuna in Water, 20 OZ
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$5.78
each
($0.29 / oz)
StarKist Solid White Albacore Tuna in Water, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.48
each
($0.50 / oz)
Central Market Solid White Albacore Tuna, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.48
each
($0.50 / oz)
Central Market No Salt Added Solid White Albacore Tuna, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
Coupon
$1.00
each
($0.20 / oz)
Chicken of the Sea Chunk Light Tuna in Oil, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
Promoted
Promoted
Skip carousel
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Halloween Candy, 65 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
$5.99
each
Snickers Ghoulish Green Chocolate Fun Size Halloween Candy, 9.69 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Starburst, Life Savers & Hubba Bubba Assorted Halloween Candy, 95 pc
Add to cart
$19.87
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Halloween Candy Variety Pack, 150 pc
Add to cart
$5.99
each
Twix Ghoulish Green Caramel Chocolate Cookie Fun Size Halloween Candy, 9.8 oz
Add to cart
$5.99
each
Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 15 pc
Add to cart
$14.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Fun Size Halloween Candy, 55 pc
Add to cart
$5.99
each
M&M'S, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Trick Or Treat Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Twix Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
$24.87
each
M&M's, Milky Way, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Halloween Candy, 200 pc
Add to cart
$5.78
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Milk Chocolate Minis Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles, Twix, Starburst & 3 Musketeers Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S & Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
$7.99
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Individually Wrapped Halloween Candy Bars, 13.95 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles Assorted Chewy Fun Size Halloween Candy, 20 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Minis Fun Size Mixed - Party Bag, 17.67 oz
Add to cart
$3.99
each
Skittles Gummies Mix Fun Size, 7.31 oz
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
$5.99
each
Mars Variety Pack Bag, 30 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 9.48 oz
Add to cart
$3.99
each
Starburst Original Fun Size Fruit Chews Candy, 9.17 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles And Starburst Mixed Variety Fun Size Candy Bag, 20 pc
Add to cart
$3.96
each
Skittles Shriekers! Chewy Candies Halloween Fun Size Packs, 8.47 oz
Add to cart
$21.88
each
M&M'S Milk Chocolate Candy Full Size Variety Pack, 30.58 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Snickers Almond & Crunchy Peanut Butter Chocolate Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Starburst Assorted Fun Size Halloween Candy, 40 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles & Life Savers Assorted Variety Pack Bag, 45 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Trick or Treat Halloween Candy, 19.37 oz
Add to cart
$2.50
each
Snickers Pumpkins Chocolate Halloween Candy Bars - Share Size, 2.2 oz
Add to cart
$2.50
each
Twix Skulls - Share Size, 2.12 oz
Add to cart
$1.49
each
Twix Skull, 1.06 oz
Add to cart
$2.50
each
M&M'S Minis Milk Chocolate Halloween Candy Tube, 1.77 oz
Add to cart
$5.97
each
M&M'S Milk Chocolate Fun Size Individually Wrapped Candy, 10.53 oz
Add to cart
$5.97
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Fun Size Candy, 10.57 oz
Add to cart
$5.97
each
Milky Way Fun Size Chocolate Candy Bars, 10.65 oz
Add to cart
$5.97
each
Twix Milk Chocolate Caramel Cookie Fun Size Candy Bars, 10.83 oz
Add to cart
$2.50
each
Skittles Shriekers Sour Chewy Halloween Candy - Share Size, 3.6 oz
Add to cart
$5.97
each
3 Musketeers Milk Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.48 oz
Add to cart
$5.97
each
Snickers Original Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.59 oz
Add to cart
Coupon
$2.48
each
($0.50 / oz)
Genova Premium Albacore Tuna in Olive Oil, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.12
each
($0.22 / oz)
StarKist Chunk Light Tuna in Vegetable Oil, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.12
each
($0.22 / oz)
StarKist Chunk Light Tuna in Water, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$3.98
each
($0.80 / oz)
Safe Catch Wild Elite Pure Tuna, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$5.48
each
($1.10 / oz)
Safe Catch No Salt Added Wild Albacore Tuna, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.98
each
($0.71 / oz)
Santa Catarina Tuna Chunks in Spring Water, 4.2 oz
SNAP EBT
In Grocery
Add to cart
$2.98
each
($0.71 / oz)
Santa Catarina Tuna Chunks in Natural Olive Oil, 4.2 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.16
each
($0.48 / oz)
StarKist Solid Yellowfin Tuna in Extra Virgin Olive Oil, 4.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
Scary good treats
Promoted
$2.16
each
($0.48 / oz)
StarKist No Salt Added Chunk White Albacore Tuna in Water, 4.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.48
each
($0.30 / oz)
Bumble Bee Premium Chunk White Albacore Tuna in Water, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.96
each
($0.19 / oz)
Hill Country Fare Chunk Light Tuna in Water, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.28
each
($0.49 / oz)
StarKist Chunk Light Tuna in Water Pouch, 2.6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.28
each
($0.49 / oz)
StarKist Tuna Creations Lemon Pepper Tuna Pouch, 2.6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.00
each
($0.20 / oz)
H-E-B Chunk Light Tuna in Water, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.58
each
($0.22 / oz)
StarKist Chunk Light Tuna in Water, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.48
each
($0.21 / oz)
Hill Country Fare Chunk Light Tuna in Water, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
3 for $5
poppi prebiotic soda cans
Promoted
Coupon
$1.00
each
($0.20 / oz)
Chicken of the Sea Chunk Light Tuna in Water, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Out of stock
Find similar items
$1.56
each
($0.42 / oz)
Beach Cliff Sardines in Water, 3.75 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.28
each
($0.49 / oz)
StarKist Reduced Sodium Light Tuna in Water Pouch , 2.6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.46
each
($0.35 / oz)
Chicken of the Sea Sardines In Water, 3.75 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.28
each
($0.49 / oz)
StarKist Tuna Creations Bold Jalapeno Tuna Pouch, 2.6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$4.46
each
($0.30 / oz)
Chicken of the Sea Wild Caught Alaskan Pink Salmon, 14.75 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Out of stock
Find similar items
$1.74
each
($0.58 / oz)
Chicken of the Sea Skinless & Boneless Pink Salmon Pouch, 2.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$8.47
each
($0.21 / oz)
H-E-B Chunk Light Tuna in Water - Texas Size Pack, 8 pk
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
Heritage worth sharing
Festive flavors for Hispanic Heritage Month
Promoted
$4.38
each
($0.22 / oz)
H-E-B Chunk Light Tuna in Water, 4 pk
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.28
each
($0.49 / oz)
StarKist Tuna Creations Chunk Herb & Garlic Tuna Pouch, 2.6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.28
each
($0.49 / oz)
StarKist Chunk Light Tuna In Sunflower Oil Pouch, 2.6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.28
each
($0.49 / oz)
StarKist Tuna Creations Sweet & Spicy Tuna Pouch, 2.6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.58
each
($0.22 / oz)
H-E-B Chunk Light Tuna in Water, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.46
each
($0.49 / oz)
Chicken of the Sea Skinless & Boneless Alaskan Pink Salmon in Water, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.28
each
($0.49 / oz)
StarKist Tuna Creations Hickory Smoked Tuna Pouch, 2.6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$2.58
each
($0.22 / oz)
StarKist Chunk Light Tuna in Vegetable Oil, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
20% off
select hiyo organic social tonics
Promoted
$1.00
each
($0.20 / oz)
H-E-B Chunk Light Tuna in Oil, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$3.58
each
($0.85 / oz)
King Oscar Wild Caught Skinless & Boneless Sardines Spanish Style in Olive Oil, 4.23 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Out of stock
Find similar items
$2.78
each
($0.39 / oz)
Chicken of the Sea Alaskan Pink Salmon Pouch, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.28
each
($0.43 / oz)
StarKist Tuna Creations Deli Style Tuna Salad, 3 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.28
each
($0.49 / oz)
StarKist Tuna Creations Ranch Tuna Pouch, 2.6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$3.28
each
($0.78 / oz)
MW Polar Brisling Sardines, 4.23 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.78
each
($0.51 / oz)
Bumble Bee Snack on the Run Tuna Salad with Crackers, 3.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
Coupon
$2.24
each
($0.19 / oz)
Chicken of the Sea Chunk Light Tuna in Water, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$3.58
each
($0.95 / oz)
King Oscar Wild Caught Sardines in Extra Virgin Olive Oil, 3.75 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Out of stock
Find similar items
$1.26
each
($0.50 / oz)
Bumble Bee Lemon & Pepper Seasoned Tuna Pouch, 2.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$0.96
each
($0.19 / oz)
Hill Country Fare Chunk Light Tuna in Vegetable Oil, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Out of stock
Find similar items
$3.68
each
($0.31 / oz)
StarKist Solid White Albacore Tuna in Water, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.28
each
($0.49 / oz)
StarKist Tuna Creations Bold Hot Buffalo Style Tuna Pouch, 2.6 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.56
each
($0.42 / oz)
Beach Cliff Sardines in Louisiana Hot Sauce, 3.75 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Out of stock
Find similar items
$1.18
each
($0.28 / oz)
Hill Country Fare Sardines in Water, 4.25 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Out of stock
Find similar items
$2.88
each
($0.45 / oz)
StarKist Chunk Light Tuna in Water Pouch, 6.4 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.26
each
($0.50 / oz)
Bumble Bee Spicy Thai Chili Seasoned Tuna Pouch, 2.5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
Coupon
$1.00
each
($0.20 / oz)
Chicken of the Sea Chunk Light Tuna in Water, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.18
each
($0.28 / oz)
Hill Country Fare Sardines in Oil Lightly Smoked, 4.25 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Add to cart
$1.46
each
($0.35 / oz)
Chicken of the Sea Lightly Smoked Sardines In Oil, 3.75 oz
SNAP EBT
Aisle 5
Out of stock
Find similar items
1
2
3
Next
Not what you expected?
Give feedback