Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
2 for $12
select Coca-Cola de Mexico
Save now
Promoted
H-E-B
Shop
Pantry
Canned & dried food
Fruit
Tropical & specialty
Tropical & specialty
2 for $12
select Coca-Cola Hecho En Mexico multipacks
Save now
Promoted
Skip to product grid
Fruit
Apples
Bananas
Berries & cherries
Citrus
Mixed fruit
Peaches, plums, & apricots
Pears
Raisins
Tropical & specialty
Savings
All savings
All savings
13
Has coupon
Has coupon
7
Sale
Sale
5
Price cut
Price cut
1
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
17
H-E-B
H-E-B
9
Hill Country Fare
Hill Country Fare
3
Bare
Bare
1
Brothers All Natural
Brothers All Natural
2
Show all
Brand filters
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
83
Low sodium
Low sodium
57
Select Ingredients
Select Ingredients
14
Gluten free verified
Gluten free verified
12
Vegan
Vegan
9
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
82
$10 - $19.99
$10 - $19.99
7
89 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$1.68
each
($0.08 / oz)
Hill Country Fare No Sugar Added Pineapple Chunks, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.68
each
($0.08 / oz)
Hill Country Fare No Sugar Added Crushed Pineapple, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.68
each
($0.08 / oz)
Hill Country Fare No Sugar Added Pineapple Slices, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.22
each
($0.11 / oz)
Dole Pineapple Chunks in 100% Pineapple Juice, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.22
each
($0.11 / oz)
Dole Pineapple Slices in 100% Pineapple Juice, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3.48
each
($0.22 / oz)
Dole Fruit Bowls - Pineapple Tidbits in 100% Pineapple Juice, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$1.36
each
($0.17 / oz)
Libby's Pineapple Tidbits, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.22
each
($0.11 / oz)
Dole Crushed Pineapple in 100% Pineapple Juice, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
Promoted
Promoted
Skip carousel
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Halloween Candy, 65 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Snickers Ghoulish Green Chocolate Fun Size Halloween Candy, 9.69 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Starburst, Life Savers & Hubba Bubba Assorted Halloween Candy, 95 pc
Add to cart
$19.87
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Halloween Candy Variety Pack, 150 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Twix Ghoulish Green Caramel Chocolate Cookie Fun Size Halloween Candy, 9.8 oz
Add to cart
$5.99
each
Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 15 pc
Add to cart
$14.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Fun Size Halloween Candy, 55 pc
Add to cart
$5.99
each
M&M'S, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Trick Or Treat Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Twix Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
$24.87
each
M&M's, Milky Way, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Halloween Candy, 200 pc
Add to cart
$5.78
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Milk Chocolate Minis Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles, Twix, Starburst & 3 Musketeers Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S & Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
$7.99
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Individually Wrapped Halloween Candy Bars, 13.95 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles Assorted Chewy Fun Size Halloween Candy, 20 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Minis Fun Size Mixed - Party Bag, 17.67 oz
Add to cart
$3.99
each
Skittles Gummies Mix Fun Size, 7.31 oz
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
$5.99
each
Mars Variety Pack Bag, 30 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 9.48 oz
Add to cart
$3.99
each
Starburst Original Fun Size Fruit Chews Candy, 9.17 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles And Starburst Mixed Variety Fun Size Candy Bag, 20 pc
Add to cart
$3.96
each
Skittles Shriekers! Chewy Candies Halloween Fun Size Packs, 8.47 oz
Add to cart
$21.88
each
M&M'S Milk Chocolate Candy Full Size Variety Pack, 30.58 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Snickers Almond & Crunchy Peanut Butter Chocolate Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Starburst Assorted Fun Size Halloween Candy, 40 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles & Life Savers Assorted Variety Pack Bag, 45 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Trick or Treat Halloween Candy, 19.37 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Snickers Pumpkins Chocolate Halloween Candy Bars - Share Size, 2.2 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Twix Skulls - Share Size, 2.12 oz
Add to cart
$1.49
each
Twix Skull, 1.06 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
M&M'S Minis Milk Chocolate Halloween Candy Tube, 1.77 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Milk Chocolate Fun Size Individually Wrapped Candy, 10.53 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Fun Size Candy, 10.57 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Milky Way Fun Size Chocolate Candy Bars, 10.65 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Twix Milk Chocolate Caramel Cookie Fun Size Candy Bars, 10.83 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Skittles Shriekers Sour Chewy Halloween Candy - Share Size, 3.6 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
3 Musketeers Milk Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.48 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Snickers Original Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.59 oz
Add to cart
$1.48
each
($0.18 / oz)
Dole Pineapple Chunks in 100% Pineapple Juice, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
Coupon
$2.98
each
($0.99 / oz)
H-E-B Mi Tienda Flor de Jamaica Hibiscus Flower, 3 oz
SNAP EBT
In Produce
Add to cart
$1.36
each
($0.17 / oz)
Libby's Crushed Pineapple in Juice, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$7.98
each
($0.66 / oz)
Natural Delights Fresh Pitted Medjool Dates, 12 oz
SNAP EBT
In Produce
Add to cart
$3.98
each
($0.28 / oz)
Golden Farms Unsweetened Organic Pineapple Chunks, 14 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.48
each
($0.18 / oz)
Dole Pineapple Tidbits in 100% Pineapple Juice, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.18
each
($0.11 / oz)
Libby's Sliced Pineapple in Juice, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.22
each
($0.11 / oz)
Dole Pineapple Slices in Heavy Syrup, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
2 for $12
select Coca-Cola Hecho En Mexico multipacks
Promoted
$1.48
each
($0.18 / oz)
Dole Crushed Pineapple in Heavy Syrup, 8.25 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.36
each
($0.17 / oz)
Libby's Chunk Pineapple in Juice, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$4.98
each
($0.31 / oz)
H-E-B Banana Chips, 16 oz
SNAP EBT
In Produce
Add to cart
$2.18
each
($0.11 / oz)
Libby's Chunk Pineapple in Juice, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.48
each
($0.18 / oz)
Dole Crushed Pineapple in 100% Juice, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3.98
each
($0.66 / oz)
Mariani Probiotic Apricots, 6 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$12.98
each
($0.81 / oz)
Mariani No Added Sugar Mango, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.22
each
($0.11 / oz)
Dole Pineapple Chunks in Heavy Syrup, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3 off 2
select Chobani creamer or La Colombe coffee
Promoted
$1.48
each
($0.18 / oz)
Dole Pineapple Slices in 100% Pineapple Juice, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$4.27
each
($0.53 / oz)
Sunsweet Pitted Dates, 8 oz
SNAP EBT
Add to cart
$9.48
each
($0.79 / oz)
Natural Delights Fresh Organic Pitted Medjool Dates, 12 oz
SNAP EBT
In Produce
Add to cart
$1.36
each
($0.17 / oz)
Libby's Sliced Pineapple in Juice, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
Sale
$3.98
$3.46
each
($0.77 / oz)
Nutty & Fruity Natural Mango, 4.5 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.18
each
($0.11 / oz)
Libby's Crushed Pineapple in Juice, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.22
each
($0.11 / oz)
Dole Crushed Pineapple in Heavy Syrup, 20 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$13.98
each
($0.58 / oz)
Natural Delights Fresh Pitted Medjool Dates, 24 oz
SNAP EBT
In Produce
Add to cart
$2 off
Wholesome agave
Promoted
$2.48
each
($0.99 / oz)
Seneca Caramel Apple Chips, 2.5 oz
SNAP EBT
Add to cart
$5.98
each
($1.20 / oz)
H-E-B Organics Dried Mangoes, 5 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.98
each
($0.55 / oz)
H-E-B Dried Pineapple Chunks, 9 oz
SNAP EBT
In Produce
Add to cart
$2.18
each
($0.15 / oz)
Libby's Tropical Sliced Mango in Light Syrup, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
Price cut
$5.12
$4.48
each
($1.66 / oz)
Bare Baked Crunchy Toasted Coconut Chips, 2.7 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.48
each
($4.48 / oz)
Brothers All Natural Fuji Apple Freeze-Dried Fruit Crisps, 1 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
Coupon
$2.98
each
($0.60 / oz)
H-E-B Mi Tienda Fresh Tamarindo, 5 oz
SNAP EBT
In Produce
Add to cart
$4.48
each
($0.56 / oz)
H-E-B Dried Crystallized Sliced Ginger, 8 oz
In Produce
Add to cart
High quality protein to build muscle
Promoted
Coupon
$5.98
each
($0.60 / oz)
Natural Delights Mini Pecan-Rolled Cacao Medjool Dates, 10 oz
In Produce
Add to cart
$2.48
each
($0.99 / oz)
Seneca Cinnamon Apple Chips, 2.5 oz
SNAP EBT
Add to cart
$4.99
each
($1.43 / oz)
Mariani Sweetened Wild Blueberries, 3.5 oz
Add to cart
$5.78
each
($0.72 / oz)
H-E-B Mango Slices No Sugar Added, 8 oz
SNAP EBT
In Produce
Add to cart
$4.98
each
($0.71 / oz)
Sun-Maid California Dried Mission Figs, 7 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$1.48
each
($0.18 / oz)
Dole Pineapple Slices In Heavy Syrup, 8.25 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
Coupon
$6.98
each
($0.70 / oz)
Natural Delights Organic Coconut Mini Medjool Dates, 10 oz
SNAP EBT
In Produce
Add to cart
$1.48
each
($0.18 / oz)
Dole Pineapple Chunks In Heavy Syrup, 8.25 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
Sale
$6.98
$6.23
each
($0.39 / oz)
Nutty & Fruity Chili Mango, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$6.98
each
($0.44 / oz)
H-E-B Pitted Prunes, 16 oz
SNAP EBT
In Produce
Add to cart
$2.48
each
($0.99 / oz)
Seneca Pink Lady Apple Chips, 2.5 oz
SNAP EBT
Add to cart
$4.38
each
($0.55 / oz)
Sun-Maid Natural Deglet Noor Pitted Dates, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$16.69
each
($0.52 / oz)
Mariani Mediterranean Apricots, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.98
each
($0.50 / oz)
Mariani Chopped Dates, 8 oz
Aisle 9
Add to cart
$3.98
each
($0.28 / oz)
Golden Farms Unsweetened Organic Pineapple Rings, 14 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$4.98
each
($0.83 / oz)
Maui & Sons Dried Mango Slices, 6 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$9.68
each
($0.60 / oz)
Natural Delights Fresh Organic Whole Medjool Dates, 1 lb
SNAP EBT
In Produce
Add to cart
Sale
$3.98
$3.43
each
($0.76 / oz)
Nutty & Fruity Dried Pineapple, 4.5 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.74
each
($0.53 / oz)
Nutty & Fruity Chili Mango, 9 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.28
each
($1.07 / ct)
Golden Farms Organic Mango Sauce Pouches, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
1
2
Next
Not what you expected?
Give feedback