Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
2 for $12
select Coca-Cola de Mexico
Save now
Promoted
H-E-B
Shop
Pantry
Canned & dried food
Fruit
Peaches, plums, & apricots
Peaches, plums, & apricots
2 for $12
select Coca-Cola Hecho En Mexico multipacks
Save now
Promoted
Skip to product grid
Fruit
Apples
Bananas
Berries & cherries
Citrus
Mixed fruit
Peaches, plums, & apricots
Pears
Raisins
Tropical & specialty
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
13
H-E-B
H-E-B
3
Hill Country Fare
Hill Country Fare
9
Del Monte
Del Monte
6
Dole
Dole
5
Show all
Brand filters
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
37
Low sodium
Low sodium
21
Gluten free verified
Gluten free verified
6
Select Ingredients
Select Ingredients
6
Heart healthy
Heart healthy
4
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
35
$10 - $19.99
$10 - $19.99
2
37 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$2.78
each
($0.10 / oz)
Hill Country Fare Peach Slices in Heavy Syrup, 29 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.78
each
($0.12 / oz)
Hill Country Fare Sliced Peaches - Heavy Syrup, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.78
each
($0.12 / oz)
Hill Country Fare Light Yellow Cling Peach Slices, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.37
each
($0.15 / oz)
H-E-B Yellow Cling Diced Peaches in Fruit Juice Snack Bowls, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$1.18
each
($0.15 / oz)
Hill Country Fare Sliced Yellow Cling Peaches, 8.25 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.77
each
($0.18 / oz)
Del Monte Sliced Peaches in 100% Juice, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$5.97
each
($0.37 / oz)
H-E-B Sweet Pitted Prunes, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.18
each
($0.15 / oz)
Libby's Yellow Cling Sliced Peaches in Fruit Juice, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
Promoted
Promoted
Skip carousel
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Halloween Candy, 65 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Snickers Ghoulish Green Chocolate Fun Size Halloween Candy, 9.69 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Starburst, Life Savers & Hubba Bubba Assorted Halloween Candy, 95 pc
Add to cart
$19.87
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Halloween Candy Variety Pack, 150 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Twix Ghoulish Green Caramel Chocolate Cookie Fun Size Halloween Candy, 9.8 oz
Add to cart
$5.99
each
Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 15 pc
Add to cart
$14.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Fun Size Halloween Candy, 55 pc
Add to cart
$5.99
each
M&M'S, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Trick Or Treat Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Twix Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
$24.87
each
M&M's, Milky Way, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Halloween Candy, 200 pc
Add to cart
$5.78
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Milk Chocolate Minis Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles, Twix, Starburst & 3 Musketeers Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S & Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
$7.99
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Individually Wrapped Halloween Candy Bars, 13.95 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles Assorted Chewy Fun Size Halloween Candy, 20 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Minis Fun Size Mixed - Party Bag, 17.67 oz
Add to cart
$3.99
each
Skittles Gummies Mix Fun Size, 7.31 oz
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
$5.99
each
Mars Variety Pack Bag, 30 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 9.48 oz
Add to cart
$3.99
each
Starburst Original Fun Size Fruit Chews Candy, 9.17 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles And Starburst Mixed Variety Fun Size Candy Bag, 20 pc
Add to cart
$3.96
each
Skittles Shriekers! Chewy Candies Halloween Fun Size Packs, 8.47 oz
Add to cart
$21.88
each
M&M'S Milk Chocolate Candy Full Size Variety Pack, 30.58 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Snickers Almond & Crunchy Peanut Butter Chocolate Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Starburst Assorted Fun Size Halloween Candy, 40 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles & Life Savers Assorted Variety Pack Bag, 45 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Trick or Treat Halloween Candy, 19.37 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Snickers Pumpkins Chocolate Halloween Candy Bars - Share Size, 2.2 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Twix Skulls - Share Size, 2.12 oz
Add to cart
$1.49
each
Twix Skull, 1.06 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
M&M'S Minis Milk Chocolate Halloween Candy Tube, 1.77 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Milk Chocolate Fun Size Individually Wrapped Candy, 10.53 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Fun Size Candy, 10.57 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Milky Way Fun Size Chocolate Candy Bars, 10.65 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Twix Milk Chocolate Caramel Cookie Fun Size Candy Bars, 10.83 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Skittles Shriekers Sour Chewy Halloween Candy - Share Size, 3.6 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
3 Musketeers Milk Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.48 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Snickers Original Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.59 oz
Add to cart
$4.82
each
($0.20 / oz)
Dole Sliced Peaches in 100% Fruit Juice, 23.5 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3.48
each
($0.20 / oz)
Dole Fruit Bowls - Peaches in Strawberry Flavored Gel, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.48
each
($0.22 / oz)
Dole Fruit Bowls - Diced Peaches in 100% Juice, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.44
each
($0.16 / oz)
Del Monte Freestone Sliced Peaches in Heavy Syrup, 15.25 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.77
each
($0.18 / oz)
Del Monte Lite Sliced Peaches in Extra Light Syrup, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3.97
each
($0.50 / oz)
H-E-B Sweet Pitted Prunes, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.36
each
($0.22 / oz)
Del Monte No Sugar Added Diced Peaches, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.18
each
($0.15 / oz)
Libby's Yellow Cling Sliced Peaches in Extra Light Syrup, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
2 for $12
select Coca-Cola Hecho En Mexico multipacks
Promoted
$1.26
each
($0.16 / oz)
Hill Country Fare Sliced Yellow Cling Peaches – Heavy Syrup, 8.75 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$7.24
each
($0.45 / oz)
Sunsweet Pitted Prunes, 16 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.77
each
($0.13 / oz)
Del Monte Peach Halves in Heavy Syrup, 29 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.18
each
($0.15 / oz)
Libby's No Sugar Added Sliced Peaches, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$9.74
each
($0.19 / oz)
Dole Fruit Bowls - Diced Peaches in Strawberry Flavored Gel, 12 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$9.74
each
($0.20 / oz)
Dole Fruit Bowls - Diced Peaches in 100% Juice, 12 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$1.78
each
($0.12 / oz)
Hill Country Fare Peach Halves - Heavy Syrup, 15.25 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.78
each
($0.10 / oz)
Hill Country Fare Peach Halves - Heavy Syrup, 29 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3 off 2
select Chobani creamer or La Colombe coffee
Promoted
$3.36
each
($0.21 / oz)
Del Monte Diced Peaches in Juice, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.28
each
($0.54 / oz)
Sunsweet D'Noir Pitted Prunes, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$1.68
each
($0.11 / oz)
Hill Country Fare Unpeeled Apricot Halves – Heavy Syrup, 15.25 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$7.37
each
($0.61 / oz)
Sunsweet Ones Amaz!ng Prunes Value Pack, 12 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.78
each
($0.94 / pack)
H-E-B Organics Diced Yellow Cling Peach Snack Bowls, 4 pk
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.98
each
($0.57 / oz)
Mariani Probiotic Prunes, 7 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.48
each
($0.75 / oz)
Sunsweet Ones Amaz!ng Prunes, 6 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$1.78
each
($0.12 / oz)
Hill Country Fare Light Yellow Cling Peach Halves, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2 off
Wholesome agave
Promoted
$4.98
each
($0.62 / oz)
Sunsweet Amazin Pitted Dried Plums, 8 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$9.98
each
($0.83 / oz)
Nature's Eats Sun Dried Apricot Halves, 12 oz
SNAP EBT
In Produce
Add to cart
$12.97
each
($0.81 / ct)
GoGo squeeZ yogurtZ Low Fat Mango/Peach Yogurt Variety Pack Snack Pouches, 16 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$14.48
each
($0.45 / oz)
Mariani Dried Pitted Prunes, 32 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$6.48
lb
($0.40 / oz)
SunRidge Farms Pitted Deglet Noor Dates, lb
SNAP EBT
Aisle 1
Add to cart
Not what you expected?
Give feedback