Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
$3 off 2
select Chobani or La Colombe items
Save now
Promoted
H-E-B
Shop
Pantry
Canned & dried food
Fruit
Mixed fruit
Mixed fruit
2 for $12
select Coca-Cola Hecho En Mexico multipacks
Save now
Promoted
Skip to product grid
Fruit
Apples
Bananas
Berries & cherries
Citrus
Mixed fruit
Peaches, plums, & apricots
Pears
Raisins
Tropical & specialty
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
14
H-E-B
H-E-B
4
Hill Country Fare
Hill Country Fare
6
Brothers All Natural
Brothers All Natural
1
Del Monte
Del Monte
9
Show all
Brand filters
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
52
Low sodium
Low sodium
36
Gluten free verified
Gluten free verified
19
No added sugar
No added sugar
14
Select Ingredients
Select Ingredients
11
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
48
$10 - $19.99
$10 - $19.99
4
52 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$1.78
each
($0.12 / oz)
Hill Country Fare Light Fruit Cocktail, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.78
each
($0.12 / oz)
Hill Country Fare Extra Cherry Mixed Fruit – Light Syrup, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.37
each
($0.15 / oz)
H-E-B Cherry Mixed Fruit in Fruit Juice Snack Bowls, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$1.26
each
($0.16 / oz)
Hill Country Fare Fruit Cocktail - Heavy Syrup, 8.75 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3.48
each
($0.22 / oz)
Dole Fruit Bowls - Mixed Fruit in 100% Juice, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.78
each
($0.09 / oz)
Hill Country Fare Fruit Cocktail in Heavy Syrup, 30 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.37
each
($0.15 / oz)
H-E-B Mixed Fruit in Fruit Juice Snack Bowls, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Out of stock
Find similar items
$1.55
each
($3.69 / oz)
Brothers All Natural Strawberry & Banana Freeze-Dried Fruit Crisps, 0.42 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
Promoted
Promoted
Skip carousel
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Halloween Candy, 65 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Snickers Ghoulish Green Chocolate Fun Size Halloween Candy, 9.69 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Starburst, Life Savers & Hubba Bubba Assorted Halloween Candy, 95 pc
Add to cart
$19.87
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Halloween Candy Variety Pack, 150 pc
Add to cart
Coupon
$5.99
each
Twix Ghoulish Green Caramel Chocolate Cookie Fun Size Halloween Candy, 9.8 oz
Add to cart
$5.99
each
Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 15 pc
Add to cart
$14.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Fun Size Halloween Candy, 55 pc
Add to cart
$5.99
each
M&M'S, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Trick Or Treat Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.94
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Twix Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
$24.87
each
M&M's, Milky Way, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Halloween Candy, 200 pc
Add to cart
$5.78
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Assorted Milk Chocolate Minis Halloween Candy, 30 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles, Twix, Starburst & 3 Musketeers Assorted Trick or Treat Halloween Candy, 60 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S & Snickers Assorted Fun Size Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
$7.99
each
Snickers, Twix, Milky Way & 3 Musketeers Minis Individually Wrapped Halloween Candy Bars, 13.95 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles Assorted Chewy Fun Size Halloween Candy, 20 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S Minis Fun Size Mixed - Party Bag, 17.67 oz
Add to cart
$3.99
each
Skittles Gummies Mix Fun Size, 7.31 oz
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 10 oz
Add to cart
$5.99
each
Mars Variety Pack Bag, 30 pc
Add to cart
$5.57
each
M&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Halloween Blend Candy, 9.48 oz
Add to cart
$3.99
each
Starburst Original Fun Size Fruit Chews Candy, 9.17 oz
Add to cart
$5.78
each
Skittles And Starburst Mixed Variety Fun Size Candy Bag, 20 pc
Add to cart
$3.96
each
Skittles Shriekers! Chewy Candies Halloween Fun Size Packs, 8.47 oz
Add to cart
$21.88
each
M&M'S Milk Chocolate Candy Full Size Variety Pack, 30.58 oz
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Snickers Almond & Crunchy Peanut Butter Chocolate Halloween Candy, 35 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers, Skittles & Starburst Assorted Fun Size Halloween Candy, 40 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
Skittles & Life Savers Assorted Variety Pack Bag, 45 pc
Add to cart
Coupon
$9.99
each
M&M'S, Snickers & Twix Assorted Milk Chocolate Trick or Treat Halloween Candy, 19.37 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Snickers Pumpkins Chocolate Halloween Candy Bars - Share Size, 2.2 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Twix Skulls - Share Size, 2.12 oz
Add to cart
$1.49
each
Twix Skull, 1.06 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
M&M'S Minis Milk Chocolate Halloween Candy Tube, 1.77 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Milk Chocolate Fun Size Individually Wrapped Candy, 10.53 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
M&M'S Peanut Milk Chocolate Fun Size Candy, 10.57 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Milky Way Fun Size Chocolate Candy Bars, 10.65 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Twix Milk Chocolate Caramel Cookie Fun Size Candy Bars, 10.83 oz
Add to cart
Coupon
$2.50
each
Skittles Shriekers Sour Chewy Halloween Candy - Share Size, 3.6 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
3 Musketeers Milk Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.48 oz
Add to cart
Coupon
$5.97
each
Snickers Original Chocolate Fun Size Candy Bars, 10.59 oz
Add to cart
$9.74
each
($0.20 / oz)
Dole Fruit Bowls - Cherry Mixed Fruit in 100% Juice, 12 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.48
each
($0.20 / oz)
Dole Fruit Bowls - Cherry Mixed Fruit in 100% Juice, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.48
each
($0.20 / oz)
Dole Fruit Bowls - Mixed Fruit in Black Cherry Flavored Gel, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$6.54
each
($0.54 / ct)
H-E-B Squeeze Me! Apple Strawberry Banana Applesauce Pouches, 12 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Out of stock
Find similar items
$3.48
each
($0.81 / oz)
Dole Fruit Bowls - Mixed Fruit in No Sugar Added Cherry Flavored Gel, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$1.78
each
($0.12 / oz)
Hill Country Fare Fruit Cocktail - Heavy Syrup, 15.25 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$7.13
each
($0.59 / ct)
GoGo squeeZ Fruit & Veggiez No Sugar Added Mixed Berry/ Pear Applesauce Variety Pouches, 12 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$1.66
each
($0.11 / oz)
Hill Country Fare Chunky Mixed Fruit – Heavy Syrup, 15.25 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3 off 2
select Chobani creamer or La Colombe coffee
Promoted
$12.98
each
($0.65 / ct)
GoGo squeeZ Fruit & VeggieZ Dino Pear Peach Carrot Applesauce Pouches, 20 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$12.58
each
($0.63 / ct)
GoGo squeeZ No Sugar Added Banana Strawberry Applesauce Variety Pouches, 20 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.18
each
($0.15 / oz)
Libby's Skinny Fruits Tropical Fruit Salad Sweetened with Splenda, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.44
each
($0.17 / oz)
Del Monte No Sugar Added Fruit Cocktail, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$7.13
each
($0.59 / ct)
GoGo squeeZ Fruit & VeggieZ No Sugar Added Peach/Strawberry Applesauce Variety Pouches, 12 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.77
each
($0.18 / oz)
Del Monte Fruit Cocktail in 100% Juice, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3.77
each
($0.13 / oz)
Del Monte Fruit Cocktail in Heavy Syrup, 30 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.18
each
($0.15 / oz)
Libby's Fruit Cocktail, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
2 for $12
select Coca-Cola Hecho En Mexico multipacks
Promoted
$9.74
each
($0.20 / oz)
Dole Fruit Bowls No Sugar Added Variety Pack, 12 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Out of stock
Find similar items
$9.74
each
($0.20 / oz)
Dole Fruit Bowls - Pineapple Paradise Tidbits in 100% Juice, 12 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.18
each
($0.15 / oz)
Libby's No Sugar Added Fruit Cocktail, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3.36
each
($0.21 / oz)
Del Monte Cherry Mixed Fruit In Light Syrup Cherry Flavor, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.44
each
($0.16 / oz)
Del Monte Chunky Mixed Fruit in 100% Juice, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.29
each
($0.15 / oz)
Dole No Sugar Added Tropical Fruit, 15.25 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.18
each
($0.15 / oz)
Libby's Seriously Cherry! Fruit Cocktail, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3.86
each
($0.21 / oz)
Del Monte Fruit & Gel Mixed Fruit in Cherry Gel, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2 off
Wholesome agave
Promoted
$3.98
each
($1.00 / ct)
GoGo squeeZ Active Electrolyte No Sugar Added Blueberry Strawberry Lemon Fruit Blend, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.77
each
($0.18 / oz)
Del Monte Very Cherry Mixed Fruit, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.44
each
($0.16 / oz)
Del Monte Citrus Salad, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3.98
each
($1.00 / ct)
GoGo squeeZ Active Electrolyte No Sugar Added Strawberry Pineapple Orange Fruit Blend, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.77
each
($0.18 / oz)
Del Monte Fruit Cocktail in Heavy Syrup, 15.25 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$9.98
each
($1.00 / ct)
GoGo squeeZ Active Electrolyte No Sugar Added Strawberry Pineapple Orange Fruit Blend, 10 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.78
each
($0.94 / ct)
H-E-B Organics Blended Fruit & Veg Pouches - Apple Carrot, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Out of stock
Find similar items
$7.97
each
($0.66 / ct)
GoGo squeeZ No Sugar Added Apple & Gimme 5 Applesauce & Fruit Puree Variety, 12 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
Happy plates every night
Promoted
$8.68
each
($2.17 / ct)
Noka Super Berry Superfood Smoothies + Immune Support , 4 pk
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$12.58
each
($0.63 / ct)
GoGo squeeZ No Sugar Added Apple Peach Gimme 5 Applesauce Variety Pouches, 20 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.18
each
($0.15 / oz)
Libby's Fruit Cocktail in Extra Light Syrup, 15 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$9.98
each
($1.00 / ct)
GoGo squeeZ Active Electrolyte No Sugar Added Blueberry Strawberry Lemon Fruit Blend, 10 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$12.97
each
($0.81 / ct)
GoGo squeeZ Yogurtz Strawberry & Banana Pouches, 16 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.78
each
($0.94 / ct)
H-E-B Organics Blended Fruit & Grain Pouches - Pear Apple Quinoa, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.78
each
($0.94 / ct)
H-E-B Organics Blended Fruit & Veg Pouches - Apple Sweet Potato, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Out of stock
Find similar items
$8.68
each
($2.17 / ct)
Noka Superfood Smoothie Pouches - Cherry Acai, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$9.98
each
($1.00 / ct)
GoGo squeeZ Active Electrolyte No Sugar Added Cherry Raspberry Lime Fruit Blend, 10 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.58
each
($0.64 / ct)
H-E-B Squeeze Me! Peach Applesauce Pouches, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Out of stock
Find similar items
$3.78
each
($0.94 / ct)
H-E-B Organics Strawberry Lemon Fruit Pouches, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$6.48
each
($3.24 / oz)
Karen's Naturals Organic Strawberries 'n Bananas, 2 oz
SNAP EBT
Aisle 1
Add to cart
Not what you expected?
Give feedback