Skip To Content
In-store
at
Victoria H‑E‑B plus!
Search H E B.com
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Saved recipes
Savings
Weekly ad
Pharmacy
Help & FAQs
Shop
Shop
All departments
All departments
Recipes & meals
Recipes & meals
Recipes
Recipes
Meals made easy
Meals made easy
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
Restaurants
Restaurants
Catering
Catering
Savings
Savings
All savings
All savings
Coupons
Coupons
Weekly ad
Weekly ad
Sale & Price cut
Sale & Price cut
H-E-B credit card
H-E-B credit card
Pharmacy
Pharmacy
H-E-B Pharmacy
H-E-B Pharmacy
Prescription services
Specialty pharmacy
Prescription delivery
Prescription compounding
Accessible Rx labels
Prescription flavoring
Pet meds
$4 generics
GLP-1 savings
Health services
Vaccinations
Health screenings
Medicare
Lab services
Rx Advantage for employers
Wellness
Wellness
About H-E-B Wellness
About H-E-B Wellness
Primary Care
Primary Care
Nutrition Services
Nutrition Services
Find a clinic
Find a clinic
Find a provider
Find a provider
Shop by dietary preference
Shop by dietary preference
Shop all
Low carb lifestyle
Gluten free
Organic
Plant based
Protein
Higher Harvest
H-E-B Dietitian picks
Family corner
Sports nutrition
H-E-B Organics
Vitamins
Healthy living
H-E-B Select Ingredients
GLP-1 friendly
H-E-B Wellness for employers
H-E-B Wellness for employers
More H-E-B
More H-E-B
Discover our brands
Discover our brands
Shop all
H-E-B
Hill Country Fare
Meal Simple
Mi Tienda
Higher Harvest
Mootopia
Heritage Ranch
Field & Future
Texas Tough
Store services
Store services
Find a store
Find a store
Other stores by H-E-B
Central Market
opens in new tab
Favor Delivery
opens in new tab
Joe V's Smart Shop
opens in new tab
Mi Tienda
opens in new tab
H-E-B Mexico
opens in new tab
In-store at
Victoria H‑E‑B plus!
Sign up
or
log in
Shopping lists
Lists
Help & FAQs
Help & FAQs
A little luxury
Shop now
Promoted
H-E-B
Shop
Pantry
Canned & dried food
Fruit
Apples
Apples
Scary good treats
Shop now
Promoted
Skip to product grid
Fruit
Apples
Bananas
Berries & cherries
Citrus
Mixed fruit
Peaches, plums, & apricots
Pears
Raisins
Tropical & specialty
Savings
All savings
All savings
9
Has coupon
Has coupon
9
Brand
All H-E-B brands
All H-E-B brands
23
H-E-B
H-E-B
14
Bare
Bare
4
Brothers All Natural
Brothers All Natural
2
Glory Foods
Glory Foods
1
Show all
Brand filters
Ways to shop
SNAP EBT eligible
SNAP EBT eligible
76
Gluten free verified
Gluten free verified
53
Low sodium
Low sodium
38
Select Ingredients
Select Ingredients
23
No added sugar
No added sugar
15
Show all
Ways to shop filters
Price
$0 - $9.99
$0 - $9.99
67
$10 - $19.99
$10 - $19.99
8
$20 - $29.99
$20 - $29.99
1
76 results
Filter
Sort by
Best match
Price low to high
Price high to low
A-Z
Z-A
$2.21
each
($0.09 / oz)
H-E-B Unsweetened Applesauce Cups, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.21
each
($0.09 / oz)
H-E-B Original Applesauce Cups, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$6.54
each
($0.54 / ct)
H-E-B Squeeze Me! Applesauce Pouches, 12 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Out of stock
Find similar items
$2.21
each
($0.09 / oz)
H-E-B Cinnamon Applesauce Cups, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.82
each
($0.12 / oz)
H-E-B Unsweetened Applesauce, 23 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.21
each
($0.09 / oz)
H-E-B Strawberry Applesauce Cups, 6 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$0.78
each
($0.24 / ct)
H-E-B Squeeze Me! Applesauce Pouch, 1 ct
SNAP EBT
Near Checkout 1
Out of stock
Find similar items
$3.64
each
($0.07 / oz)
H-E-B Unsweetened Applesauce, 46 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
Promoted
Promoted
Skip carousel
Coupon
$4.22
each
Hellmann's Garlic Aioli Dip & Spread, 11.5 oz
Add to cart
Coupon
$4.22
each
Hellmann's Medium Spicy Mayonnaise Dressing, 11.5 oz
Add to cart
Coupon
$6.52
each
Hellmann's Mayonnaise Dressing with Olive Oil, 20 oz
Add to cart
Coupon
$4.22
each
Hellmann's Mild Chipotle Mayonnaise Dressing Squeeze Bottle, 11.5 oz
Add to cart
$4.22
each
Hellmann's Vegan Dressing and Spread Vegan, 11.5 oz
Add to cart
Coupon
$4.22
each
Hellmann's Squeeze Light Mayonnaise, 11.5 oz
Add to cart
Coupon
$6.52
each
Hellmann's Real Mayonnaise Squeeze Bottle, 20 oz
Add to cart
Coupon
$4.22
each
Hellmann's Japanese Inspired Mayo Dressing, 11.5 oz
Add to cart
Coupon
$6.52
each
Hellmann's Light Mayonnaise Light Mayo Squeeze Bottle, 20 oz
Add to cart
Coupon
$4.22
each
Hellmann's Real Mayonnaise Squeeze Bottle, 11.5 oz
Add to cart
$2.68
each
($0.17 / oz)
H-E-B Organics Unsweetened Applesauce Cups, 4 pk
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.82
each
($0.12 / oz)
H-E-B Original Applesauce, 24 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
Coupon
$2.68
each
($0.67 / oz)
Mott's Applesauce 6 pk Cups, 4 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.92
each
($0.16 / oz)
H-E-B Organics Unsweetened Applesauce, 24 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$1.55
each
($4.43 / oz)
Brothers All Natural Fuji Apple Freeze-Dried Fruit Crisps, 0.35 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
Coupon
$2.68
each
($0.69 / oz)
Mott's No Sugar Added Applesauce 6 pk Cups, 3.9 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.64
each
($0.08 / oz)
H-E-B Original Applesauce, 48 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$7.97
each
($0.66 / ct)
GoGo squeeZ No Sugar Added Apple Applesauce & Fruit Puree Pouches, 12 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
A little luxury
Promoted
$2.98
each
($0.23 / oz)
GoGo squeeZ No Sugar Added Apple Applesauce & Fruit Puree Pouches, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2.82
each
($0.12 / oz)
H-E-B Cinnamon Applesauce, 24 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$21.88
each
($0.44 / ct)
H-E-B Squeeze Me! Applesauce Pouches, 50 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$12.58
each
($0.63 / ct)
GoGo squeeZ No Sugar Added Apple Applesauce & Fruit Puree Pouches, 20 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$7.97
each
($0.66 / ct)
GoGo squeeZ No Sugar Added Apple Strawberry Applesauce & Fruit Puree Pouches, 12 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$11.98
each
($0.50 / ct)
H-E-B Squeeze Me! Applesauce Pouches - Apple & Apple Cinnamon, 24 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Out of stock
Find similar items
$6.54
each
($0.54 / ct)
H-E-B Squeeze Me! Apple Cinnamon Applesauce Pouches, 12 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Out of stock
Find similar items
$3.98
each
($1.14 / oz)
Gourmet Nut Simple Slices Apple Chips Red Apples, 3.5 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
Scary good treats
Promoted
Coupon
$2.68
each
($0.67 / oz)
Mott's Cinnamon Applesauce 6 pk Cups, 4 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$12.97
each
($0.81 / ct)
GoGo squeeZ yogurtZ Low Fat Strawberry Banana Yogurt Snack Pouches, 16 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
Coupon
$2.68
each
($0.69 / oz)
Mott's Strawberry Applesauce 6 pk Cups, 4 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.87
each
($0.08 / oz)
Mott's Cinnamon Applesauce, 48 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3.92
each
($0.16 / oz)
H-E-B Organics Cinnamon Applesauce, 24 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Out of stock
Find similar items
$2.98
each
($0.74 / ct)
GoGo squeeZ No Sugar Added Apple Strawberry Applesauce & Fruit Puree Pouches, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$6.97
each
($0.58 / ct)
Mott's No Sugar Added Applesauce 12 pk Pouches, 3.2 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$7.97
each
($0.66 / ct)
GoGo squeeZ No Sugar Added Apple Cinnamon Applesauce & Fruit Puree Pouches, 12 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$2 off
Wholesome agave
Promoted
$7.97
each
($0.66 / ct)
GoGo squeeZ No Sugar Added Apple Banana Strawberry Applesauce Variety Pouches, 12 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
Coupon
$2.68
each
($0.69 / oz)
Mott's No Sugar Added Granny Smith Applesauce 6 pk Cups, 3.9 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.87
each
($0.08 / oz)
Mott's Applesauce, 48 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.98
each
($0.23 / oz)
GoGo squeeZ No Sugar Added Apple Cinnamon Applesauce & Fruit Puree Pouches, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$1.55
each
($4.43 / oz)
Brothers All Natural Fuji Apple & Cinnamon Freeze-Dried Fruit Crisps, 0.35 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$6.97
each
($0.58 / ct)
Mott's No Sugar Added Applesauce Variety Pack 12 pk Pouches, 3.2 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$8.97
each
($0.90 / ct)
GoGo squeeZ yogurtZ Low Fat Blueberry & Berry Yogurt Snack Pouches, 10 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.48
each
($1.12 / ct)
North Coast Organic Honeycrisp Applesauce Pouches, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
Happy plates every night
Promoted
$1.97
each
($0.13 / oz)
Glory Foods Sweet Traditions Fried Apples, 14.5 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3.87
each
($0.08 / oz)
Mott's No Sugar Added Applesauce, 46 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$2.68
each
($0.17 / oz)
H-E-B Organics Cinnamon Applesauce Cups, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.98
each
($1.14 / oz)
Gourmet Nut Simple Slices Apple Chips Cinnamon Red Apples, 3.5 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.78
each
($0.94 / ct)
H-E-B Organics Blended Fruit & Yogurt Pouches - Apple Peach, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.98
each
($0.21 / oz)
North Coast Organic Apple Sauce, 24 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3.58
each
($0.22 / oz)
North Coast Organic Applesauce Cups, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.78
each
($0.94 / ct)
H-E-B Organics Blended Fruit & Yogurt Pouches - Apple Strawberry, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$18.98
each
($0.53 / ct)
H-E-B Organics Applesauce Pouches - Texas-Size Pack, 36 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.48
each
($1.32 / oz)
Bare Baked Crunchy Cinnamon Apple Chips, 3.4 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.48
each
($1.12 / ct)
North Coast Organic Apple Sauce with Probiotics, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.78
each
($0.94 / ct)
H-E-B Organics Blended Fruit & Yogurt Pouches – Apple Blueberry, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.98
each
($0.21 / oz)
North Coast Organic Honeycrisp Applesauce, 24 oz
SNAP EBT
Aisle 6
Add to cart
$3.97
each
($0.99 / ct)
GoGo SqueeZ SlymeZ Blueberry Raspberry Fruit Gel Pouches, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$8.68
each
($2.17 / ct)
Noka Superfood Smoothies + Prebiotic Fiber & Flax Pouches - Strawberry Pineapple, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.48
each
($1.32 / oz)
Bare Baked Crunchy Fuji & Reds Apple Chips, 3.4 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$3.58
each
($0.22 / oz)
North Coast Organic Apple Sauce with Cinnamon , 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$4.48
each
($1.32 / oz)
Bare Baked Crunchy Granny Smith Apple Chips, 3.4 oz
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$8.68
each
($2.17 / ct)
Noka Superfood Smoothies + Prebitic Fiber & Flax Pouches - Blueberry Beet, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
$8.68
each
($2.17 / ct)
Noka Superfood Smoothies + Immune Support Pouches - Strawberry Banana, 4 ct
SNAP EBT
Aisle 9
Add to cart
1
2
Next
Not what you expected?
Give feedback